Konserwacja opon
4 4

105 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widze nigdzie tematu o srodkach do konserwacji opon. Wiec piszcie co stosujecie, co polecacie lub czego nie.

Od siebie dodam ze teraz stosuje takie cos

Farba impregnat do opon KONCENTRAT bardzo wydajna - m.allegro.pl

typowe czernidlo z serwisow opon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden z lepszych i tanszych to Megs Endurance, osobiscie uzywam Zymol Tire i bardzo sobie chwale.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

polecam Shiny Garage Back2Black fajny efekt produkt wydajny o fajnym waniliowym zapachu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez uzywam Megs Endurance, dla mnie rewelacyjny i chyba nie mialem wczesniej bardziej wydajnego i trwalego srodka. Pierwsza warstwa jest z lekkim polyskiem a po nalozeniu po 15min drugiej jest mega wysoki polysk. Najwazniejsze to, ze kurz nie kleji sie do opony.:wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tez mam megsa i jest super. bardzo długo sie utrzymuje, ładnie kropelkuje i nie klei sie do brudu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AG instant tyre dresing, chyba najlepsze co mnie spotkało. Uniwersalny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poor boys natural look pieknie pachnie migdalami i sprawia ze oponka robi sie czarna i ladnie blyszczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    poor boys natural look pieknie pachnie migdalami i sprawia ze oponka robi sie czarna i ladnie blyszczy

Taa i splynie po pierwszym deszczu

Wysłane z mojego MT11i

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To samo Auto Finesse ;)

Megs tutaj wg mnie wymiata pod tym kątem. Czasami używam Swiss Wax Pneu glossy, ale wygodniej się nakłada Megsa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nielsen Brillance też jest dobry :hi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja używam car pro pearl, w zależności od stężenia można go stosować do opon i plstików

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tanszych megs wymiata i ten zapach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

testowałem różne smarowidła ale CARTEC VINYL TP-49 podszedł mi najbardziej.Dodatkowo można plastiki czyścić zabezpieczać.:wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi nielsen robil sie brązowy po kilku dniach... ale sam w sobie fajny srodek, tylko ze wzgledu na brązowienie opon z niego zrezygnowałem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    polecam Shiny Garage Back2Black fajny efekt produkt wydajny o fajnym waniliowym zapachu

kupilem wlasnie wiele srodkow tej firmy i miedzy innymi back2black,zobaczymy jak on poradzi sobie z oponka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    testowałem różne smarowidła ale CARTEC VINYL TP-49 podszedł mi najbardziej.Dodatkowo można plastiki czyścić zabezpieczać.:wink:

Ja też go mogę polecić, robi fajny efekt:naughty::naughty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi nielsen robil sie brązowy po kilku dniach... ale sam w sobie fajny srodek, tylko ze wzgledu na brązowienie opon z niego zrezygnowałem...

Bo opony się dokładnie myje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Megs jest bardzo dobry , ale polecam też Diamond Brite do gum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja nie stosuje żadnych środków,jak sie je raz zastosuje to trzeba juz czesto uzywac bo po nich opona robi bardziej szara i wyblakła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a ja nie stosuje żadnych środków,jak sie je raz zastosuje to trzeba juz czesto uzywac bo po nich opona robi bardziej szara i wyblakła.

Bardzo ciekawe ztwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Black Magic Tire Wet daje rade:thumbup1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

uzywalem wiele srodkow juz i zaden nie jest tak dobry jak trn.wczoraj bylrm w renowacjafelg.pl odebrac zony kola po pelnej renowacji razem z malowanie w czerwien:-)i Marcin pokazal mi taki srodek 18b Super nabłyszczacz do opon 5L - [Carvalet] - Carvalet - chemia i ze zaden ktory uzywaliscie nie zrobi opony tak czarnej i lsniacej jak ten.opona blyszczy jak strasznie,dodatkowo robi sie czarna a po umyciu robi sir matowa ale nadal czarna bo wsiaka ten preparat w oponke,nie robi sie siwa.naklada sie pedzlem.ja juz sobie kupuje takie 5l ze wzgledu ze sprzatam czasem auta za kase i taka ilosc sie przyda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli kupujesz ten srodek 5l to musi byc MEGA niewydajny, poza tym co to za efekt, ze opona jest lsniaca, a po myciu matowa:facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

efekt "kameleon":kox:

:grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kupuje 5 litrow bo duzo aut ogarniam i sie przyda w takiej ilosci.wydajny niewydajny,najlepiej za darmo zeby bylo i nic jie trzeba robic.mozesz sobie kupic 0,5l jak za duzo.poza tym preparat wchlonal sie w oopone i zrobila sie ladna matowa.no ale lulki....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lulki nie lulki, wg mnie polecasz cos co jest slabe, zeby nie powiedziec do bani. Napisales wczesniej, ze uzywales wiele srodkow ale ten to dopiero srodek nad srodki. Albo poprzednie byly tak marne, ze ten je wykosil albo faktycznie nie wiem o co kaman. Czy uzywales Megsa lub VP? Jesli tak - to naprawde nie wiem dlaczego uzywasz, ze ten jest lepszy, jesli nie uzywales - to sporobuj. Nie neguje Twojego wyboru - chce Ci powiedziec, ze wg mnie sa lepsze. W zeszlym roku "zrobilem" okolo 30 samochodow, w tym roku cos kolo 20 nie liczac swoich i zuzycie Megsa czy VP jest doslownie znikome. Srodki o ktorych mowie daja wykonczenie albo matowe albo satynowe albo blyszczace zaleznie od srodka/rodzaju aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Griffe dobrze pisze :) Megs jeżeli chodzi o opony to jeden z najlepszych środków. Ja aplikowałem go już na kilka samochodów do motocykla też go używam i zawsze smaruje 2razy i w butelce jakby nic nie ubyło. Zostanie chyba do końca życia. Prędzej zmienie samochód i motocykl niż Megs mi się skończy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ten srodek akurat zobaczylem jak odbieralem felgi z renowacjafelg.pl po malowaniu.gdyby ktorys z Was byl w tej firmie wiedzielibyscie ze optocz renowacji felg zajmuja sie mechanika i detailingiem aut.rowniez wiele aut robilem,robie i bede robil,wiem jedno ze te srodki ktorych uzywalem do tej pory nie daja takiego efektu jak ten.kazdy ma swoje upatrzone pozycje,dlw mnie ta jest ok,wiem czego oczekuja klienci a ten srodek daje zamierzony efekt czyli po nalozeniu opona jest czarna lsniaca,po przemyciu robi sie satynowa ale jest nadal czarna a nie siwa.wiem jedno ze back2black ktory kupilem niedawno nie da takiego efektu.koniec moich wywodow.poza tym dla mnie liczy sie zeby klient byl zadowolony i nie wazne jest to ze srodki ktorych uzywam maja starczyc na bardzo dlugo.jak sie koncza zamawiam w autodrogeria czy pielegnowacauto,nie patrze zeby jak najduzej starczaly.kazdy ma inne priorytety

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z domowych sposobów polecam ... herbatę ;) Zrobić zaj..cie mocny wywar (niech się parzy nawet dobę) Na czyste opony nanieść pędzelkiem sporą ilość. Efekt jest ładny z trwałością efektu jest różnie, ale polecam spróbować. Koszt znikomy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi