Treść opublikowana przez Griffe
-
Zapaszki do auta
Kilka od nich i sa fajne, melon, hawaje i winogrono
-
Czy wycierać auto?
Przyklepujemy i podnosimy, a nie sciagamy. Wosk jeszcze siedzi:wink: Osuszanie nawoskowane auta to sama przyjemnosc
-
Pierwszy zestaw - przygotowanie na zimę
Satyna jest, nie blyszczy sie, ale tez nie jest calkiem matowa, sporo zalezy na czym lezy - deska desce nierowna. W audi spisuje sie dobrze jednym i drugim.
-
Pierwszy zestaw - przygotowanie na zimę
Jezeli liczysz na matt 100% to Gtechniq, jesli satyna jest ok to ja lubie Natural Looka
-
Pierwszy zestaw - przygotowanie na zimę
95% wygladu to przygotowanie powierzchni. Bez tego wiele magiczne srodki nie zdzialaja. Do looku cos tam da, ale jego karta przetargowa jest przede wszystkim trwalosc.
-
Pierwszy zestaw - przygotowanie na zimę
Politura na zime nie jest najlepszym pomyslem, chyba ze masz mozliwosc mycia i woskowania jak w lecie - czytaj cieply garaz, poniewaz oslabia trwalosc lsp. Przyjmuje sie, ze zabezpieczenie zimowe ma byc jak najbardziej trwale.
-
Pierwszy zestaw - przygotowanie na zimę
Jako tako malo zimowy zestaw. Wosk zimowy wez sobie FK1000, cleaner DURAGLOSS 601 POLISH BONDING AGENT - taki zestaw tez nieco poprawi look, ale zime posiedzi spokojnie Szampon wybrales calkiem z d*py i zamiast tego wez DURAGLOSS CAR WASH CONCENTRATE 901 a jako recznik to: ShiningCar Fluffy Dryer YELLOW 90x60cm lepszy i bezpieczniejszy od poczciwego monstera.
-
MEGUIAR'S Ultimate Compound vs MEGUIAR'S Ultimate Polish
Sens jakis ma, ale politury stosuje sie po cleanerach, natomiast achilles nie jest czystym cleanerem i ma juz w sobie wiele z politury. Na chwile obecna kupil albo BH albo Achillesa i to przykryl woskiem.
-
Neutralny szampon
Jak nie 901 to zdecydowanie Dodo Born To Be Mild
-
co pod antenę CB żeby nie rysować lakieru ?
Dokladnie:wink:
-
co pod antenę CB żeby nie rysować lakieru ?
Tysiace przykladow tez moge podac w druga strone jak naklejki magnetyczne sie zwylkanizowaly z lakierem i zdjecie tego przy zwyklej - mozesz mi wierzyc proste nie jest. Chowasz antene i naklejka zostaje - dlatego jest przezroczysta, oczywiscie jak ktos ma fantazje, moze miec kolorowa. Raz przyklejona folia na czysty lakier zabezpieczy go. Oczywiscie zawsze mozna klasc magnetyczna na wyczyszczony w tym miejscu lakier, ale wtedy bedziesz go rysowal wycierajac.
-
Czy wycierać auto?
Trudno, co zrobic
-
Czy wycierać auto?
Masz racje, ktos napisze, ze to zlo. Auto przed korekta mozna tak traktowac, po korekcie bym sie nie odwazyl. Zabezpieczony lakier w sensie cokolwiek, wosk, sealent nawet jakies QD i recznik wymieniony w tym temacie ogarnia dwa samochody jeden po drugim RS6 i S3.
-
co pod antenę CB żeby nie rysować lakieru ?
Lepszym rozwiazaniem jest naklejka - maja w wiekszosci sklepow sprzedajacych cb, czasem nawet rtv.
-
Mata + skrobaczka do szyb
polecasz te tablety? jak tak to zamawiam i przetestuje już skorzystałem z kilku Twoich porad także jestem ciekawy co one potrafia Czy jakas moja rada okazala sie fejkiem:naughty: Jak o czyms pisze, to znaczy, ze przetestowalem na sobie i jestem z danego rozwiazania zadowolony, a trzeba Ci wiedziec, ze jestem nadwyraz wymagajacy. Oczywiscie dopuszczam sytuacje kiedy cos spodoba sie mi, ale nie koniecznie komus. Tak polecam - dziala. Z tego forum zrobilem kilkanascie samochodow i wszyscy sa zadowoleni, wypowiadac sie publicznie nie wypowiadaja ale szanuje to. Z drugiej strony mogliby mnie opluc na forum, ze cos nie tak - tak swojsko po polsku - ale tego nie robia. To tez o czyms swiadczy.
-
Mata + skrobaczka do szyb
Jak ma byc profi to albo sonax - niestety tani nie jest, ale konkurencji nie ma lub do zwyklego plynu dodac tabletki: 303 WINDSHIELD WASHER TABLETS Spytasz po co?, ciezko to wytlumaczyc, sprobujesz bedziesz wiedzial.
-
Czy wycierać auto?
Jest sporo gorsza, sprobuj dobrego recznika sam sie przekonasz
-
Pielęgnacja skóry-dla opornych
Zmarszczki czy ciemniejsze/jasniejsze pregi - wstaw kolego dobre foto i bedzie wszystko jasne.
-
Mata + skrobaczka do szyb
Dokladnie tego uzywam, dziala i dobrze pachnie:banan: Takze nie tylko amerykanskie i szwajcarskie woski w cenie samochodu ale tanie srodki:wink:
-
Mata + skrobaczka do szyb
Po pierwsze link nie wchodzi - blad jakis Po drugie - w tym nie pomoge, nie znam, nie uzywam a od roku auta tez pod chmurka.
-
Mata + skrobaczka do szyb
Kolego, dobrze kombinujesz ale nie w ta strone. Skrobaczka bez wiekszego znaczenia - bedziesz uzywal tylko czesci "gumowej Do odmrozenia szyb dedykowane specjalne srodki nawet polskiej Arki, czy K2 po kilka zlotych. Psikasz czekasz chwile sciagasz guma i jazda. Szyby na wiosne dzieki temu nie beda porysowane. Wbrew pozorom, spsikanie i odczekanie zajmuje tyle czasu co mechaniczne skrobanie, a przy duzej marznacej mzawce czsem nie bedziesz w stanie tego zeskrobac bez roztopienia.
-
Czy wycierać auto?
ludwik
-
Czy wycierać auto?
Tanie i dobre sa dwa Presta Sudzz - amerykanski lub polska konkurencja 4Nano Ultraviolet
-
których producentow wybrac?
Megs akurat to tania polka, tylko po wszelakich oplatach u nas srednia i tu jest klopot bo normalnie to sa ceny Turtla/Sonaxa. Duzo dobrych srodkow robi ValetPro, Megs jest w Polsce bardzo rozreklamowany, znacznie bardziej jak VP czy Autoglym.
-
których producentow wybrac?
Wszystko zalezy od tego w jaki target celujesz