Jump to content
0
blaszczuEL

Auto Detailing by eRBe - moje prace

Recommended Posts

Witam

Biorąc przykład z kolegi Griffe postanowiłem założyć temat z moimi pracami Auto Detailingowymi. W tym temacie będę wrzucał wybrane przeze mnie prace nad samochodami. Więcej znajdziecie na mojej stronie WWW (chwilowo jeszcze w trakcie moderacji) oraz profilu na Facebooku (zapraszam do lajkowania):

WWW oraz Facebook

Na dobry początek chciałbym Wam pokazać relację z moich zmagań nad wyjątkowym samochodem jakim jest Alfa Romeo Spider z 1985 r.

Samochód trafił do mnie na korektę lakieru z zabezpieczeniem woskiem konkursowym z palety Zymola. Wnętrze zostało dokładnie wyczyszczone oraz zabezpieczone. Zajęliśmy się również skórzaną tapicerką - została wyczyszczona oraz zaimpregnowana, podobnie jak materiałowy dach.

Samochód był w fatalnym stanie lakierniczym - masa zacieków oraz bardzo niechlujne polakierowanie spowodowało, że ze względu na bezpieczeństwo powłoki lakierniczej nie udało nam się zrobić 100% korekty. W przyszłym sezonie samochód będzie od nowa polakierowany więc właścicielowi aż tak bardzo nie zależało na "setce". Przemiana mimo wszystko i tak była ogromna. Jak to wyszło? Sami oceńcie ;)

Samochód przed zabiegami

j739.jpg

Stan lakieru przed korektą - halogen prawdę Ci powie...

flt6.jpg

Kilka 50/50

27ks.jpg

1jun.jpg

4b80.jpg

kca2.jpg

twkn.jpg

Dach został wyczyszczony, zaimpregnowany oraz wygrzany za pomocą promiennika podczerwieni

0lnj.jpg

Plastiki we wnętrzu oczyszczone oraz odpowiednio zabezpieczone. Wnętrze dokładnie odkurzone a skóry zaimpregnowane

bye7.jpg

5bq6.jpg

Efekt końcowy

uim7.jpg

mqyd.jpg

dkpb.jpg

lx2b.jpg

cojb.jpg

0xk1.jpg

Będę starał się wrzucać moje projekty na bieżąco tak więc zapraszam Was do śledzenia tematu.

Pozdrawiam,

Błaszczu

eRBe Detailing Team Łódź

*

Bardzo ladnie:naughty:

Bede mial co sledzic i chetnie bede zagladal.

Dodo Juice Lime Prime i Collinite 476 - zestaw idealny

pięknie

po prostu pięknie

kiedyś oddam niunię w dobre ręce.....

mu.jpg

Naturalny stan kibica to gorzkie rozczarowanie - Nick Hornby

Nice job! Oby więcej takich prac :wink:

Jest A4 B7 BFB 1.8T 205 KM

Jest A4 B6 AVF 1.9 130 KM
Jest A4 B5 AFN 1.9 110 KM

Była A4 B5 AJL 1.8T 180 KM
Była 80 1.8 PM 90 KM

wreszcie ktos z lodzi sie tym zajmuje :decayed: nie dlugo nadejdzie moje PW do ciebie :whistling:

wreszcie ktos z lodzi sie tym zajmuje :decayed: nie dlugo nadejdzie moje PW do ciebie :whistling:

Czekam i zapraszam :wink:

Co do kolejnych projektów to już niebawem kolejne, myślę, że równie ciekawe więc obserwujcie temat na bieżąco :)

eRBe Detailing Team Łódź

*

kolejne ręcę które leczą, he he .powodzonka: Thumbup1:

Bajerka jak w filmie Poszukiwana poszukiwany.

:audi::quattro: i wszystko jasne.                       

Witam

Tak jak obiecałem wrzucam kolejną relację. Tym razem trafił do nas Mitsubishi Outlander. Samochód w czarnym kolorze który stracił swoją głębie i blask - naszym zadaniem było przywrócić mu blask. Klient zdecydował się na jednoetapową korektę która wyszła nam dużo lepiej niż się spodziewaliśmy - miękki lakier Mitsubishi pozwolił nam na korektę na poziomie 70 a miejscami nawet 80%. Wnętrze było również dość zapuszczone gdyż autem jeździła kobieta z dziećmi. Masa okruchów, papierków i śmieci w zakamarkach, brudne skóry i wiele innych. Oczywiście skóry doprowadziliśmy do należytego stanu, samochód został dokładnie odkurzony a plastiki zostały oczyszczone oraz zabezpieczone dressingiem.

Zapraszam do krótkiej relacji z tego projektu :)

Samochód przed zabiegami

mgxh.jpg

Samochód po kąpieli ;)

lbr3.jpg

50/50

qxe0.jpg

qb9s.jpg

Efekt po korekcie oraz zabezpieczeniu lakieru

hdip.jpg

7xup.jpg

chrp.jpg

z7c5.jpg

Czyszczenie i impregnacja tapicerki skórzanej

ejr5.jpg

xsry.jpg

Wnętrze po czyszczeniu

xifj.jpg

qy00.jpg

Mam nadzieję, że się podoba ;) Niebawem kolejne projekty - mam cichą nadzieję, że również z udziałem jakiś ciekawych Audi :)

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania,
Błaszczu

Edited by blaszczuEL

eRBe Detailing Team Łódź

*

To moje 0,03zlotego w temacie. Pochwale na koniec, a teraz tak napisz czym robiliscie one step, co po i jakie lsp poszlo finalnie. Zdjecia daj wieksze, minimum 1200 jest czym sie pochwalic, trzeba to pokazac:wink:

Jak na jednoetapowe odswiezenie wyniki rewelacyjne. Auto z zewnatrz wyglada lepiej niz nowe, srodek tez extra ogarniety. Doceniam poziom i ilosc pracy - to juz maly czolg, samo mycie to juz niezly wysilek

To moje 0,03zlotego w temacie. Pochwale na koniec, a teraz tak napisz czym robiliscie one step, co po i jakie lsp poszlo finalnie. Zdjecia daj wieksze, minimum 1200 jest czym sie pochwalic, trzeba to pokazac:wink:

Jak na jednoetapowe odswiezenie wyniki rewelacyjne. Auto z zewnatrz wyglada lepiej niz nowe, srodek tez extra ogarniety. Doceniam poziom i ilosc pracy - to juz maly czolg, samo mycie to juz niezly wysilek

Paweł korekta została zrobiona pastą Urban OneStep - świetna pasta chwalona w detailingowym świecie. Naprawdę idzie nią długo pracować, ma sporą siłę cięcia. Następnie Koch Chemie Antihologram. Moja ulubiona pasta finiszowa. Lakier zabezpieczony został Duraglossem Track Claw Racing gdyż chcieliśmy dać dość trwałe zabezpieczenie a zarazem dać maxymalny wet look i myślę, że się to udało. Trochę rysek zostało ale biorąc pod uwagę, że była to jednoetapowa korekta to naprawdę wyszło świetnie - jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów.

Jeżeli chodzi o wnętrze to skóry wyczyszczone zostały APC 4Nano Predator a zabezpieczone odżywką do skór Sonusa. Na plastiki w środku po oczyszczeniu APC od Shiny Garage poszedł Zymol Vinyl Conditioner. Wnętrze na deser zostało wyozonowane.

Pozdrawiam,

Błaszczu

eRBe Detailing Team Łódź

*

blaszczuEL, z forum MCKP? Ładne prace. Jak nie znajdę nikogo na śląsku to zawitam do Ciebie na wiosnę.

blaszczuEL, z forum MCKP? Ładne prace. Jak nie znajdę nikogo na śląsku to zawitam do Ciebie na wiosnę.

Hehe nic się nie ukryje ;) Zgadza się - Błaszczu z MCKP i były posiadacz żółtej Meganki we własnej osobie :wink: Zapraszam, zawsze jakaś ciekawa oferta się znajdzie :)

A tymczasem kolejny projekt... ;)

Tym razem przyszło nam się zmierzyć z bardzo ciekawym samochodem jakim jest Mitsubishi Lancer Evo VII. Samochód był dość zmęczony - masa swirli, zmatowień, rys oraz hologramów dała nam pole do popisu. Lakier został zabezpieczony powłoką kwarcową. Jeżeli chodzi o wnętrze to plastiki zostały dokładnie oczyszczone oraz zabezpieczone, dywaniki oraz tapicerka wyprana oraz zaimpregnowana, wnętrze wyozonowane.

Co tutaj dużo mówić - zobaczcie sami. Więcej zdjęć na naszym Facebooku - KLIKNIJ

Samochód przed zabiegami

7gkk.jpg

Dokładne przygotowanie oraz oczyszczenie lakieru przed procesem korekty

ue14.jpg

Jest różnica? :)

16iu.jpg

am77.jpg

Efekt po korekcie

bygr.jpg

1ext.jpg

5o9l.jpg

I jak Wam się podoba? :)

Pozdrawiamy

eRBe Detailing Team

eRBe Detailing Team Łódź

*

Bardzo sie podoba, szkoda tylko ze tam malo fotek, bo jest na co popatrzec:naughty:. Jaka powloka?

Bardzo sie podoba, szkoda tylko ze tam malo fotek, bo jest na co popatrzec:naughty:. Jaka powloka?

Dzięki ;) 4Nano Lack Protect 3D.

---------- Post dopisany 12-10-2013 at 15:48 ---------- Poprzedni post napisany 23-09-2013 at 21:29 ----------

Witam ;)

Tym razem przygotowałem dla Was krótką relację z prac nad BMW X5 E53. Samochód trafił do nas na korektę lakieru z zabezpieczeniem za pomocą powłoki kwarcowej Lack Protect 3D od 4Nano. Samochód był dość mocno zmęczony - masa rysek, zmatowień, swirli sprawiła, że samochód totalnie nie miał połysku w słońcu, o widocznym ziarnie na lakierze nie wspomnę. Na szczęście po korekcie to się zmieniło i samochód wygląda naprawdę jak należy :wink:

Samochód przed korektą

tkjw.jpg

pd1w.jpg

qwx7.jpg

W czasie prac czyli "Fifty fifty"

nvqt.jpg

h40c.jpg

0fb8.jpg

Efekt po zabiegach

sw1k.jpg

7fis.jpg

t9e1.jpg

i33n.jpg

Niebawem szykują się relacje z udziałem Audi więc śledźcie uważnie temat ;)

Pozdrawiam! :wink:

eRBe Detailing Team Łódź

*

Dobra robota :thumbup1:

Qrde czemu na podlasiu nie ma takich fachowcow :/ super wyglada ... Chociaz malo zdjec ;)

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalk now Free

:a4fan:

Gdyby niedaleko mnie byli tacy ludzie, to mój samochód wyglądałby zupełnie inaczej :decayed:

Cześć

Dawno nie uaktualniałem tego wątku ale najwyższa pora, żeby coś wrzucić :)

Jakiś czas temu do naszej dziupli trafiło Audi A8 4,2 Quattro w wersji Lang. Właściciel przyprowadził samochód do nas prosto od lakiernika który polerki w życiu nie powinien mieć w ręce, niestety. Samochód miał masę kolistych rys, przebarwień, hologramów - tak jakby ktoś pocierał lakier szczotką drucianą. Przez ten "profesjonalny" zabieg samochód stracił swój blask, ziarno przestało być widoczne. Naszym zadaniem było doprowadzić lakier do jak najlepszego stanu oraz zabezpieczenie go powłoką kwarcową. We wnętrzu również mieliśmy co robić gdyż samochód przyjechał z Włoch - wnętrze do najczystszych nie należało. Skóry zostały wyczyszczone oraz zaimpregnowane, dywaniki wyprane, plastiki dokładnie oczyszczone oraz zabezpieczone dressingiem.

Niestety posiadamy tylko zdjęcia po zabiegach ze względu na nasze ostatnie kłopoty z aparatem ale wierzcie mi, że przed ciekawie nie było ;)

6xls.jpg

gqct.jpg

ng5b.jpg

vhvo.jpg

58q2.jpg

60ta.jpg

zzvq.jpg

zvw7.jpg

ojyf.jpg

4mcs.jpg

Pozdrawiam,

Maciek

---------- Post dopisany 26-11-2013 at 00:12 ---------- Poprzedni post napisany 03-11-2013 at 17:28 ----------

Pora trochę odświeżyć temat ;)

Ostatnio w ramach akcji zabezpieczeń na sezon jesień/zima oraz promocji którą wprowadziliśmy nie narzekamy na brak pracy. Ostatnio trafiło nam się parę ciekawych projektów które chcielibyśmy Wam pokazać.

Audi A7 - samochód trafił do nas na zabezpieczenie topową powłoką czyli powłoką ceramiczną. Lakier samochodu był w naprawdę dobrym stanie więc właściciel zdecydował się tylko na delikatną korektę przed nałożeniem zabezpieczenia. We wnętrzu wypraliśmy tapicerkę oraz zabezpieczyliśmy elementy plastikowe we wnętrzu. Śliskość lakieru po ceramice - REWELACJA!

dxsi.jpg

4d5v.jpg

bgxg.jpg

hssp.jpg

dm0m.jpg

yukw.jpg

Volvo XC90 - właściciel Volvo zdecydował się na jednoetapową korektę, gdyż lakier był w naprawdę słabym stanie. Auto straciło połysk, było matowe. Dzięki takiej korekcie udało nam się odzyskać blask. Lakier miał piękne ziarno i dopiero korekta pozwoliła je pokazać! We wnętrzu standardowe sprzątanie z czyszczeniem oraz impregnacją skórzanej tapicerki.

neqy.jpg

spe7.jpg

pllc.jpg

szn6.jpg

0ip0.jpg

4w3w.jpg

Niebawem kolejne relacje ;)

Pozdrawiam! :hi:

eRBe Detailing Team Łódź

*

Bardzo fajnie wyszlo jak na onestep - jak nie tajemnica czym. Gratsy.

Bardzo fajnie wyszlo jak na onestep - jak nie tajemnica czym. Gratsy.

Jako one step używamy ostatnio pasty Urbana. Co prawda czasem zdarza się na niektórych lakierach jej zostawić holsy - wtedy musimy jeszcze sięgnąć po finish żeby się ich pozbyć ale ogólnie idzie nią długo popracować i naprawdę nieźle tnie.

Dzięki za dobre słowo!

eRBe Detailing Team Łódź

*

Swietna robota, ile srednio godzin potrzebujesz na jedno auto? I powiedz mi czy powloka kwarcowa to dobry temat, kolezka mi proponuje tylko to nie tani klops.

Sprzedam lotke ORYGINAŁ S-Line do B7

Swietna robota, ile srednio godzin potrzebujesz na jedno auto? I powiedz mi czy powloka kwarcowa to dobry temat, kolezka mi proponuje tylko to nie tani klops.

Dzięki ;) Zależy od zakresu - jednoetapowa korekta to 1,5-2 dni roboty, pełna 2-4 dni (zależnie od samochodu).

Jeżeli chodzi o kwarc to jak najbardziej polecam, bardzo dobra alternatywa dla wosków a na pewno dużo bardziej trwała i chroniąca powłokę lakierniczą. Generalnie ja uważam, że kwarc powinno się kłaść po korekcie lakieru - najlepiej pełnej ale solidny one step również da radę. Mój wspólnik ma na swoim aucie kwarc już rok i osiem miesięcy - auto wygląda nadal świeżo, było oczywiście myte zgodnie ze sztuką co dało po tak długim czasie efekt w postaci bardzo zadbanego lakieru. Powłoka oczywiście już znacznie osłabła no ale ma prawo bo już "trochę" na lakierze siedzi. Ze swojej strony polecam takie powłoki! :)

A teraz wrzucę parę fotek z ostatniego projektu a mianowicie rocznego Audi A3 które trafiło do nas na korektę lakieru oraz właśnie na zabezpieczenie powłoką kwarcową.

qp70.jpg

i0uv.jpg

tuzf.jpg

hclb.jpg

ox01.jpg

Niebawem pełniejsza relacja z kolejnego Audi a mianowicie Q5 ;)

---------- Post dopisany 06-03-2014 at 19:41 ---------- Poprzedni post napisany 16-12-2013 at 15:23 ----------

Pora trochę odświeżyć wątek bo dawno mnie tutaj nie było ;)

Przede wszystkim miło mi poinformować iż zostaliśmy oficjalnym i na ten moment jedynym w woj. łódzkim autoryzowanym partnerem marki Gyeon

ud1p.jpg

Chciałbym Wam pokazać nasz ostatni projekt z Toyotą IQ - samochód miał zmęczony lakier nad którym mieliśmy się zająć. Auto dostało korektę lakieru z zabezpieczeniem, sprzątanie środka. Nie zapomnieliśmy oczywiście o takich detalach jak opony czy plastiki zewnętrzne albo zabezpieczenie szyb powłoką hydrofobową. Sami zobaczcie jak nam to wyszło ;)

Pełna relacja na Facebooku - Zapraszam! KLIKNIJ

91pt.jpg

gxon.jpg

1zxv.jpg

zw19.jpg

u3ye.jpg

o2zq.jpg

5ijo.jpg

ukpo.jpg

---------- Post dopisany 21-06-2014 at 15:18 ---------- Poprzedni post napisany 06-03-2014 at 19:41 ----------

Cześć

Tym razem przygotowaliśmy dla Was krótką relację z BMW 645Ci. Samochód trafił do nas na korektę lakieru z zabezpieczeniem woskiem. Wnętrze nie zostało pominięte - wszystkie plastiki zostały wyczyszczone oraz zabezpieczone tak samo jak skórzana tapicerka.

Samochód trafił do nas mocno brudny. Samochód miał mnóstwo smoły, asfaltu itp szczególnie na dołach drzwi które usunęliśmy z pomocą glinki Gyeona oraz IronXa. Po umyciu mogliśmy dokładnie przyjrzeć się defektom lakieru - samochód miał bardzo dużo swirli i małych rysek, głębokich rys na szczęście dużo nie było. Korektę wykonaliśmy za pomocą past Menzerny oraz 3M, jeżeli chodzi o pady to korzystaliśmy z Flexipadsów. Jako zabezpieczenie zdecydowaliśmy się na combo Swissvaxa - Cleaner Fluid Regular oraz Mirage.

Wnętrze zostało oczyszczone za pomocą APC Blinka a następnie zabezpieczone Auto Finessem Spiritz. Jeżeli chodzi o skóry to zastosowaliśmy na nich Strong Cleaner od Colourlocka a jako zabezpieczenie poszedł Swissvax Leather Milk Conditioner.

Co tutaj dużo mówić - zapraszamy do krótkiej galerii z prac nad tym pięknym 333 konnym potworem ;)

Pełna relacja z tego projektu na Facebooku: KLIKNIJ

10450871_672928229427656_556515826957634

10446665_672928252760987_448771275869323

10489690_672928279427651_377527280701157

10407275_672928289427650_651671552526640

10463046_672928319427647_638047540080410

10431475_672928389427640_250668117221648

10382439_672928416094304_573768599912390

10456048_672928499427629_746582508735700

10301454_672928536094292_575812988082035

10404530_672928576094288_441971792488882

10401470_672928566094289_344597095827176

10336856_672931859427293_242717174910084

10352188_672931982760614_146075592883637

10390897_672932196093926_629118313656146

10402424_672932242760588_802680826871957

Pozdrawiamy! :)

Edited by blaszczuEL

eRBe Detailing Team Łódź

*

piękna bmka:naughty:

ile czasu zajęło wam samo polerowanie?

piękna bmka:naughty:

ile czasu zajęło wam samo polerowanie?

3 dni. Lakier nie był aż tak twardy jak mogłoby się wydawać. Dla mnie w pracy był bardzo przyjemny :wink:

eRBe Detailing Team Łódź

*

swietnie wyszła ..... :slina:

mu.jpg

Naturalny stan kibica to gorzkie rozczarowanie - Nick Hornby

Elegancko, fajna praca, fajne 50/50, i fajne, nieoszukane fotki. 3X TAK!:wink:

Dlaczego ja tutaj widze tylko zdjecia z Toyotą IQ? :(

Jakis ban na Norwegie czy co? :decayed:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Audi quattro, is just like Swissvax.......There is no substitute.