Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mata + skrobaczka do szyb


stawek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pomału zabieram się za kompletowanie zestawu akcesoriów na zimę. Jako, że auto stoi na codzień pod chmurką chciałbym jakoś zabezpieczyć przednią szybę przed szronem. Na alledrogo spotykam się z dwoma rodzajami mat na szybę. Jedne czarne, drugie srebrne. Która z nich będzie lepszym rozwiązaniem na zimę ?

Druga sprawa...skrobaczka do szyb (pozostają odkryte boczne szyby i tył). Biorę pod uwagę zakup skrobaczki Murska, tylko czy będzie ona dobrym rozwiązaniem ? Nie rysuje szyb ? Jest skuteczna ?

Z góry przepraszam za banalne pytania ale u siebie nawet nie mam gdzie kupić ww przedmiotów, dlatego też wolę wcześniej zapytać aby nie kupować 2 razy, a wcześniej nie miałem w ogóle do czynienia z takimi akcesoriami. Z góry wielkie dzięki za wyrozumiałość oraz pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dobrze kombinujesz ale nie w ta strone. Skrobaczka bez wiekszego znaczenia - bedziesz uzywal tylko czesci "gumowej

Do odmrozenia szyb dedykowane specjalne srodki nawet polskiej Arki, czy K2 po kilka zlotych. Psikasz czekasz chwile sciagasz guma i jazda. Szyby na wiosne dzieki temu nie beda porysowane. Wbrew pozorom, spsikanie i odczekanie zajmuje tyle czasu co mechaniczne skrobanie, a przy duzej marznacej mzawce czsem nie bedziesz w stanie tego zeskrobac bez roztopienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z mata ? Obojętnie która brać czy jednak któraś z wcześniej wymienionych jest lepsza ?

http://allegro.pl/oslona-pokrowiec-m...600509393.html

czy

http://allegro.pl/antyszronowa-mata-...596431736.html

Aukcje są przypadkowe, chodzi mi jedynie o materiał/tworzywo z którego są wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata musi być srebrna na zimę bo czarna na białym śniegu źle się komponuje :grin: nie no bez jaj, byle nie różowa :naughty:

Z szybą kolega dobrze radzi, nie skrobać tylko kupić prepartat ( w płynie nie w spreju bo na wietrze wywieje zanim do szyby doleci ) i pryskać

np: Odmrażacz do szyb w aucie K2 Alaska atomizer 700ml - porównaj ceny, opinie i recenzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tego uzywam, dziala i dobrze pachnie:banan:

Takze nie tylko amerykanskie i szwajcarskie woski w cenie samochodu ale tanie srodki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko a dużym mrozie awet k2 zamarznie :decayed: trza się uwijać. Skrobaczka to zło :kwasny:

To fakt ale i tak o wiele lepiej tym niż skrobać no nie? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Raz jak mi Stary skrobaczka pojechał mialem ochotę go kopnąć:decayed: u nas jest zsjebisty nadmuch na szybę więc szybko wszystko ładnie schodzi. Pamietam w b5 jak wlaczylem to aż mi grzywka chodziła :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma byc profi to albo sonax - niestety tani nie jest, ale konkurencji nie ma lub do zwyklego plynu dodac tabletki: 303 WINDSHIELD WASHER TABLETS

Spytasz po co?, ciezko to wytlumaczyc, sprobujesz bedziesz wiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie w pracy koleś się nie bawi w jakieś skrobaczki, preparaty czy inne specyfiki, wozi ze sobą 5l bankę wody zawiniętą w koc, leje na szybę i zmywa wycieraczkami. podobno działa. osobiście nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie w pracy koleś się nie bawi w jakieś skrobaczki, preparaty czy inne specyfiki, wozi ze sobą 5l bankę wody zawiniętą w koc, leje na szybę i zmywa wycieraczkami. podobno działa. osobiście nie widziałem.

Może to nie woda tylko odmrażacz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie w pracy koleś się nie bawi w jakieś skrobaczki, preparaty czy inne specyfiki, wozi ze sobą 5l bankę wody zawiniętą w koc, leje na szybę i zmywa wycieraczkami. podobno działa. osobiście nie widziałem.

już to widzę jak przy -25 na dworze ta woda mu nie zamarza :grin:,

tak na serio pewnie ma coś dolane do tej wody, preparaty do odmrożenia szyb działają nic nie niszczą bo to zazwyczaj na alkoholu jest, niektóre to zalatują perfidnie denaturatem (zimowe płyny sprysków to samo), najlepiej założyć matę na szybę przednią i nie ma żadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...