Treść opublikowana przez Griffe
-
Rękawica do mycia auta. Co polecacie?
Dla aut po korekcie tylko dobra rekawica (klasy CarPro) i dobry recznik - tu nie ma co sie bawic w pol srodki i lipne oszczednosci, bo wlasnie tym rysujemy lakier. Jesli auto nie mialo korekty i chodzi dbanie to i owszem taka Megsowa w zupelnosci wystarczy
-
Podstawowe preparaty
cenowo sa to bardzo dobre preparaty z polki sredniocenowej - najbardziej oplacalne. Drogie sa duzo drozsze i ciut lepsze ale tam sie placi nie tylko za jakosc - cos jak z woskami
-
Jaka aktywna piana i szampon?
Piana, ktora wymieniles to akurat jedna z lepszy na rynku, mi tylko nie odpowiada jej specyficzny zapach i uzywam ValetPro Advanced Nueutral. Co do szamponow sa porownywalne, Presta jest tansza i efektowniej pachnie.
-
Podstawowe preparaty
Do czysczenia najlepsze bedzie APC Interior: Valet PRO Interior APC 1L - APC - Mycie - Pielęgnacja z zewnątrz do zabezpieczenia dywanikow i tapicera: 303 Aerospace Protectant 473ml - 303 - Od A do E - Producenci albo GTechniq I1 Smart Fabric 500ml - GTechniq do deski jezeli interesuje Cie wyglad 100%mat to tylko to: Gtechniq C6 Matte Dash 100ml - GTechniq jesli nie to swietnie sprawdza sie Poorboy's World Natural Look 473ml - Poorboy's World - Od M do Z - Producenci ktory rowniez moze byc stosowany do kierownicy.
-
porysowana szyba
Kloszy lamp lepiej nie ruszac, bo zedrzesz powloke zabezpieczajaca. Szklo sie poleruje tlenkiem ceru, jesli jednak sa to glebokie rysy to ich nie wypolerujesz i w takim przypadku pozostaje tylko wymiana szyby.
-
Czy wycierać auto?
Bawelna jest najlepsza! Sa szampony po ktorych nie trzeba wycierac:wink:
-
Czy wycierać auto?
Jak radzic to dobrze, albo wcale. Jedyna sluszna wydaje sie byc szybka jazda o ile mamy kawalek niemickiej autostrady. Po pierwsze ircha to zlo - i nawet nie bede polemizowal:facepalm: Po drugie NIE nalezy wycierac auta a osuszac, Jaka roznica? Ano taka, ze recznik kladziemy i delikatnie przyklepujemy a potem podnosimy a nie trzemy jak w letargu we wszystkie strony. Jak jeden doradca z drugim przeprowadzi pelna korekte lakieru, zasmakuje lez, bolu i potu podczas pracy, osiagnie wysmienity rezultat, to potem bedzie chcial ten stan rzeczy utrzymac jak najdluzej. Chyba w glownym temacie zaloze watek jak co i dlaczego od poczatku do konca. Na koniec czym? Recznikiem. Jakim? ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków najlepszy z wymienionych ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków najtanszy z podaych
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
Te srodki sa bardzo wydajne, ale oczywiscie wszystko kwestia umiejetnej aplikacji, tak samo jak z woskiem czy cleanerem.
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
bez przesady: Gtechniq C6 Matte Dash 100ml - GTechniq
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
GTechniq C6 Matte Dash - siedze w temacie kilkanascie lat (w Polsce to sie jeszcze detailing nie nazywalo:decayed:) przerobilem wiekszosc srodkow na rynku. Ten jest najbardziej matowy ze wszystkich.
-
Zmatowienie na lakierze - proszę o pomoc
Do lakiernika NIE Nie mozna w tej chwili Ci pomoc, bo sam narobiles szkod. Nie ma tu innego cudownego srodka, ktory wezmiesz i poprawisz. Zostaje tylko pasta tnaca i polerka mechaniczna.
-
Jaki Wosk na zimę ?
Nie ma podejscia. Z tanich rozwiazan (ponizej 100zl) w temacie zimy sa 3 woski: -Meguiars #16 -Collinite 476 -Finish Kare 1000 Hi Temp - mozna kupic rowniez jako tester 59ml za okolo 20zeta lub typowo sealentowe zabezpieczenie Duragloss 111 Nie ma nic tanszego na zime, co mialoby podejscie do w/w Sa tylko duzo drozsze albo masakrycznie drozsze. Dywagacje i pytania w stylu mam to albo tamto czy da rade nie maja sensu - rady nie dzadza. Nie chcesz kupowac innych smaruj tym co masz, zdechnie trzeba posmarowac. Na pytanie czego uzywam - roznie. Woreczki (woski z wysokiej polki) lub powloki ceramiczne.
-
Jaki Wosk na zimę ?
Widzisz a ja sadzilem, ze bedzie dobry bo W5 do szkla, do felg, cleaner to srodki godne polecania a przy ich cenie to juz w ogole duzy plus. Tez kiedys uzywalem NXT.
-
Zmatowienie na lakierze - proszę o pomoc
Najlepiej bedzie jak podskoczysz do kogos, kto ogarnia temat i Ci wyprowadzi, albo szybka akcja albo przy okazji jakis Valeting calosci. Jak udasz sie do pasjonata to jeszcze chwile pogadacie, dowiesz sie czym i jak dbac o szajn.
-
Jaki Wosk na zimę ?
Po samym opisie widac, ze to propagandowe banialuki, wiec nie sadze, zeby byl dobry. Kupiles to smaruj, pozostaje miec nadzieje ze to cos warte i lepsze niz nic. Tej kalsy srodkow testowalem wosk W5 z Lidla. Zajebisy zapach, latwe on/off i to tyle co mozna dobrego powiedziec o tym produkcie - czyli w sumie nie tak zle, az trzy pozycje na plus.
-
Wosk zimowy
Moze chociaz warto przeczytac co inni napisali, a nie tylko pisac, zeby pisac: http://a4-klub.pl/pielegnacja-nadwozia-243/wosk-zime-286492/
-
Moje prace
Tu ewidetnie auto zostalo zle pomalowane i zszedl klar.
-
Moje prace
Sadze ze omawiany golf, skoro wyblakl to ma lakier tzw akrylowy bez warstwy bezbarwnego. Utlenienie powierzchni lakieru doprowadzilo do wyblakniecia. Przepoleorwanie czymkolwiek pomoze, nawet UC Megsa.
-
Moje prace
Niestety Grabek94 tylko w trojmiescie CarSpa albo kolega Ciamach. Dokonczenie dosc dlugiej relacji z kwarcowania S3 - poczatek tu: http://a4-klub.pl/auto-250/prace-270475/index8.html Po walce z lakierem, co by bylo idealnie przyszedl czas na powloke a w zasadzie w ramach testu na 4 rozne powloki kwarcowe. Bede mogl obserwowac co i jak. Kazda jest troche inna, troche inaczej sie kladzie a zaraz po polozeniu roznice sa wiecej niz spore. Co ciekawe po zwiazaniu i utwardzeniu wizualnych roznic brak. W kwestii ingow zdecydpwanie najlepiej Cquartz dla "gawiedzi" - rzadzi, natomiast najgorzej Finest - gorzej niz przecietnie. Najbardziej spodobalo mi sie wyciagniete ziarno, ktorego w tym lakierze jest bardzo malo i jest zlote. W sloncu jest jednak mocno widocznie i czasami auto staje sie wrecz pomaranczowe - wspanialy efekt perly. Dosc gadania. Po powloce poszedl SW Concorso. Efekty ocencie sami:
-
Plamki na szybach
Jak nie masz tlenku ceru, bo to juz ostatecznosc to moze na twardej gabce czymkolwiek nawet cifem, pasta polerska itp
-
Podstawowe preparaty
Nie warto. Tego typu srodki sa to za zwyczaj srodki slabej lub sredniej jakosci z dodatkowa spora marza za logo 4kolek. Napisz o jakie srodki dokladnie Ci chodzi? Czyszczenie czy zabezpieczenia i czego material/vinyl/skora/alcantara/dywaniki?
-
Deszczowka nie chce splywac
saint4 oczywiscie masz racje. Co do wydatkow, woskow i ich dzialania. Dokladnie tak samo jak z autami. Mozna kupic "trabanta" albo "mercedesa" jeden i drugi przewiezie nas z punktu A do punktu B i nie ma tu podtekstu ten aly a ten dobry, bo kazdy ma swoje plusy i minusy - jakie, kazdy moze sobie odpowiedziec sam.
-
Ręczniki do wycierania karoseri.
Oczywiscie. Kup Preste Sudzz albo 4Nano Ultraviolet.
-
Ręczniki do wycierania karoseri.
Nie myc na sloncu i nie myc goracego lakieru.
-
Plamki na szybach
Co to za plamki? Waterspoty?