Treść opublikowana przez Griffe
-
Jaki szampon i wosk na nowy lakier
Bez rozwijania mysli. szampon z woskiem to podobne cudo jak koloryzujacy wosk, Krotko i na temat - omijac szerokim lukiem
-
Czyszczenie
Do wszystkiego sie nadaje, zolwie nie sa zle, ot taka budzetowa forma, to ze metalic, to bajer marketingowy i nic poza tym.
-
Konserwacja lakieru\czyszczenie chromu
Poprawek lakierowych - masz na mysli zaprawki? Do chromu np pasta Autosol, lub preparat megsa all metal polish
-
Czyszczenie
Wosk koloryzujacy to nic innego jak wosk z barwnikiem. Po pierwsze nie ma mozliwosci polozenia idealnie rownej i jednolitej warstwy wosku - wiec jego "podbarwienie" miejscami bedzie wieksze a miejscami mniejsze Po drugie lakiery obecnie sa minimum dwuskladnikowe baza czyli kolor, i zabezpieczenie lakierem bezbarwnym nadajacym rowniez polysk. Wiec jakbys mial powiedzmy czarny obrus, nakryl go szklemk i mazal po tym czarna pasta do butow - bedzie lepiej?
-
Jaki szampon i wosk na nowy lakier
Tak tylko po co? szampon z woskiem i wosk?
-
Jaki wosk ? od A do Z
Moim zdaniem przygotowanie powierzchni to 98-99% wygladu finalnego auta.
-
Czyszczenie
Unikaj takich wynalazkow, chyba ze masz stary lakier akrylowy, jednoskladnikowy do tego mocno zniszczony.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Akurta jesli chodzi o woski letnie to Natys jest jednym z trwalszych:wink:
-
Zestaw dla świeżaka.
Przyda sie:wink:
-
Jaki szampon i wosk na nowy lakier
Presta jest bardzo dobrym szamponem a do tego chyba najtanszym - biorac pod uwage jednostkowe mycie. Megs #16 to juz legenda:wink:
-
Zestaw dla świeżaka.
Dobrze:wink:
-
Czym polerować relingi chrom i listwy?
Nie zadna szlifierka katowa!!!, tylko recznie szmatka ewentualnie dremel koncowka filcowa i np to: MEGUIARS ALL METAL POLISH 236ML - METALE JAK LUSTRO GRATIS MIKROFIBRA - ShowCarShine - Detailing Shop lub to: MEGUIARS FINISHING METAL POLISH - PASTA WYKOŃCZENIOWA - ShowCarShine - Detailing Shop niezle sa tez produksy Mothersa lub Autosol
-
MEGUIAR'S Ultimate Compound vs MEGUIAR'S Ultimate Polish
Achilles jest maskujaco - sciernym cleanerem i wg mnie w swojej klasie nie ma konkurencji - w sporej mierze za jego maskowanie/polerowanie beda odpowiedzialne pady - im twardszy tym wiecej spoleruje.
-
Konserwacja opon
Jeden z lepszych i tanszych to Megs Endurance, osobiscie uzywam Zymol Tire i bardzo sobie chwale.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Smieszna cena jak za ten wosk, calkiem fajny. Nie jest jak poduje producent 100% carnauba, ale niezly. Trzeba uwazac, zeby zeby nie nalozyc za duzo i pozostawic do wyschniecia, bo ciezko sie poleruje w takim przypadku.
-
Mikro "rdza"?
Jestes pewien, ze to nie jest smola/osad drogowy/zywica? Sprobuj tar&glue i glinak.
-
jakie ściereczki ?
Mikrofiby niezle sa jan niezbedny do mebli albo stella
-
Co polecacie na mikro rysy na lakierze
Typowo polskie podejscie:facepalm:
-
NOWY LAKIER . czym pielęgnować ?
Jak nie ma duzo odpryskow, rdzy to mozna wypolerowac i bedzie wygladal lepiej jak nowy, taniej i szybceij, poza tym zawsze to oryginalny lakier. Po malowaniu najlepiej powloka kwarcowa (zabezpieczy przed drobnymi ryksami) czego wosk nie zapewni, a woskowac mozna, ja tak robie i mam frajde oraz swiety spokoj.
-
Impregnacja/ zabezpieczenie foteli.
Dziala lepiej niz dobrze, mam w domu na kanapie i na butach:banan:
-
Carbon Collective Platinum Wheels
Czekam na update, jestem ciekaw jak wypadnie w stosunku do C5 GTechnika, ktore od zeszlego roku spisuje sie bardzo dobrze.
-
Moje prace
W tej chwili ciezko jest to okreslic, bo mam kilka aut na pelna korekte i powloki kwarcowe, ale od 3tygodni czekam na powloki, ktore ida z UK i dojsc nie moga. W tej chwili mam czas, bo czekam na srodki. Jak bedzie wygladala sytuacja jak juz wszystko dotrze, zycie pokaze.
-
Moje prace
W zaleznosci od tego w jakim stanie lakier i jak bedzie reagowal okolo kilku godzin, wiec jest mozliwe zrobic w ciagu jednego dnia.
-
Moje prace
W piatek przyjalem jednego z Citroenow C5, ktorymi sie "opiekuje" Wiosenne porzadki i zabezpieczenie powloki kwarcowej GTechniq warstwa sealentu dedykowanego czyli C1,5. Niestety podczas pobytu w ASO blotnik i zderzak zostal uszkodzony i naprawiony - lakierowany chyba przez Steviego Wondera , wyprowadzenie tego co.., polozenie powloki kwarcowej na te dwa elementy. Ogarniecie i zabezpieczenie srodka i kol. Samochod przyjalem "czysty" - po pelnym myciu w ASO, ale mimo to, bylo na nim bardzo wiele nieczystosci, ktorych zwykle mycie nie usunie, to jest dobitny przyklad po co IronX, odsmalanie i glinka czyli pelna dekontaminacja. Komora silnika nie byla zlecona, po otwarciu maski, nie moglem zostawic tego co tam zastalem. Czasu bylo bardzo malo a pracy wiele, wiec zdjec ze wszystkich etapow nie ma. Caly proces zajal 25h (pracowalem sam). Podczas ostatnich prac detailingowych pogoda robi wszystko aby uniemozliwic pokazanie efektow. Tym razem bylo podobnie, zimno, szaro-buro i przelotne opady deszczu, mimo to sie udalo. Szczegolnie jestem dumny z odbic bialego stolka w bialych drzwiach:banan:. Milego ogladania.
-
Co polecacie na mikro rysy na lakierze
Na chwile...