Treść opublikowana przez Griffe
-
Jaki Wosk na zimę ?
Bierz FK1000 bedziesz mial na felgi tez. Jesli robi maszynowo i sie zna to po zabiebu umyc auto ludwikiem z APC, po osuszeniu dla pewnosci mozna przetrzec roztworem IPA i klasc na to FK1000
-
Jaki Wosk na zimę ?
Nie wiem czym i jak bedziesz polerowal. Polerke mozna wykonczyc cleanerem wtedy kladziesz bezposrednio wosk - pytanie jaki wosk. Cleaner i wosk powinny byc dobrane ze soba odpowiednio. Jesli na wosk zostal dobrze zaaplikowany BSD widzimy dzialanie rzecz jasna samego BSD:wink:
-
czym czyścic alusy polerowane zeby powloki nie zmatowic
http://a4-klub.pl/auto-250/prace-270475/ Kilka przykladow aplikacji. Co to jest? Trwale i dobre zabezpieczenie.
-
czym czyścic alusy polerowane zeby powloki nie zmatowic
Polerowane aluminium matowieje i to normalne. Myc srodkami o neutralnym pH, zeby nie powstawaly plamy. Warto zabezpieczyc powloka kwarcowa, lub chociaz woskiem.
-
Jaki Wosk na zimę ?
BSD nie daje niestety zabezpieczenia poza podbiciem looku i swietnego kropelkowania
-
Moje prace
Powloka jest po aplikacji w postaci ciala stalego, bardzo twardego - kilka razy twardsza od lakieru (usredniajac) Chroni przed kwasnymi deszczami, ptasimi odchodami i w sumie calym syfem jaki ma negatywny wplyw na lakier. Dbajac i odpowiednio pielegnujac polezy spokojnie okolo dwoch lat. Dzieki twardosci auto mniej sie rysuje chodzi i swirlsy i hologramy. Z aplikacja raczej bym sie zwrocil do osoby oblatanej w temacie. Powloka daje spory blask - auto wyglada jak oblane szklem. w skrocie tyle. Bardzo wazne jest odpowiednie przygotowanie lakieru pod powloke. ---------- Post dopisany 08-12-2013 at 16:10 ---------- Poprzedni post napisany 04-12-2013 at 21:08 ---------- Tego weekendu mielismy przyjemnosc pracowac nad prawdziwym samochodem z dusza tym bardziej, ze w nie byle jakiej wersji. Rozmow na temat co zrobic i jak zabezpieczyc bylo sporo. Nie wnikajac w szczegoly wybor padl na Sonaxa. Jako podstawowe zabezpieczenie tarcza polimerowa, jako wykonczenie niby QD Sonaxa ale na sporych sterydach czyli BSD. Fotek malo, bo pogoda wybitnie byla nie na reke a tempo pracy blyskawiczne. W ten sposob maly francuz zostal przygotowany na zime.
-
Zestaw dla świeżaka.
Z wymienionych cleanerow wybralbym 652. IPA mozna sie posilkowac i ma to sens jesli jest zle dobrany cleaner do wosku, wtedy sie go usuwa Tak presta dobrze sie sprawdzi.
-
Zestaw dla świeżaka.
Na poczatek pozbadz sie Nigrina, reszta chyba ok. Poruszany bylo wiele razy jakie rekawice i szapmony do mycia. Do kol moze byc Tenzi alux i prix. Wosk FK1000 swietnie nadaje sie na caly samochod i pokaz mi tu tego madrolka co twierdzi, ze nie:facepalm: Tak ten wosk zostawia bialy nalot na gumie/plastiku - to nie klasa "woreczkow" Do smoly bardzo dobrze:wink: Po wyglinkowaniu to trzeba umyc, osuszyc i dopiero zabierac sie za cleaner - cleaner dobrany w parze z woskiem - tez juz o tym bylo kilka razy, dodo i FK nie chodza idealnie w parze. Drobne rysy mozna poprawic korekta. Wosk naklada sie aplikatorem gabkowym okraglym popularnie zwanym sloneczkiem. Claenera uzywa sie na padach z mikrofibry Recznie mozna nakladac tylko woski naturalne i zeby nie bylo tu chodzi o Twoje dlonie a nie kolor lakieru czy inne rzeczy.
-
Glinka
Jak malowany to miekka. Dla pewnosci wez miekka, podzialasz dluzej ale w razie mniej szkod narobisz.
-
Glinka
To jeszcze zalezy do lakieru. Jak ory audi nie malowane wtornie to dosc twardy (poza czarnym UNI) moze byc twarda glinka ale ciepla, zeby byla plastyczna
-
Jaki Wosk na zimę ?
+1
-
Jaki Wosk na zimę ?
Bardzo fajny wosk syntetyczny w plynie. Latwosc aplikacji, efekty wizualne i trwalosc na wysokim poziomie.
-
PB World Natural Look i zonk
Mianem cleanera okresla sie srodki dedykowane do czyszczenia lakieru i przygotowania przed nalozeniem wosku. Co prawda APC to tez rodzaj cleanera - w koncu czysci:wink:, ale zeby nie robic zamieszania APC to APC a cleaner to wyjasnilem na wstepie. PB to jeden z lepszych dresingow. Najpierw czyscisz elementy przy pomocy APC, pozniej zabezpieczasz PB. W przeciwnym razie nieco karykaturalnie to jakbys zapastowal ublocone buty.
-
PB World Natural Look i zonk
Cleaner jest pod wosk. Mix zapachowy ewentualnie w czasie pracy - to nie sa "aromaty", ktore beda sie utrzymywaly we wnetrzu dluzej.
-
snieg na aucie
hehe fajnie sie czyta:banan:
-
Moje prace
To zalezy czasem jest to punktowa zaprawka, ktora ma na celu zakrycie "wyjacej" bialej plamy - zwlaszcza przeszkadzajacej na ciemnych lakierach, a czasem z wypelnieniem, szlifowaniem i polerowaniem, tak, ze nie ma sladu:banan:
-
Moje prace
Felgi to Tenzi Prix, VP Blue Gel Wheel Cleaner.
-
Moje prace
Jak to sie mawia "nie z jednego pieca chleb jadlem" ale Tig'a racjonalnie wytlumaczyc nie jestem dlaczego? Maska i poszedl najbardziej ze znanych mi tnacych past czyli Koch SCHLEIFPASTE i futro - efekty powoli, powoli zaczely znikac, natomiast na reszcie auta ten zestaw - mega spustoszenie. Oczywiscie auto lakier fabryczny. Husaria i polska zima lubia sie bardzo:wink:
-
Moje prace
Tym razem do garażu Hokus Pokus Detailing trafil Volkswagen Tiguan z 2012 r. Auto miało przelot 30k km i wyglądało całkiem dobrze, było kilka ‘’kamieni’’ na masce, otarcie prawej strony i zderzaka z tyłu co bylo glownie przyczyna odwiedzin. Wszystko jak się okazało do ogarnięcia Tig jak go ochrzcilismy, przeszedl u nas valeting, renowacje w/w zderzaka i zostal finalnie zabezpieczony dosc rzadkim woskiem Polishangel Husaria. Zaczynamy do inspekcji i porządnego mycia W garażu inspekcja co tu jest do zrobienia Jak już wiem co jest do zrobienia to zobaczmy jak się będzie szło „dogadywanie” z lakierem Były też grubsze tematy J Zabieram się za ten bok i zderzak Dokładne mycie, co się udało wyciąć a co pasta zamaskowała. Pyłu w zakamarach też się nazbierało całkiem sporo Ach te cholerne kamienie J Ale udało się Było Prix-owane, pianowe ale jednak nie domyło się A takie efekty uzyskałem
-
Auto Detailing by eRBe - moje prace
Bardzo fajnie wyszlo jak na onestep - jak nie tajemnica czym. Gratsy.
-
Jaki Wosk na zimę ?
Mozan dac Colli na felgi ale lepszy bedzie tu FK1000, jednak na plastiki sie nie nadaje pozostanie bialy nalot, ktory moze byc trudny do usuniecia. To klasa woreczkow, a poczciwe colli...
-
Moje prace
Z 3M uzywam serii Perfect it czyli zielony tnacy, zolty polerujacy i granatowy wykonczeniowy i przewaznie do tego dedykowane gabki w tych samych kolorach. Holsy glownie sa wynikiem niewypracowania pasty tnacej, praca z brudna gabka i "lapanie" pylu polerskiego.
-
Jaki Wosk na zimę ?
Moze bede musial w ramach rozszerzenia swoich uslug wprowadzic: • glukowanie, • usuwanie smołówki, • odtłuszczanie lakieru co sadzicie:polew:
-
Moje prace
Te smugi nazywaja sie w srodowisku detailerskim "holo" czyli hologramy i jest kilka powodow z jakiego powstaja. Przede wszystkim nie do konca wypracowana pasta tnaca czyli zielony korek 3M. Niczym tego sie nie da zakryc, to jest zle wypolerowany lakier - trzeba to spolerowac.
-
Jaki Wosk na zimę ?
Bezpieczny dla karoserii ale nie dla wosku - maja wysoka zasadowosc ponad 10, w praktyce sa to wartosci 11-12. Wosk pokonasz w kilka/kilkakrotnie atakow na myjce w zaleznosci od wosku i myjki.