Treść opublikowana przez Excallibur
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
to za wyłączenie drugiej sądy w 1.8t czy w 2.0alt ? 1.8t
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Dzwoniłem do kilku punktów w Lublinie cena waha się od 500 do 700 za włączenie sporo trochę. Kolego czytałem te posty na temat zagrania softu ale jakoś średnio to rozumiem aby podjąć próbę,
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
To teraz pytanie, Czy ta 2 sonda lambda odpowiada za coś w silniku 1.8T Jedni mówią ze tak a inni ze to tylko sonda diagnostyczna do sprawdzania wydajności kata i utrzymania go w odpowiedniej temp. i jeżeli katalizator zostanie usunięty w zamian niego rurka, to czy prócz świecącego checka i oczywiscie błędu o kat. nic niepożądanego się nie będzie działo,
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Tak tylko ten zamiennik to pusta puszka z rurka wewnątrz, chce całkiem usunąć wkład katalizatora. I czy to wtedy zda egzamin z tym emulatorem
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Przy usunięciu katalizatora, (zamiennik od Pana "tlumiki-gruchot") silnik 1.8T avj czy wybrać do testów kontowy emulator czy prosty, a może kupić oba i poddać go testom
-
Nie szczelna klimatyzacja
U mnie okazało sie ze chłodnica klimy jest gdzieś nieszczelna, Wyciągne, sprawdze jak bedzie dało sie zaspawac to dobrze jak nie to niestety wymiana,
-
Nie szczelna klimatyzacja
Najpierw poszukamy tak. Trzeba do tego kanal nie wiem dokładnie gdzie są te wszystkie przewody które wypadało by sprawdzić. Dzięki za pomoc
-
Nie szczelna klimatyzacja
Tak, mechanik mówił że będzie na żółto widać miejsce nieszczelnosci ale przyglądamy się tam i nic nie widać. Może faktycznie trzeba lampę, z kad można taką lampkę załatwić załatwić. Wystarczy dioda UV i bateria Dysponuje ktoś może jakimś schematem które przewody dokładnie są od klimy
-
Nie szczelna klimatyzacja
Witam. Pisze w imieniu kolegi. Był na dopelnieniu klimatyzacji i jak się okazało była pusta po próbie napełnienia okazało się że jest nieszczelnośc słychać było jak ciśnienie ucieka syczy, u dołu jak stoi się przodem do auta to po prawej stronie. Nie używał klimy wiec nie wiedział o Usterce Może ktoś wie gdzie szukać przyczyny.
-
Wyleciał płyn chlodzacy
Widac go gdzies czy trzeba z kanału ??
-
Wyleciał płyn chlodzacy
Powiem tak zalałem ponowenie i dziwne trzyma wode i temperatre jechałem powoli bez szalenstw ze 25km i nic sie nie dzialo, ale kazda podpowiedz mile widziana. Poprostu płyn wyciekł w nocy na parkingu bo jest niezła plama. mozesz cos powiedziec o tym czujniku ?? Zapinałem Vaga był bład czujnika, ale wydaje mi sie ze tu jest czujnik zintegrowany z termostatem który był jakis czas temu wymieniony na ori z aso.
-
Wyleciał płyn chlodzacy
Sorry jak było, ale mam przygody z tym autem jadąc dzisiaj wyleciał cały płyn temp wzrosła zgasilem natychmiast na hol. Woda ciekla gdzieś z tyłu silnika, ostatnio ze 2 dni śmierdziali olejem szalonym tam przy obudowie katalizatora, kapalo ale mało miałem tym zająć się po weekendzie. Myślę że to coś z obiegiem oleju, Proszę o jakieś wskazówki Błędów nie sprawdzę bo nie ma wody, Doleje zaraz i zobaczę czy będzie leciało.
-
Kontrolka EPC
Wiem ze do silnika, W Etka jest numer 101 000 063AA a ze świec NGK wychodzi ze to model PFR6Q, Zamówię wymienię i zobaczę czy pomoże, do tego sprawdzę i ewentualnie wymienię zakorek DV
-
Kontrolka EPC
Dzięki teraz już wiem gdzie szukać, Co do świec NGK PFR6Q Ten model występuje w dwóch postaciach czyli platynowe i nie platynowe ?? Cenowo za kpl od 109 - 154 zł
-
Kontrolka EPC
Testy wykonane, Jeżeli chodzi o paliwo to na PB raczej nie ma problemów, wszystko dzieje sie na LPG może z racji tego ze jeżdżę przeważnie na LPG Silnik na biegu jałowym pracuje bardzo równo, po odpięciu cewki słychać jak zaczyna pracować nierówno, także wydaje mi sie ze cewki sa dobre, pomimo ze wszystkie sa ori i wymienione w czerwcu w tamtym roku. Świece jakie sa obecnie eyquem RFC 58 czy coś podobnego, (poprzedni właściciel taki założył) są dwuelektrodowe. Zaobserwowałem ze od czasu do czasu występuje moment kiedy sie samochód zadławi ale to trwa chwile Odnośnie zaworka DV od intercoolera idzie wężyk średnicy ok 1cm czy idąc po nim dostane sie do tego właśnie zaworka ??
-
Kontrolka na Fisie
Moze to kontrolka Włączonych świateł ??
-
Buczy przy porannym odpaleniu
Wymiana zakończona powodzeniem, silnik AVJ 1.8 T Co do zdjęcia przewodu paliwowego wystarczy wcisnąć na dole taką jakby zawleczke i elegancko schodzi.
-
Kontrolka EPC
Przy prędkości 40/50 piąty bieg i gaz w podłogę auto nie szarpie zachowuje się stabilnie i powoli przyspiesza. No może łapie delikatne zamulenie ale szarpania duszenia czy przygasania, nie zaobserwowalem, test wykonany kilka razy.
-
Kontrolka EPC
Informacja zmieniona, Dzieki za dotychczasowe informacje w poniedziałek sprawdzę te cewki i siewce.
-
Kontrolka EPC
[b6 AVJ] Wypadanie Zapłonów - Świeci CHECK :decayed: Forum > Forum Techniczne > Silniki Benzynowe > Audi A4 B6 > 1.8T > [b6 AVJ] Wypadanie Zapłonów - Świeci CHECK Dział chyba odpowiedni ??
-
Kontrolka EPC
Tak to Silnik z Turbo.
-
Kontrolka EPC
Od jakiegoś czasu świecił się check ale nie miałem czasu (ok 2 tyg) się tym zając, Dzisiaj przyszła na to pora i okazało się ze mam wypadające zapłony czytając informacje z sieci, nie widziałem u siebie objawów falujących obrotów telepania samochodem samochód tez dobrze przyspiesza, auto jeździ na PB/LPG podczas uruchomienia słychać takie "wycie" z tyłu wydaje mi się ze to pompa paliwa. Ale auto na benzynie jak i na gazie prowadzi sie tak samo, W aucie wymieniony Cewki wymieniane były w tamtym roku w serwisie ASO (akcja) Przepływomierz Sonda lambda za katem Termostat Olej + filtr Mam zamiar wymienić świece, ale może błąd tkwi w czymś innym. Czekam na Propozycje rozwiązania problemu. Błędy jakie ma VAG 17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean P1136 - 001 - Upper Limit Exceeded 16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected P0300 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent 16687 - Cylinder 3 Misfire Detected P0303 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent 16688 - Cylinder 4 Misfire Detected P0304 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent 16891 - Idle Control System RPM Higher than Expected. P0507 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent 17705 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V.!) P1297 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
A co dokładnie sie dzieje jak cos PW
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
To trudno Czekamy do Wiosny
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Własnie jakos nic sie nie dzieje. Może by coś ustalić ??