Treść opublikowana przez tomekch973
-
Interpretacja błędów VAG COM a4 b5
oczywiscie ze moze tak samo jak g62/g2
-
Interpretacja błędów VAG COM a4 b5
G62 (temperatura silnika dla komputera) odczytujemy w [01 – Engine] potem [Meas. Blocks – 08] i log grupy 007. G2 (temperatura silnika dla zegarów) odczytujemy w [17 – Instruments] potem [Meas. Blocks – 08] i log grupy 003 co do błędów to nadal stawiam na czujnik temp i przeplywke albo dziure w dolocie
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy w gronie
-
Interpretacja błędów VAG COM a4 b5
najlepiej jak bys mial numer, a jesli nie to będziemy innaczej kombinować
-
Interpretacja błędów VAG COM a4 b5
raczej w sklepie nie kupisz. http://www.sklep.motorpol.pl/sklep/ Wchodzisz na ten adres wpisujesz numer czesci i zamawiasz, najlepiej jak bys mial stary czujnik i spisal z niego numery. Za ok 2-3 dni powinien byc u ciebie
-
Interpretacja błędów VAG COM a4 b5
Ogarnij pierw problemy z temp płynu chłodzącego i temp oleju. - Bardzo możliwe że to rozwiązanie twoich problemów. Obstawiam czujnik temp. silnika - zmień na orginał powinno pomóc. koszt ok 110 zl Jak masz dostep do vaga to sprawdz: https://www.youtube.com/watch?v=g1FWtCTmFmQ
-
Interpretacja błędów VAG COM a4 b5
wygląda że immo w porządku także podmienianie kluczyków bez sensu. Po 15 km auto powinno być dogrzane a temp oleju i plynu chłodzącego ani drgnie. Czujnik temp oleju wymienia się tylko na ori - załóż na próbę nawet używkę. Jakoś nie ufam zamiennikom, na własnej skórze przekonałem się że chytry traci 2 razy. Dla pewności sprawdziłbym jeszcze termostat. Spróbuj mocno dogrzać auto i zobacz czy wskazówki się podniosą.
-
Interpretacja błędów VAG COM a4 b5
Jeśli gaśnie zaraz po odpaleniu to błąd w immo czyli błąd 17978. Jak przekręcisz kluczyk to miga kontrolka immo na liczniku ? Jeśli tak to mogła poluzować się lub paść cewka immo. Spróbuj też odpalić auto innym kluczykiem w celu wykluczenia pestki w kluczyku. Co do przepływki to służy ona do pomiaru ilości zasysanego przez silnik powietrza jest ona instalowana w rurze dolotowej w celu podania info do sterownika silnika jaką dawkę paliwa ma podać w danej chwili aby silnik pracował prawidłowo. Gdy wartość będzię nieprawidłowa najczęściej auto traci moc, wolno wkręca się na obroty, pogarsza się kultura pracy silnika, dlatego też może szarpać silnikiem Odepnij kostkę przepływomierza i odpal auto, powinien pracować prawidłowo na wolnych obrotach Spróbuj wyczyścić kostkę od przepływki, jak nie pomoże to wymiana na ori bosch, najlepiej nowy.
-
Interpretacja błędów VAG COM a4 b5
jeśli błedy powróciły to próbuj rozwiązań tych co podałem wyżej. Co do przepływki - zakładaj tylko orginał boscha. Na zamiennikach dopiero zaczynają się cuda
-
Nowicjusz - wątek powitalny
- Interpretacja błędów VAG COM a4 b5
sprawdz obroty vagiem w blokach pomiarowych i napisz jakie masz- Interpretacja błędów VAG COM a4 b5
Czyli brak błędów Jak auto teraz sie zachowuje? Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka- święcąca kontrolka ciśnienia oleju
mogę się tylko domyślać. Sam widziałem sporo, ale rozwiązania były różne. Człowiek uczy się na błędach Trzeba zaczynać od najmniej kosztownych rzeczy- święcąca kontrolka ciśnienia oleju
Coś ty taki nerwowy Prosiłem go aby przejechał się z odłączoną wtyczką od czujnika bo u mnie był bardzo podobny objaw - okazało się że przy podłączonej czy wypiętej kostce zapalała się kontrolka w tym samym momencie. Moim zdaniem warto sprawdzić niż od razu ściągać michę - bo roboty trochę jest- święcąca kontrolka ciśnienia oleju
odepnij kostkę od czujnika i wtedy się przejedź - zobacz czy objawy się zmieniły- Interpretacja błędów VAG COM a4 b5
1- Pompa SAI Pompa powietrza wtórnego Rozwiązanie: Sprawdź bezpiecznik tej pompy (nr. 42 - [30A]) , szczelność połączeń, szczelność "kombi-zaworu" Jeśli w tym miejscu nie ma bezpiecznika to znajduję się on w lewym podszybiu tam gdzie komputer (razem z przekaźnikiem) 2 .Komputer sterujący elektroniką silnika zablokowany Możliwe przyczyny: zwarcie przewodów usterka immo uszkodzenie komputera 3. Czujnik temperatury silnika Rozwiązanie: Po wymianie czujnika powinny skończyć się problemy z falowaniem obrotów 4. Przepływomierz powietrza. Rozwiązanie: Wymiana na nowy Widzę że większość błędów wynika z chwilowego braku prądu. Zanim cokolwiek wymienisz lub zrobisz w aucie skasuj błędy i daj info jakie powróciły- święcąca kontrolka ciśnienia oleju
Co do pompy FEBI - sam nie dawno zmieniłem i jak narazie OK - koszt 370zl Ciśnienie na nowej pompie: 760 rpm - ok 1.9 bar 2500 rpm - ok 5.5 bar Ja bym się przypatrzył jeszcze ciśnieniu, tym razem bardziej dokładniej tj. bieg jałowy - obserwujemy 1-2 minutki, 2500 rpm- obserwujemy 1-2 minuty i tak kilka razy, jeśli gubi ciśnienie na wale to automatycznie nie ma na pompie, więc gdy będzie coś nie tak, manometr prawdę powie. Kupiłeś czujnik ciśnienia oleju o takich samych numerach ? Pany, może się mylę, ale czemu kontrolka zapala się od razu przy odpaleniu auta? - u mnie przy walniętym czujniku czy nawet bez niego fis dawał znać dopiero przy ok 1500 rpm.- eSka od Lizaka
ładna. Tylko pozazdrościć. Powodzenia w modach- Nie odpala, nie zapalają się kontrolki
nie wiem czy dobrze zrozumiałeś ale pisałem ze w modelu a4 b5 występowały 2 rodzaje kostek różniły się tym że w 1 przypadku jedno przekręcenie kluczyka uruchamiało kontrolki, radio, itd a drugie rozrusznik. Natomiast w drugim przypadku - 1 przekręcenie - radio, 2 przekręcenie - licznik, 3 przekręcenie - rozrusznik. daj koniecznie bo aż ciekawi co jest przyczyna :]- Nie odpala, nie zapalają się kontrolki
widziałem przypadki że kręcił jak szalony a nie odpalał, zapieliśmy kable rozruchowe i odpalił od strzała- Nie odpala, nie zapalają się kontrolki
a sprawdzałeś napięcie na aku przy wyłączonym zapłonie i podczas rozruchu? Być może akumulator nie trzyma napięcia i podczas próby rozruchu spada poniżej wymaganego poziomu aby zasilić komputer - dlatego auto kręci ale nie odpala. Chociaż w tej sytuacji kontrolki powinny się zapalać. W każdym bądź razie nie zaszkodzi sprawdzić. Co do kostki stacyjki to zwróć uwagę jaką miałeś w aucie a jaką założyłeś - były 2 rodzaje: 1 przekręcane na 2 razy 2. przekręcana na 3 razy- Nie odpala, nie zapalają się kontrolki
ja bym jednak wymienił na ori nawet uzywana w celu sprawdzenia z zamiennikami, kostkami czujnikami wiecznie były problemy.- Nie odpala, nie zapalają się kontrolki
jaką kostkę stacyjki zakładałeś ? ori czy zamiennik ?- Nie odpala, nie zapalają się kontrolki
skoro na podmnienionym liczniku było ok to masz odpowiedź. Kup nowy licznik i po problemie. Rezaj od razu fis- Nie odpala, nie zapalają się kontrolki
Kostki od licznika sprawdzone? Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka - Interpretacja błędów VAG COM a4 b5