Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Torque android OBD 2 Bluetooth


lapawwa

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy widzieliście coś takiego? Kolega ma w mito. :evil:

Podobno zajebioza :evil: próbował ktoś w audi? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO: Zbedny bajer... ale wydaje sie ze to przyszlosc diagnostyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki adapter na allegro. Jak dostane to podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 śmiga-widziałem na oczy-można obserwować bloki pomiarowe, kasować błędy, nie można wejść w adaptacje, o ile dobrze pamiętam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem i nie mogę ustawić żeby pokazywał mi ciśnienie doładowania. Reszta jest ok. Jako bajer może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać trochę temat bo nie chcę zakładać nowego.

Zastanawiam się jak połączyć się z telefonem aby używać tego programu nie mając złącza obd 2 z wbudowanym bluetooth a jedynie zwykły kabel usb (np. Viaken). Wpadłem na pomysł aby zastosować adapter usb żeńsko-żeński i z jednej strony wpiąć kabel obd 2 a z drugiej adapter bluetooth:

images?q=tbn:ANd9GcRdK57-WUrYqWovIwqJTg5XQK35GKMHqHy7sL7sxv2mlOCstj7fr-BPGENY

bluetoothusbadaptor.jpg

Problem polega na tym, że nie wiem czy takie coś będzie w ogóle wysyłało jakieś informacje i czy uda się połączyć z telefonem. Chciałem coś takiego przetestować ale pomyślałem, że najpierw zasięgnę wiedzy teoretycznej lub praktycznej w przypadku gdyby ktoś się już w takie coś bawił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ci z tego nie wyjdzie. Powód jest prosty Bluetooth usb potrzebuje sterowników, a gdzie je wgrasz, do kabla?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j.w

to nie zlaczka wodna ze wystarczy polaczyc zeby woda przeplywala ;]

swoja droga kupilem modul BT Elm327 mini, moze na jutro dojdzie to napisze swoje wrazenia

---------- Post dopisany at 20:57 ---------- Poprzedni post napisany at 20:56 ----------

dodatkowo wyprobuje ten dodatek do Torque

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Elm327 bluetooth + torque na androida, o ile z większością nowszych aut łączył się bez problemu, to z moją A4 99 rok nie dał rady.

Po za tym to nadaje się jedynie do zabawy niż do diagnostyki... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ELM BT i Torque Pro. VAG, ani VCDS toto nie jest, ale fajny gadzet. Nie jestem zadowolony tylko z tego ze nie pokazuje cisnienia atmosferycznego i cisnienia doladowania. Moze kolejne wersje beda to ogarnialy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z ciekawości zamówiłem wczoraj taki moduł, może na piątek będzie i zobaczymy.

letallec - a ściągnąłeś płatną wersję appki czy darmową? bo ta druga na pewno jest okrojona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem płatną z takiego jednego gryzonia:decayed: ta darmowa (free) jest bardzo cienka:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :decayed: a więc może wystarczy jeszcze poszukać i zachomikować jakiś dodatek i będzie pan zadowolony:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem dodatkow i nawet znalazlem jeden, ale to nie jest to. Musze tego ELMa powiazac z VAG, zeby zobaczyc co ogarnia. Na razie nie mam na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam cos takiego, zakupilem do testow. Tez mialem przypadek ze z jedna A4 B6 z 2004r nie chcial sie polaczyc wywalajac w/w komunikat, z moja z 2003 laczy sie bez problemu. Moze jest problem w samym zlaczu OBD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...