Treść opublikowana przez Griffe
-
Deszczowka nie chce splywac
Kamyk trzeba uporzadkowac fakty. Zaczales watek, ze pada, inne auta sa suche a Twoje mokre. Co to znaczy mokre - w postaci tysiecy malych kropelek na lakierze czy cale mokre w postaci tafli? Ten wosk co wskazales dziala, lateo sie go aplikuje fajnie pachnie ale stety/niestety pod wzgledem samego dzialania sa od niego lepsze i tansze zarazem. Jesli auto cale w kroplach po deszczy przez pare godzin a inne dawno suche tzn, ze Twoj wosk dziala dobrze i nie ma sie co martwic. Jesli chodzi Ci o produkt, po zastosowaniu ktorego krople po deszczu same splyna z karoserii to takie nie ma.
-
Deszczowka nie chce splywac
Najtanszym, dzialajacym sposobem jest zakup sprawdzonego produktu np colli 476, megs#16 czy FK1000 - puszka takiego wosku bedzie kosztowala w granicach 80 zlotych i wystarczy SMIALO na ponad 4 lata. 20 zlotych rocznie na zabezpieczenie auta to wg mnie nie jest duzo. Owszem trzeba poswecic wlasny czas i prace aby po myciu recznie nawoskowac samochod a potem to wypolerowac.
-
Deszczowka nie chce splywac
Rewelacja
-
Moje prace
Kamyk Zapraszamy kivlov kwestia budzetu im wiecej tym lepiej. Tanszy, mniejsze cisnienie = slabsze domywanie i slabsze spienienie.
-
Deszczowka nie chce splywac
BZDURA:wallbash: Na zabezpieczonej karoserii woda zawsze kropli i schnie bardzo powoli. Deszczowka nie zostawia waterspotow wiec nie ma czego obawiac. Samochody bez "lsp" schna bardzo szybko, woda rozlewa sie tworzac cieniutka tafle, ktora wiatr suszy.
-
Rysy po glinkowaniu
Jesli Audi ma ory lakier szansa ze to holsy po glince jest bardzo mala, za to mozliwe jest, ze to bardzo cienka warstwa glinki zostala na lakierze.
-
Moje prace
Na silnik poszlo mocne APC w postaci oprysku, jeszcze raz oprysk i pedzelki. Z silnikiem nie ma obaw przestrzegajac zasad. ZIMNY SILNIK ZABEZPIECZENIE ELEKTRONIKI NIE ODPALAC ZARAZ PO MYCIU niech sobie spokojnie sam wyschnie - auto wpychamy do garazu. W ten sposob zrobilismy kilkadziesiat silnikow i czy to stary diesel czy nowa benzyna nie bylo klopotu. Na porysowania miekkiego lakieru jest kilka patentow, w tym wypadku na szczescie wystarczyla duza ostroznosc i nowe, miekkie i czyste fibry do wycierania i odtluszczenia, po powloce oczywiscie problem znika:wink: Nastepny w kolejce tez "blisko wschodni" tym razem aspirujacy do sportowego wozek:grin:
-
Moje prace
Jak zobaczy auto odpowiem, z fusow nie potrafie wrozyc:wink: Nie wiem jaki samochod, jaki jest jego stan. Ostatni weekend przyniosl takie oto zmiany: wraz z rozwojem sytuacji, pewnych zdarzen i rozmow prowadzonych od jakiegos czasu postanowilismy polaczyc sily z gusiak11 i powstala idea zwaca sie HOKUS POKUS DETAILING. Przedstawiamy Wam zatem pierwszy oficjalnie wspolny temat: Subaru Outback. Auto z 2010 roku z przebiegiem 60kkm i w calkiem niezlym stanie. Naszym zadaniem bylo zrobic szajn i zabezpieczyc go powloka kwarcowa, kola oraz komora silnika. Lakier bardzo miekki tzw "sticky paint" latwo sie cial ale ciezko polerowal i rysowal od fibry. Korekta pastami 3M i roznymi padami - futro nie bylo potrzebne. Zabezpieczenie GTechniq C1 i przewrotnie na to Zymol Carbon. Felgi Swissvax Autobahn, opony i plastiki zewnetrzne Valet PRO Dionysus, szyby RainX. Milego ogladania. Subaru po przyjezdzie wygladalo nastepujaco: Czas na mycie: Inspekcja i korekta: Grubsze rysy usuwane papierem sciernym 2500: Mycie po korekcie: Inspekcja, zabezpieczenie powloka i final:
-
Ręczniki do wycierania karoseri.
Jesli auto przed myciem bylo niezabezpieczone niczym, to troche zajmie osuszanie. Jesli lezy dobry wosk, to bedzie suche bardzo szybko. Recznik przykladamy i zdejmujemy - nie "szuramy" po lakierze.
-
Jaki szampon i wosk na nowy lakier
Dokladnie kwestia wody. Sa specjalne filtry jak ktos chce sie bawic, psikasz i zostawiasz nic nie robisz, woda nie pozostawia po sobie zadnych waterspotow...
-
Jaki szampon z woskiem, gąbka itp co wybrać ?
wystarczy poczytac... http://a4-klub.pl/pielegnacja-nadwozia-243/odswiezenie-nadwozia-zimie-prosba-pomoc-268856/
-
Opryskiwacz/Pianownica - jakiej używacie ? Jaka poj. aby była praktyczna ?
Czy duze sam zobaczysz, najlepsza piana jest z ciepla woda, nie goraca i nie zima. 110bar to niezbyt duzo, moze tu jest przyczyna.
-
Opryskiwacz/Pianownica - jakiej używacie ? Jaka poj. aby była praktyczna ?
Dej aktywnej piany akurat nie mialem, ale od VP mam 3 piany i sa bardzi dobre, pianownice tez masz swietna, wiec ciepla woda, odpowiednie stezenie i wyregulowac, nie ma opcji musi dzialac. Zdjecie pokazane jest z pomieszczenia zamknietego wiec bez wplywu slonca i wiatru.
-
Jaki szampon z woskiem, gąbka itp co wybrać ?
Rozumiem, ze masz na mysli tester - czyli puszke 59ml:wink:
-
UWAGA na Prickbort -zniszczyl mi lakier !
:facepalm:
-
Jaki szampon z woskiem, gąbka itp co wybrać ?
Cleaner jest preparatem uzywanym po skonczonym myciu i osuszaniu, przed nalozeniem wosku, ma za zadanie przygotowac lakier i pozwolic na optymalne zwiazanie wosku z lakierem, czasem cleanery "podkrecaja" wyglad lakieru. FK1000 nie kupowalbym probki, bo jest droga w stosunku do pelnej puszki i swietnie sprawdza sie na kola oraz na okres zimowy. Jeden fluffy na poczatek powinien wystarczyc.
-
Moje prace
Mniej wiecej tak, o ile auto jest "zadbane" czyli lakier na biezaco glinkowany, traktowany cleanerem i woskiem
-
Jaki szampon z woskiem, gąbka itp co wybrać ?
Szampon z woskiem to takie samo zlo jak wosk koloryzujacy NIE i jeszcze raz NIE bez tlumaczenia dlaczego. Z szamponow albp Presta Sudzz, albo Ultraviolet od 4Nano - najtansze i zarazem bardzo dobre, wystarcza na dlugo - dobre na poczatek drogi. Presta Sudzz Car Wash 3,78L - Szampony - Piany i szampony - Mycie - Pielęgnacja z zewnątrz Gabka jak juz to rekawica z tanszych albo Megsa albo ChemicalGuys, ale wczesniej czy pozniej i tak skonczy sie na welnianej owczej albo carPro albo tym podobnej. CarPro Wool Wash Mitt - Gąbki i Rękawice - Akcesoria Bardzo dobry jest koncentrat Megsa - chyba jeden z lepszych. MEGUIARS GLASS CLEANER CONCENTRATE 3,8L - BARDZO WYDAJNY KONCENTRAT GRATIS MIKROFIBRA DO SZYB - ShowCarShine - Detailing Shop Do osuszania auta recznik ValetPro Fluffy Valet PRO Large Blue Fluffy - ręcznik do osuszania 90x60cm - Osuszanie - Mikrofibry i ręczniki
-
Ręczniki do wycierania karoseri.
Kilka razy, uzywam czegos innego. Spelnia swoja role i cenowo jest bez konkurencji.
-
Ręczniki do wycierania karoseri.
Ten sam, ale po co przeplacac?
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
Oczywiscie APC
-
Ręczniki do wycierania karoseri.
Calkiem niezly waflowy, jednak o strukturze wlosia sa bezpieczniejsze. Pamietac nalezy, ze glownie rysujemy lakier wycierajac, z tego powodu nie powinno sie "wycierac" a osuszac klasc, delikatnie przyklepac i zdjac bez suwania.
-
Ręczniki do wycierania karoseri.
Ircha to imo kiepski pomysl. W temacie z recznikami na szczescie jest cos co jest malo spotykane - tanie i dobre a wiec: Valet PRO Large Blue Fluffy - ręcznik do osuszania 90x60cm - Osuszanie - Mikrofibry i ręczniki
-
Pielegnacja chromowanych listew
W kwestii chromu kazda pasta/mleczko jest dobre - zlej nie uzywalem. Kwestia preferencji osobistych, gestosci itp. Niestety tak, aktywne piany, apc, tar&glue i ironx moga pozostawic slady na chromach i polerowanych elementach matalowych - zwlaszcza aluminium.
-
Ręczniki do wycierania karoseri.
Aplikatorem do opon megsa chcesz wycierac karoserie - BARDZO NOWATORSKIE podejscie:naughty: