Treść opublikowana przez Griffe
-
Moje prace
Mora czyli skorka pomaranczy jest wieksza lub mniejsza na kazdym aucie (poza super samochodami - najtansze bez to Bentley) wynika to z procesu lakierowania. Samochody sa lakierowane automatycznie na tasmie, wygrzewane i na tym proces sie konczy. Pomijam fakt, ze przy skladaniu, zabezpieczaniu a potem myciu w salonie lakier jest juz porysowany. Auto po korekcie - mowa oczywiscie o dobrej korekcie, wyglada znacznie lepiej jak nowe - wlasnie wynika to powodow przedstawionych wczesniej. Najlepiej przeprowadzona korekta, laier wolny od zmatowien i zarysowan ma niezly blask i szajn - jednak rownac sie nie moze z lakierem bez mory. Skorka pomaranczy powoduje nierownomierne zalamania odbic - rozproszenia swiatla stad tak spore roznice. Jako taki poglad bedziesz mial po przestudiowaniu tego: http://a4-klub.pl/auto-250/auto-temat-sie-rozwija-268844/
-
Jakie mleczko polerskie w tanich pieniądzach ?
Ircha to slaby pomysl
-
Moje prace
Przyjmujac samochod aplikuje IronX na calosc.
-
Moje prace
Czym dla Ciebie jest full opcja? Dla mnie, to poza usunieciem rys, usuniecie mory - skorki pomaranczy, wyciagniecie maxymalnego polysku, zabezpieczenie najlepsza powloka i woskiem, ktory wyciagnie maxymalna glebie, zalezenie od koloru. Pelna korekta i powloka bo pewnie o to pytasz od 900zlotych.
-
Moje prace
Co to znaczy "taka korekta" masz to przedstawionych kilka roznych. Dla kazdego "na gotowo" to co innego. Podstawowa usluga to valeting i jej przyklad nieco rozszerzony widac na forumowaym A4, jej koszt to 400 zlotych. Lancer to juz pelna mozliwa korekta na jaka pozwala grubosc powloki lakierniczej oraz zabezpieczenie powloka kwarcowa. Valeting to okolo 10h - dla klienta moze byc 5h, bo pracuja dwie osoby.
-
usunięcie z boków drzwi uszczelek.. nie wiem jak to cholerstwo nazwać? :)
np ValetPRO Tar&Glue Remover: Valet PRO Citrus Tar & Glue Remover 500ml - Odsmolenie - Dekontaminacja - Pielęgnacja z zewnątrz
-
usunięcie z boków drzwi uszczelek.. nie wiem jak to cholerstwo nazwać? :)
Nagrzej listwy ostroznie opalarka lub suszarka, uwazaj bo beda gorace i powoli odcinaj np za pomoca nici dentysycznej.
-
Przednie lampy, odprywski od kamyczków
Woski te lepsze maja w sobie filtry UV
-
Przednie lampy, odprywski od kamyczków
Mozesz smialo nawoskowac, tylko po korekcie pastami dobrze umyj lampy aby wosk jako tako sie trzymal. Niestety ze wzgledu na wysoka temp wosk dlugo nie posiedzi.
-
Moje prace
Wlasciciel powiedzial: "O k**wa! On nowy tak nie wygladal!" Ma racje:grin:
-
jakie ściereczki ?
Aplikujesz przy pomocy pada gabkowego tzw sloneczka i polerujesz fibra, polecam zoltego megsa na poczatek
-
Moje prace
Powloka miala czas aby sie utwardzic i zrobila to. Nowa wersja C1 Pro jest jeszcze lepsza idala niesamowity wet look. Lakier faktycznie wyglada jak oblany szklem. Jeszcze tylko letni wosk i jutro z rana do przekazania 8)
-
Moje prace
Jeszcze nie widzial. Powloka sie krystalizuje, Dzis warstwa finiszowa i przekazanie auta.
-
Moje prace
Tym razem Mitsu Lancer (niestety nie EVO). Niecale 3 lata i maly przebieg - stan lakieru agonalny. Wlasciciel szukal firmy oklejajacej samochody bo juz nie mogl patrzec na defekty Znajomy powiedzial, ze nie ma takiej opcji, bo zrobi korekte i zabezpieczy powloka - bedzie lajk brend niu. W tej operacji bylem tylko pomocnikiem i aplikatorem GTechniq C1. Niestety nie udalo sie w 100% usunac rys ze wzgledu na bardzo cienka warstwe lakieru - niesamowicie oszczednie pomalowali japonce samochod. Zamierzony efekt zostal jednak osiagniety. Zdjecia niestety pomieszane bo z dwoch aparatow. Jak zwykle milego ogladania:
-
Korekta lakieru na B6-co kupic?
Wiecej zalezy od samej gabki/futra jak od pasty. Kazdy system czy to Megs czy Menza czy Scholl czy tez 3M ma troche inna charakterystyke. To co odpowiada mi, nie znaczy, ze bedzie pasowalo Tobie. Wszystkie spelniaja swoje zadanie dobrze. To troche tak jak z woskami.
-
Renowacja spartolonej roboty po lakierniku :/
Dokladny balagan holo itp sa w moim temacie moje prace - swietnie widac i opisane na przykladzie klapy Volvo.
-
Renowacja spartolonej roboty po lakierniku :/
To juz wiesz. Futro zostawia wiekszy balagan jak pady carpro
-
Korekta lakieru na B6-co kupic?
Dobry tar remover to np ValetPRO tar&glue, ale na smole i tak uzywam Prickborta MAC 124
-
Moje prace
Roznica miedzy nimi okolo 20barow cisnienia, i 4m dlugosci weza. Da rade seria 5, jak sie da doplacic - warto brac 7.800
-
Moje prace
Serii 7.800, ale akurat tego dnia nia mialem go "ze soba" wiec pianownica PA tez byla niedostepna - stad Epoca w uzyciu.
-
czarne kropki po muchach
Zaden MAC to sa odchody musze i nie maja nic wspolnego ze smola. Najlepiej poradzi sobie aktywna piana, ktora bedzie miala czas polezec, mozna podlewac rozcienczonym APC, ewentualnie Tar&Glue potem jak sa oporne glinka i po klopocie.
-
Moje prace
Ostatnio mialem przyjemnosc pracowac przy forumowym A4. Niby zwykle Audi, swoje lata ma i przelot tez konkretny - jednak stan zachowania, brak przeszlosci stluczkowo rozbitkowej i podejscie wlasciciela mogloby zawstydzic nie jeden egzemplarz kolekcjonerski. Samochod przyjalem umyty, lecz padajacy deszcz i koniecznosc dojazdu zniweczyl wysilek. Auto zostalo przygotowane do korekty teoretycznie jednoetapowej, wiec mycie, dekontaminacja, glinkowanie, mycie i wytarcie i mozna bylo zrobic dokladne ogledziny. Lakier ogolnie jak na wiek w stanie bardzo dobrym troche swearli, lekka oxydacja, kilka glebszych rys i slady po nieudanej polerce - wieksze i mniejsze holo - na tylnym blotniku mega konkretne. Z zalozenia mial byc wykonany valeting - czyli odswiezenie lakieru, ale glebszy rysy albo spolerowalismy albo tych, ktore byly za glebokie splycilismy. Auto odzyskalo dawny blask. Niestety padajacy deszcz i brak slonca nie pozwolil pokazac dosc dobrze osiagnietego efektu. Lakier zostal zabezpieczony bardzo dobrym i trwalym woskiem - jakim (mozecie spekulowac:wink:) Milego ogladania:
-
Korekta lakieru na B6-co kupic?
Dokladnie taka, bardzo dobra.
-
Korekta lakieru na B6-co kupic?
Na poczatek maszyna dual action albo Krestel albo Lare - wydatek w okolicach 500-600 zlotych. Pracuje sie polerkami tego typu nieco dlizej niz rotacja, ale na poczatek jest bezpieczna, nie narobisz wszechobecnych hologramow, a jak sie wciagniesz w temat zostanie Ci do nakladania cleanerow.
-
Jaki kosmetyki do czarnego auta?
Skonczylem wlasnie jedno czarne A4 i jestem zajechany jak kon po westernie, wiec nie mam sily...