Treść opublikowana przez midoz
-
Serwis audi we Wrocławiu lub okolicy
W RS-serwisie zauważyli wyciek gdzieś z okolic filtra oleju i zawołali 150 zł za mycie silnika w zimę gdzie były dość spore mrozy ;/ Nie zgodziłem się, kilka osób poleciło mi VAG serwis i tam się udałem. Drobne mycie elementu koszt 30 zł - okazało się, że przy wcześniejszej wymianie filtra mechanikowi trochę się wylało, nie wyczyścił i stąd ten zaciek - po przejechaniu ok 4 000 sucho jak pieprz. Teraz przymierzam się do wymiany rozrządu razem ze swapem pompy oleju. Aktualnie czekam na odp. z VAGu czy będą mieli czas i ew części. Czy ktoś z Was wymieniał pompę oleju z 2.0 TDI z felernymi wałkami wyrównoważąjącymi na pompę z 1.9 TDI gdzieś we Wrocławiu albo okolicy? Co do warsztatu mogę też polecić chudowski autoserwis na Nowym Dworze. Nie wiem jak z bardziej skomplikowanymi rzeczami bo robili mi tylko sprawdzenie zbieżności, póżniej wymieniali mi tam płyn hamulcowy i zrobili serwis klimatyzacji. Warsztat nie wygląda jak ASO, ale chłopaki się przykładają do roboty.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Czy może ktoś polecić jakiś warsztat gdzie można wymienić pompę oleju gdzieś we Wrocławiu lub okolicy? Mój silniczek to 2.0 TDi BPW, 187 000 pokonane . Obroty, praca, moc ok nic nie wskazuje, że coś jest nie tak, ale przy wymianie rozrządu chciałbym zająć się też pompą oleju. Będę wdzięczny za info.
-
Kolor koncentratu do chłodnicy po rozcięczeniu
dzięki za informację
-
Kolor koncentratu do chłodnicy po rozcięczeniu
Hej.Dzisiaj wymieniali mi płyn chłodniczy. Materiał zakupiłem sam - 3xFebi G12 korek koloru - fioletowy / liliowy +5l wody demineralizowanej. Wcześniej miałem płyn koloru coś jak jasno czerwony/ różowy. Dzisiaj odebrałem samochód i w garażu sprawdziłem, że kolor jest identyczny i wygląda tylko jakby było dolane. Moje pytanie brzmi czy po rozrobieniu koncentratu z wodą demineralizowaną kolor powinien być jasny fiolet czy taki jak jak wcześniejszy? Dodam jeszcze, że nie odkręcałem butelek po zakupie i sugeruję się tylko kolorem korka. Pozdrawiam.
-
Lewy tylny migacz - dziwny problem
Mam problem z lewym tylnym migaczem. Czasami nie wiadomo dlaczego zachowuje się jakby żarówka była spalona, jakby nie było styku. Otworzyłem lampę, przesmarowałem delikatnie kostkę pastą polepszającą przewodzenie prądu. Żarówki i styki są ok. Problem jest dziwny bo ta sytuacja ma miejsce nagle, niezależnie czy jadę 5 min czy 2h, pojawia się i po minucie jest już ok. Kiedy włączę światła awaryjne wszystkie kierunkowskazy działają prawidłowo. Myślicie, że problem może leżeć w manetce?
-
pomoc w diagnozie wycieku - 2.0 TDI BLB
Dzisiaj byłem na delikatnym myciu w u mechanika. Za 400 km kontrola. Pozdrawiam
-
Serwis audi we Wrocławiu lub okolicy
Dzięki za podpowiedzi. Dzisiaj byłem w vag serwisie i jestem zadowolony.
-
pomoc w diagnozie wycieku - 2.0 TDI BLB
Jakiś czas temu zauważyłem w mojej B7 wyciek w komorze silnika. Z kilkunasty fotek wybrałem 3. Możecie na to rzucić okiem? Żadne kontrolki mi się jeszcze nie świecą, podczas jazdy w żaden sposób nic się nie odczuwa. Chciałbym dowiedzieć się co się dzieje i oczywiście naprawić. Będę wdzięczny za podpowiedzi. Silnik z przebiegiem ok 200 000 km, po serwisie filtrowym i olejowym w październiku (4 tys km temu). http://i45.tinypic.com/iva3x2.jpg http://i48.tinypic.com/jfhz4i.jpg http://i50.tinypic.com/2r4r4ol.jpg
-
Mycie silnika 2.0 TDI - zima
Co myślicie o myciu silnika zimą ? Zna ktoś może jakiś dobry punkt we Wrocławiu lub okolicy w którym to mogą zrobić. Kiedyś czytałem, że po myciu mogą go osuszyć jakimiś dmuchawami? Muszę zdiagnozować wyciek. Dodam, że samochód stoi w zbiorczym garażu pod blokiem.
-
Serwis audi we Wrocławiu lub okolicy
Witam wszystkich kolegów. Możecie polecić jakiś dobry serwis we Wrocławiu lub okolicy? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Na chwilę obecną szukam też miejsca gdzie mogą mi umyć silnik w celu późniejszego wykrycia nieszczelności. PS. Znam RS-Serwis a jak z Auto serwis "LUBOŃ"?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Hej, Jestem Michał, pochodzę z Lublina, ale od niedawna mieszkam we Wrocławiu.