Treść opublikowana przez midoz
-
Prośba o analizę logów z 2.0 TDI BPW. PD do regeneracji?
Blok 18 na każdym cylindrze 0. Co do kompresji i szczelności to myślę ,że jest ok. Brak wycieków, oleju nie bierze.Wizyta w Boschu kosztowała mnie 50 zl (normalnie 100 ale byłem zapisany na newslettera co daje 50 zl rabatu)
-
Prośba o analizę logów z 2.0 TDI BPW. PD do regeneracji?
Witam, Od około tygodnia zauważyłem lekkie wibracje. Po porannym uruchomieniu wibracje nie są odczuwalne dopiero w momencie kiedy silnik osiągnie ok 45`C, przy 90 jest już normalnie. Podłączyłem kompa i sprawdziłem korekty na pompkach. Na rozgrzanym do ok 83`C korekty wynoszą -0,73 ; -0,35 ; -0,28 ; +1,4.Pytanie moje brzmi czy ; wymiana uszczelniaczy na czwartej pompce może pomóc? Mam dostęp do kluczy dynamometrycznych, dużej suwmiarki i czujnika zegarowego do reszty bardziej specjalistycznych narzędzi do demontażu PD oraz osadzania oringów niestety nie. Zastanawiam się czy po wykręceniu nie odesłać go na regenerację. Pewnie niektórzy stwierdzą, że taka kokrekta jest w normie (+-2,8), ale mnie niepokoją te wibracje. Brak błędów po odczycie, auto przyspiesza dynamicznie, równo, bez żadnych problemów. Filtry paliwa i powietrza wymienione ok 4 tys km temu (listopad 2014) Olej silnikowy + filtr oleju ok 1 tys km temu (luty 2015) Dodam, że dodałem do pełnego zbiornika motul diesel clean Zamieszczam też logi. statyczne i dynamiczne. Niestety nie mogłem ich dodać na vaglog ;/ Posiadam vag can pro i pomimo zapsu w formacie .csv serwer odrzucał. logi w spakowanym pliku. Jeżeli ktoś może zerknąć na resztę będę wdzięczny. http://host1gb.net.pl/dl.php?file=7850d840f3e6cf3d5ceb24414d603764 Chłopaki prośba do Was, może ktoś podpowie? Dzisiaj byłem w centrum BOSCH. Mechanicy działali a jak patrzyłem na nich przez szybę. Po ok 20 min przyszła do mnie sekretarka z wydrukami korekt -0,66 ; - 0,45 ; - 0 54; 1,67 BIPy -57 ;-68 ; -53; -76. Druga kartka to czynniki korekt z zaznaczonymi normami +1,0/-1,0. Nie mogłem pogadać wejść na halę i pogadać z mechanikami "ze względów bezpieczeństwa". Pani sekretarka przedstawiła mi następujący scenariusz: wszystkie wtryski do wyjęcia i do sprawdzenia na stole a czwarty do pełnej regeneracji i ogólnie on jest w stanie TRAGICZNYM. Jak to się ma do normy +/- 2,8 mg/suw? Przyjechałem do domu podpinam kabel i sprawdzam: -0,68; -0,19 ;-0,33; 1,22 BIPY -55; -62; -47; -49( kabel VAG CAN PR - VCP+K line - 2 X USB / CAN + K OBD2)
-
zestaw diagnostyczny elm327 obd2
Ja kiedyś kupiłem ELM327 BT OBD2 ELM 327 Bluetooth, połączyłem się u siebie w A4, w alfie 159 i sprinterze c316 z 2012. Ogólnie to taka zabawka.
-
Jakie paliwo lejecie do 2.0 TDI ? - praktyczne opinie
Tankowałem już na Shell, Orlen, Statoil Luk Oil i Lotos. Na wszystkich prócz Luk Oilu testowałem zwykły i uszlachetniony ON. Nie zauważyłem różnicy w spalaniu, rozruchy ani pracy. Ostatnio kolega dostał od szwagra który pracuje na Orlenie karty charakterystyki paliw. Okazuje się, że między zwykłym ON i Vervie jest różnica 4 lub 6 cetanów. Zwykły ON miał bodajrze 52LC a Verva 56 lub 58LC ( nie pamiętam dokładnie) Reszta wszystkich składników paliwa identyczna. Pytanie czy tak mała różnica tylko w LC wpływa na pracę silnika, lepsze wchodzenie na obroty, łatwiejszy rozruch silnika, czyszczenie PD itd?
-
co to za czujnik
Czy ktoś mi może podpowiedzieć co to za czujnik w czerwonym kwadracie ( element nr 7), motor 2.0 TDI BPW. Na Etce nie ma go oznaczonego dla audi i skody ;/.
-
Zaślepka czujnika prędkości - JEM
Witam. Orientuje się ktoś czy można kupić zaślepkę, korek na skrzynię biegów JEM z 2.0 TDI BPW. Z tego co się orientuję takie zaślepki występują też w skrzyniach JWS, CSF?
-
Wymiana świecy żarowej BPW 1szt. czy komplet
Podepnę się jeszcze i zapytam o napięcie na świecy, na allegro widzę różne do BPW : 5V , 7V, 12V od czego to zależy?
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Kris66 przeczytaj uważnie od początku temat. Naprawa bardzo prosta i tania ( mnie kosztowała 9,5zł + płyn do czyszczenia ). Filmik na youtubie to pokazuje Blaszkę można wykonać samemu lub zakupić na allegro http://allegro.pl/5-zaslepka-egr-tdi-vw-audi-seat-skoda-gr-1-5mm-i4766358993.html i rozwiercić tak jak opisuje piotrsob1 . Z narzędzi potrzebny będzie nasadka 10mm do ściągnięcia osłony silnika klucze torx i jakiś płyn do czyszczenia zaworu.
-
Problem po wymianie klocków i tarcz ATE
To że felgi się grzeją to normalne , ale żebyś nie mógł przepchnąć na luzie auta to dziwne. Nie zagotował Ci się płyn hamulcowy?. Czy podczas każdej z wizyt w wartsztacie rozbierali hamulce, czyścili, smarowali? Jeżeli faktycznie sprzedali Ci tarcze 288x25 to powinny pasować, nie wiem jak z klockami -czy ten sklep ma jakąś stronę internetową na której można sprawdzić dany index towaru z faktury ? Sprawdzałeś faktyczne opory toczenia i siłę hamowana na stacji diagnostycznej?
-
Dodatki do silnika i paliwa
A jak to jest z płukanką i olejem silnikowym : czy ma to jakieś znaczenie żeby płukanka i olej był tego samego producenta?
-
Dodatki do silnika i paliwa
Szarpanie całkowicie ustało po Twoim patencie z blaszką. Otwór 9mm i jak dotąd 400km miasto i trasa bez błędu i jakiegokolwiek kichania.
-
Dodatki do silnika i paliwa
Cześć. Jakie macie doświadczenie z dodatkami do olejów silnikowych, do ON, płukanek itd. Czy opłaca się to stosować w autach kilkuletnich? Czy ktoś stosuje takie dodatki już długo i może potwierdzić skuteczność? Na runku jest tego dużo, nawet filmiki na youtubie o cudownym odzyskaniu kilku straconych koni po użyciu kilku preparatów. Będę wdzięczny za wypowiedz wszystkich którzy coś wypróbowali i zaobserwowali pozytywne efekty ( mniejsze spalanie, cichsza praca itd)
-
Odpowietrzenie 2.0 Tdi Bpw- Procedura
Witam, Przymierzam się do wypalenia kolektora dolotowego. W tym celu będę demontował chłodniczkę spalin. Mam pytanie o odpowietrzanie układy chłodniczego: jaka jest procedura? czy wystarczy tylko rozgrzać silnik, grzanie na maxa i po ostygnięciu odkręcić korek na zbiorniczku wyrównawczym i ew dolać do poziomu max ? Jest jakiś zawór do odpowietrzania?
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Potwierdzam skuteczność kryzy również w moim BPW tak jak przedstawił to Piotr w opisach wcześniej. Zakupiłem blaszkę na allegro 7zł +2,5zł wysyłka rozwierciłem od razu na 9mm. Przejechał 20 km, różnica odczuwalna od pierwszego kilometra, brak dziwnego odgłosu oraz przerywania. Dzięki piotrsob1 !
-
Ogłos tarcia, zamka błyskawicznego
SotoM, widzę, że sam też założyłeś blaszkę, czy faktycznie zimą nagrzewanie trwa o wiele dłużej? Co według Ciebie nie jest naprawą doraźną- wymiana EGRa na nowy?
-
Ogłos tarcia, zamka błyskawicznego
Dobry pomysl i niewielki koszt ---------- Post dopisany 26-07-2014 at 21:45 ---------- Poprzedni post napisany 24-07-2014 at 21:49 ---------- Wielkie podziękowania dla Piotrsob1. Dzisiaj zaimplementowałem moda podrzuconego przez Ciebie. Koszt blaszki na allegro z wysyłką 9,5zł, czas pracy max 30 min z wykonaniem otworu i montażem. Nie wiem czy to możliwe, ale już od pierwszego ruszenia czuć różnicę. Brak przerywania i tego odgłosu! Nie przejechałem dużo może z 12 km, ale mam nadzieję, że problem nie wróci! Rozwierciłem od razu na 9mm, grubość blaszki 1,5mm. Dzięki wielkie.
-
Coś przerywa albo obciera w czasie przyspieszania [B7 BRB]
Hej, Ja też mam podobne objawy http://a4-klub.pl/2-0-197/oglos-tarcia-zamka-blyskawicznego-336226/ jak tylko przyjdzie mi blaszka to zakładam
-
Ogłos tarcia, zamka błyskawicznego
Oczywiscie, ze lepiej, ale w danym momencie nie dysponuje materialem.
-
Ogłos tarcia, zamka błyskawicznego
Dzięki Piotrek, przeczytałem, blaszkę zamówiłem, jak tylko przyjdzie będę rozwiercał. Napiszę o efektach.
-
Ogłos tarcia, zamka błyskawicznego
Witam, Od jakiegoś czasu słychać coś jakby szybkie przesuwanie zamka błyskawicznego, lub ocieranie metal o metal. Towarzyszy temu jakby zanik mocy (na ok pół sekundy) Kiedy - najczęściej przyspieszanie 2 i 3 bieg (1800-2000rpm) - zimny i ciepły silnik -podczas jazdy ze stałą prędkością na wyższych biegach, nie występuje Gdzie słychać -dzwięk dochodzi jakby z tyłu auta Co zrobiłem -rozebrałem tylne hamulce,oczyściłem, przesmarowałem, żadnych śladów ocierania, nic nie było zapieczone -wyjeżdziłem 2 baki verwy (jakby trochę pomogło jednak jeszcze występuje) -na descie nie nic się nie świeci, diagnostyka VAGiem nie pokazuje błędów -wyczyściłem EGR Auto nie kopci, motor BPW. Jakie są objawy padającej pompy paliwa? Ma ktoś jakiś pomysł, będę wdzięczny za podpowiedź.
-
ABS załącza się przy niskiej prędkości
Spolerowanie tarcz oraz oczyszczenie piast pomogło ;]
-
ABS załącza się przy niskiej prędkości
Przy zmianie rozrządu, opuścili mi jeszcze zawieszenie, żeby dostać się do miski.
-
ABS załącza się przy niskiej prędkości
Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że podczas hamowania na suchej nawierzchni czuję pulsowanie (nie na pedale). Przypomina to załączanie się ABSu Wydaje się jakby krzywe były tarcze, nie przypominam sobie, żebym wjechał w jakąś dziurę...;/ Da się to odczuć nie tylko przy nagłym hamowaniu, ale rónież jak dojeżdzam do świateł i spokojnie hamuje. Jeżeli zwalniam z 100 do 60 przed zabudowanym nie da się tego odczuć. -Tarcze i klocki z tyłu wymieniałem 20 tyś temu (ATE, 2012r), na przodzie jest jeszcze ok. -Płyn hamulcowy wymieniony 12000km temu (kwiecień 2013), brak wycieków -W listopadzie kupiłem nowe oponki zimowe Fulda Montero 3. -Nie zapala mi się żadna kontrolka -Pedał nie twardnieje -Nie zauważyłem spadku siły hamowania -Nie ściąga podczas hamowania -Nic nie piszczy Macie jakieś pomysły? Jest ktoś może z Radomia z VAGiem?
-
[ALL] Torque android OBD 2 Bluetooth
Macie jeszcze jakieś doświadczenie z tymi skanerami? Na allegro jest tego dużo, ale patrząc na komentarze dużo paczek idzie prosto z Chin i często nie działa. Jeżeli zna ktoś dobrego sprzedawce będę wdzięczny za info.
-
[b7 brf] Jaki napęd pompy oleju?
Dzisiaj oderbrałem moje B7 z motorem BPW po wymianie rozrządu i imbusika. Auto ma pokonane prawie 189 000. Imbusik był z końcówką "A" więc prawdopodobnie był od nowości (poprawcie mnie jak źle piszę). Zamieszczam kilka fot jak wyglądał u mnie.