Treść opublikowana przez Griffe
-
Czym skleić zderzak
Jesli juz to "lutowac" plastikiem, ale w Audi to ciezka sprawa
-
Wybór polerki
Tym mozesz jedynie polerowac wosk po nalozeniu. Szajs, ktory do niczego sie nie nadaje.
-
Czyszczenie
Jak nie masz czym i za bardzo checi/czasu zapraszam ogarne ci fure - bedziesz zadowolony:)
-
Wybór polerki
Fajna, mala i poreczna. Za ta kase to swietny wybor.
-
Wybór polerki
Masz w ogole porownanie? Pracowales na innych. Topowe polerki maja wage blisko 2x mniejsza.
-
Zestaw dla świeżaka.
Osobiscie bym zmienil Colli 476 na megsa #16 i szampon zdecydowanie jesli megsa to Gold Class poza tym ok.
-
Nasze kolekcje kosmetyków do pielęgnacji AUDI
Tak na powaznie to o ktory dokladnie ci chodzi produkt?
-
Nasze kolekcje kosmetyków do pielęgnacji AUDI
Wariat Wiesz jak jest:wink: a tak powaznie, troche na "wlasne potrzeby" a reszta - wszystko dla klienta. Jak ktos podstawia mi samochod to przewaznie chce miec na aucie cos lepszego jak Colli 476 i nie to zeby Colli bylo zle, ale zawsze jest jakies ale...
-
Moje auto - temat sie rozwija
Wiec nie radze tego dotykac. Usuwanie mory to usluga duzo bardziej zaawansowa i pracochlonna jak sama korekta. Owszem efekty sa "powalajace", ale jak juz to powinien to zrobic ktos bardzo doswiadczony.
-
Nasze kolekcje kosmetyków do pielęgnacji AUDI
Tez dobry. Z Zymola ten konkursowy tez jest fajny.
-
Nasze kolekcje kosmetyków do pielęgnacji AUDI
Miedzy innymi 2x Crystal Rock
-
Moje auto - temat sie rozwija
Kazdy samochod poza "super cars" to ma, z mega mory slynie alfa romero
-
Nasze kolekcje kosmetyków do pielęgnacji AUDI
Ograniczam sie do woskow i to tylko naturalnych, za duzo tego zeby wszystko sie zmiescilo:)
-
Moje auto - temat sie rozwija
+1 wszystko w temacie
-
Nieszczęsne hologramy, jak się ich pozbyć?
Najprawdopodobniej nie czysciles padow w trakcie polerowania. Najczestsza przyczyna powstawania holsow jest "lapanie" pylu, ktory powstaje podczas polerowania lub nieodpoweidnie wykonczenie. Za wysokie obroty, temperetura. Czysty pad finiszowy, menza 4000 i bedzie git.
-
Myjnie na stacjach benzynowych
Nie mam zamiaru Cie przekonywac ze bezdotyk to to samo co dobre mycie reczne bo uwazam ze takie stwierdzenie to herezja. Porzadnego dokladnego i delikatnego mycia recznego nic nie zastapi. KONIEC, KROPKA. Poorboy's World Natys uzywalem ze dwa razy - nie jest moj. Niezly wosk pod wzgledem wytrzymalosci ale jego barwa i zapach nie trafiaja do mnie. glownie korzystam z roznych "woreczkow" w kwestii woskow.
-
Myjnie na stacjach benzynowych
Nie wiem jaka piana kolega pryskal auto, ale jest niepokojace co piszesz na ten temat. Niestety przeszkadza mi brudne auto, a z racji zawodu czesto sie kurzy i brudzi, wiec na bezdotyku jestem mniej wiecej 2x w tygodniu. Jak wygladaja moje auta wiesz.
-
Moje prace
Okolo 45godzin. Lakier wyjatkowy twardy. Powloka C1 polozone 2warstwy i dodatkowo jedna na maske, blotniki przednie i zderzak przedni. ---------- Post dopisany 22-04-2013 at 18:25 ---------- Poprzedni post napisany 19-04-2013 at 21:31 ---------- Mini detailing lub jak to woli valeting - pacjentka Skoda Octavia - cel wiosenne porzadki. Pojazd zostal dokladnie umyty, dekontaminacja, glinka, cleaner i wosk Polishangel Husaria na karoserie i Swissvax Autobahn na felgi, srodek Poorboy's World natural Look, szyby NW Gtechniq G5
-
Myjnie na stacjach benzynowych
Czyli jednak chemikalia Taki proszek nie dość, że tak jak napisałeś piaskuje karoserię (bo część zwłaszcza tego grubszego się nie rozpuści od razu na lancy) to ma znacznie większą zawartość środków powierzchniowo czynnych. Ale nie wszystkie myjnie bezdotykowe używają proszku. Często jest to środek w płynie tylko w znacznie większym stężeniu niż na myjniach ręcznych, który powoduje matowienie i przebarwienia. Zrób eksperyment na lakierze akrylowym - polej go aktywną pianą w stężeniu 20 - 25 % a zobaczysz o czym mówię - od razu mat. Na lakierach metalizowanych tego od razu nie będzie widać ale po pewnym czasie też zaczną matowieć, podobnie listwy ozdobne itp. Nie jest tak do konca jak piszesz, bez przesady. Wosk na bezdotyku to szit, aczkolwiek idea dzialania jego jest taka, ze po umyciu zabezpieczasz nim auto. Jezdzisz i samochod sie brudzi, wiec jedziesz na myjke i myjesz. Podczas mycia ten wosk zlazi i teoretycznie caly brud, ktory siedzi na tym wosku, ale to tylko teoria... Dla nas (skazonych wygladem auta) myjnia bezdotykowa to plukanie najlepiej woda zdemineralizowana - wiadomo umyc nie umyje ale znaczaco poprawi. Jesli jednak auto bylo wczesniej porzadnie umyte, dekontaminacja, glinka, cleaner i wosk, to taki zabieg spokojnie umyje karoserie.
-
Polecam sonax
Woski koloryzujace mozna stosowac tylko na lakierach akrylowych, bez lakieru bezbarwnego, gdy so mocno porysowane/utlenione - inaczej nie ma to sensu
-
Wybór polerki
BARDZO ciezka kopia nielekkiej Makity
-
Moje auto - temat sie rozwija
Dwa lata temu auto prezentowalo sie nastepujaco:
-
Jakie mleczko polerskie w tanich pieniądzach ?
Czemu nie zainwestowac pare zlotych wiecej w sprawdzony srodek?
-
Jakie mleczko polerskie w tanich pieniądzach ?
800 tylko w wyjątkowych przypadkach i tak też napisałem w swojej wypowiedzi - przede wszystkim do likwidacji mikro ubytków od piasku, drobnych kamyczków itp. Najczęściej idzie jednak papier 2000 - 2500. Wszystko zależy od stanu reflektorów. Tylne najczęściej sama pasta, chyba że są zarysowania głębsze to papier ale najczęściej bardzo drobny.
-
Zestaw dla świeżaka.
Jesli lakier masz jednoskladnikowy akryl i dobrales na zaprawki taki lakier i kolor to ok. Miejsce odprysku bardzo dokladnie oczywscic. Polozyc farbe i dobrze wygrzac suszarka najlepiej, zeby dala sie szlifowac. Jesli dobrze wykonasz powyzsze kroki zaprawki powinny byc albo ledwo widoczne alb w ogole. Co do ilosci przejsc i przejazdow od czegos trzeba zaczac, opisany poczatek nie jest zly, ale kazdy lakier reaguje inaczej, pasta, pad to wszystko ma wieksze lub mniejsze znaczenie. Wazne aby pilnowac temperatury zwlaszcza na obrotach 1500 i w gore i pastach mocno tnacych. Pasty bardzo malo kilka kropli doslownie. Poogladaj filmy na temat polerowania. Co jakis czas sprawdz dlonia temp lakieru. Pamietaj aby po danej pascie dokladnie przemyc element IPA (roztwor 50:50 z woda zdemineralizowana) i sprawdzic czy nie pojawily sie rysy. Pasty maja spora tendencje do zapychania/maskowania rys. Powodzenia.