Treść opublikowana przez marys
-
Jakie wybrać Felgi? AVANT
np kto?
-
Jakie wybrać Felgi? AVANT
a jak wygląda RS6 na b5 ? ma ktoś foty?
-
Problem z czujnikiem lub termostatem dziwne objawy
Nowy termostat i płyn załatwił sprawę Temat do zamknięcia
-
Jakie wybrać Felgi? AVANT
Witam mam dylemat chciałbym kupić fele, ale nie za bardzo wiem jakie czy w 17 czy w 18 no i co najważniejsze jaki wzór jeśli chodzi o markę to Chinole odpadają! cena do 2000 tys. Jak pytania co do zawieszenia to pod gwint oczywiście
-
Lotka klapa tył Avant
a jak z montażem takiego czegoś?
-
Lotka klapa tył Avant
Witam! parę razy już widziałem na fotach gdzieś w necie i nawet trafił się jeden egzemplarz na allegro, jak posiadał na tylnej klapie w Avancie lotkę (spojlerek) i teraz pytanie to ory czy made in home?
-
Problem z silnikiem 1.8 20V
Więc tak panowie jakiś czas już temu pojechałem do chłopaków z Vagiem i wykryli 3 błędy przepustnicy zrobili adaptację, ale to nie pomogło więc zaczęło się czyszczenie jej (fakt była zajechana ostro) przy rozkręcaniu wyszło na to, że odma jest poszarpana nadpęknięta tak jak pisaliście wcześniej, po złożeniu całości i znowu pan coś tam porobił w lapku auto zaczęło lepiej zapalać jechać i minęły te przeklęte falowania. ---------- Post dopisany 01-04-2013 at 10:45 ---------- Poprzedni post napisany 14-03-2013 at 18:24 ---------- Temat do zamknięcia
-
Szybka pomoc dziwny przypadek
Tak dym był właśnie w środku, gdy otworzyłem maskę leciała taka para (ledwie widoczna) od strony pasażera przy lampie gdzie znajdują się chłodnice początek, ale nie był zapach mocno wonny ledwo wyczuwalny bardziej go czułem przy samym kolektorze. Nie ma plam byłem właśnie patrzeć. Chyba nic innego mi nie pozostaje jak jeździć dalej i czekać czy coś się będzie działo ---------- Post dopisany 01-04-2013 at 10:45 ---------- Poprzedni post napisany 15-03-2013 at 12:15 ---------- Temat do zamknięcia
-
Szybka pomoc dziwny przypadek
nie nie nic się nie dzieje podejrzanego właśnie chodniczek suchy, a płyn jest na minimum. W środku śmierdziało ale pod maską też czułem ten zapach od str kolektora (po ostygnięciu silnika wyczuwalny nadal jest ten zapach ale nie za mocno wyczuwalny od str kolektora) i pierwsza myśl to że coś się smaży jakiś kabelek lub coś ale tam nic nie ma. Zagadka jak nic, ale nic się nie dzieje bez przyczyny jak to mówią dodam jeszcze że dymu sporo wyleciało był bardzo mocno zauważalny w środku i odczuwalny trwało to krótko i ustąpiło
-
Szybka pomoc dziwny przypadek
no mi klima zadziałała bo w garażu mam +11 także sprawdzałem zaraz wszystko po tym dymie i wszytko działa w normie i nie ma problemów, ale wolałbym wykluczyć możliwość pojawienia się drugi raz tego, albo czegoś gorszego wole dmuchać na zimne może ktoś miał z was taki przypadek
-
Szybka pomoc dziwny przypadek
tylko że mój kolor dymu był siwawy z niebieskim taki i zapach był, ale w garażu włączyłem klimę na max zimno i działała leciało mroźne powietrze wszytko jak należy gdzy wszytko wyłączyłem i zgasiłem silnik coś syczało jakieś15 sekund ale nie zlokalizowałem co syczało mocno dość i powoli ucichało może to to?
-
Szybka pomoc dziwny przypadek
no temperatura była około 90C stan płynu jest w normie, do wymiany mam termostat lub czujnik opisywałem to w innym moim temacie juz, ale wydaje mi się że to nie od tego bo nigdy wcześniej tego zdażenia nie było. Możliwe że gdzieś kolektor może przepuszcza i to ma jakiś wpływ?
-
Szybka pomoc dziwny przypadek
Witam! mam następujący problem dziś przegoniłem trochę audika po czym normalnie z 3 km jechałem już normalnie, gdy dojeżdżając do domu miałem włączony nawiew nagle z nawiewów ukazała się chmara dymu która wydobywała się góra 3 sekundy podśmiardywało dziwnie bo ani kabelkami ani plastikiem przestraszyłem się trochę i ustając otworzyłem maskę i nic nie było tam widać tylko taka para leciała jak by z prawej strony (od pasażera) w rogu przy chłodnicach ale zapach był bardzo mało wyczuwalny, a para wnet nie widoczna bardziej śmierdziało od strony tam kolektora ale nic się nie opiera o nie go także jestem w kropce co to mogło być i jaka jest przyczyna? dodam że auto bardzo mało jeździ bo moja żona lata nim ale żadko. Z góry dziękuje za odp a i nie wiem czy w dobrym temacie dałem ten temat.
-
[ALL B5] Audi A4 B5 do zamknięcia SPRZEDANE
Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało bez tych listw
-
Problem z silnikiem 1.8 20V
A więc tak nie mając możliwości podpięcia się pod Vaga spróbowałem zrobić manualnie czyli odłączyłem aku podłączyłem po kilku minutach załączyłem stacyjke na 40 sekund wyłączyłem na 20s po czym zapaliłem nie dotykając gaz, a tylko wciskając pedał sprzęgła tak jak Piotr pisał, dobra do rzeczy efekty są lepsze odpalanie motoru jest efektowniejsze żwawszy jest na każde dotknięcie gazu (dużo lepiej się wkręca) i znikło dławienie się więc jestem zadowolony! ale jak to bywa jest i druga strona medalu falowanie obrotów nie znikło tylko się pogorszyło po dodaniu obojętnie jak gazu obroty zafalują 3 razy nawet dochodząc do 200 obr/min potem 600 i 800 i aż wejdzie na te 900obr/nim dzieje się to szybko (na ssaniu brak objawów falowania) gdy przytrzymuje nogę nad gazem odczuwam dziwne szarpania pedałem gazu podczas falowania obrotów jak się unormuje jest o.k i podczas dodawania gazu również jest o.k. Czyli panowie bez Vaga się pewnie nie obędzie?
-
Problem z silnikiem 1.8 20V
u mnie nie ma spotów Audi, a jak są VW to nie widziałem jeszcze nikogo co z Vagiem by latał lub coś w tym stylu. Może spróbuję się dowiedzieć coś o jakimś mechaniku co czai baze i może spróbuje jeszcze raz odłączyć akusa i zrobić tak jak Piotr pisał
-
Problem z silnikiem 1.8 20V
właśnie pytając się o Vaga czy poradzi sobie z tym byle jaki (pseudo mechanik co zajmuje się tym) czy lepiej jechać do servisu
-
Problem z silnikiem 1.8 20V
czyli jak zrobić tą adaptacje? nie potrzeba do tego się podłączyć przez komputer do auta (vag) ?
-
Problem z silnikiem 1.8 20V
nie lpg nie ma czysta benz. Może racja z tą adaptacją bo przed odłączeniem aku było bdb i nie głupiał. A teraz pytanie każdy pseudo mechanik sobie z tym poradzi czy dawać tylko do servisu
-
Problem z czujnikiem lub termostatem dziwne objawy
Dzięki panowie za wyjaśnienia jak zmienię termo napisze czy pomogło. Pozdrawiam
-
Problem z silnikiem 1.8 20V
Witam. Posiadam a4 avant 97 rok 1.8 ADR 125KM. Słuchając motoru, a nie mając na porównaniu innego takiego samego przypuszczam, że w moim coś nie gra, a moje domniemania mające złego przedstawiają się tak jak auto chodzi na biegu jałowym (luzie) i ma 1500obr/min i dodam ostro gazu zrobi przyduszenie się dosyć mocne jeśli go wkręcę np na 5000obr/nim i spadnie znowu poniżej 2 -1,5obr/min znowu to samo (przyduszenie) i przypuszczam że silnik nie ma takiego ducha w sobie dosyć wolno się wkręca, ale znowu nie ma porażki (tak jak pisałem myślę że już tak mają chodź nie mam porównania) jeśli zaczynam powyżej 3000obr/min jest już lepiej nie ma efektu dławienia ani wolnego wkręcania, jadąc samochodem nie odczuwam jakiś kłopotliwych nieudogodnień związanych z silnikiem wciskając pedał gazu np 2 i dalej na 3 i aż tak do 4-5 to auto ciągnie ładnie i czuć przyspieszenie najgorzej jest jak jadę z 60km/h na 4 biegu daję gaz to nie odczuwam by się zbierało tylko najlepiej by chciało 3 bieg pewnie spowodowane jest to masą pojazdu. Bardziej zastanawia mnie to przyduszenie się i czasem zafalują mi obroty na wolnych, ale na prawdę rzadko czyli 0.k 700 - 900obr/min podejdą. Zaczął mi szaleć samochód na obrotach po odłączeniu akumulatora po podłączeniu ciężko było go odpalić i szalał jak głupi auto pochodziło przejechałem się i uspokoiło się odpalało normalnie chodź zostało to czasem zafalowanie. Dziękuje za wyjaśnienie moich obaw. Pozdrawiam
-
Problem z czujnikiem lub termostatem dziwne objawy
a no właśnie teraz pytanie o wymianę dawać do mechanika czy samemu idzie to zrobić bez kłopotów P.S a jaki termo jest dobry lub jeden z lepszych?
-
Problem z czujnikiem lub termostatem dziwne objawy
taki Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://ules.pl/foty/czesci/VERNET.jpg jeśli jest zły wymienię go na inny tylko jaki?
-
Problem z czujnikiem lub termostatem dziwne objawy
Wiem pewniee mnóstwo takich tematów już istnieje, czytałem trochę, ale nie znalazłem nigdzie odp na moje pytania. Panowie mam taki problem, że gdy samochód jest na chodzie, a na zegarze pokazuje mi 80C to na kanale 51 klimatronu pokazuje już 90C, ale temperatura w postoju dochodzi do 89C później niż ta w klimatronie. Na kanale 49 wartość wynosi 81 nie wiem czy dobrze to sprawdziłem. Posiadam A4 97 kod ADR chodzi o to, że dziś po przejechaniu około 13km i jeżdżąc czasem agresywnie wartość na zegarze wynosiła miedzy 75-80C nie dostała się skazówka do 90C zaznaczam, że temperatura na zewnątrz wynosi 5-6C jeszcze miesiąc temu gdy było na dworzu -7 temperatura wynosiła 65C czy przejechałem 100km czy 10. Pytanie moje brzmi co mam do wymiany ? kupiłem już termostat i zamierzam go zmienić, ale czy jakiś czujnik tez należy wymienić? Czy może w aucie wszytko w porządku jest?
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Panowie mam taki problem że gdy samochód jest na chodzie, a na zegarze pokazuje mi 80C to na kanale 51 klimatronu pokazuje już 90C ale temperatura w postoju dochodzi do 89C później niż ta w klimatronie na kanale 49 wartośc wynosi 81 nie wiem czy dobrze to sprawdziłem Posiadam A4 97 kod ADR Chodzi o to że dziś po przejechaniu 13km i dawaniu mu czasem w pedał wartośc na zegarze wynosiła miedzy 75-80C nie dostała się skazówka do 90C zaznaczam ze temperatura na zewnątrz wynosi 5-6C jeszcze miesiąc temu gdy było na dworzu -7 temperatura wynosiła 65C czy przejechałem 100km czy 10. Pytanie moje brzmi co mam do wymiany ? kupiłem już temostat i zamierzam go zmienic ale czy jakiś czujnik tez nalezy wymienić? Czy może w aucie wszytko wporządku jest?