Treść opublikowana przez Griffe
-
Auto Detailing by eRBe - moje prace
To moje 0,03zlotego w temacie. Pochwale na koniec, a teraz tak napisz czym robiliscie one step, co po i jakie lsp poszlo finalnie. Zdjecia daj wieksze, minimum 1200 jest czym sie pochwalic, trzeba to pokazac:wink: Jak na jednoetapowe odswiezenie wyniki rewelacyjne. Auto z zewnatrz wyglada lepiej niz nowe, srodek tez extra ogarniety. Doceniam poziom i ilosc pracy - to juz maly czolg, samo mycie to juz niezly wysilek
-
Konserwacja opon
Albo aplikatorem piankowym typu sloneczko - tylko trzeba sie liczyc z degradacja aplikatora (srodki tego typu maja w skladzie substancje "pozerajaca" gabke, albo najlepiej aplikatorem tez gabkowym do kol, wykonany jest z innej odpornej pianki i ma znacznie lepszy, dostosowany ksztalt. Uzywam aplikatora Meguiarsa tani nie jest, ale sprawdza sie wysmienicie od kilku lat i nie brudzi rak. autokosmetyki.pl - Gąbki, futra polerskie, Meguiar's Tyre Dressing Applicatro Pad - wygodny aplikator do zaczerniania opon Co do Zymola na opony, preferuje ten przezroczysty pieknie mietowo pachnie i swietnie dziala.
-
Moje auto - temat sie rozwija
Buba nie pamietam pewnie ktores Audi, a moze wlasnie zle pamietam i jest 402mm czy 405mm ale jakos 420 mi sie kolacze po glowie, nie wazne...
-
Moje auto - temat sie rozwija
Ma swoje wady i zalety - wady 18" byly zima, teraz tylko w garazu, nie kazda 19" wchodzi, druga kwestia wzrosla masa nieresorowana i to czuc, ale zatrzymuje sie zacnie, pare razy mialem "awaryjne hamowanie" i robi wrazenie. Pod koniec wrzesnia szykuje sie upgrade, cos tam wymienimy, cos dolozymy...
-
Moje auto - temat sie rozwija
Z przodu roznie bylo 365mm, potem 390mm, obecnie 420mm:kox:
-
UWAGA na Prickbort -zniszczyl mi lakier !
Nic z tego nie wyjdzie. Tych srodkow sie nie zostawia do wyschniecia. Mozesz jedynie probowac kilka razy spsikac maske Prickbortem i delikatnie pedzelkowac, moze pomoc.
-
Moje prace
Tzn, ze cos tam sie nawbijalo i IronX ma co robic. Niestety obficie oplukiwac i tylko co jakis czas wycierac.
-
Moje auto - temat sie rozwija
Przednie i tylne hamulce nie stockowe i pochodza z Lamborghini. Tyl to zestaw z Gallardo/Audi R8 V10 i pewnie kilku innych. Tarcza 360mm, glowny zacisk 4tloczki i osobny zacisk hamulca recznego. Auto przyspierza niezle ale hamuje REWELACYJNIE:wink:
-
Moje prace
Co masz na mysli piszac zaciek? Zaciek rozpuszczonego IronX w kolorze fioletu/purpury?
-
Ślad po kapsztoncu na lakierze
Powinno dac rade
-
Konserwacja opon
Wlasnie tego Poorboys'a mozna kupic jako satin albo gloss do wyboru do koloru, raz zrobilem nim kola - 3tygodnie polysku i nie mial dosc.
-
Usuwanie "słoneczek" DA + dobór specyfików
Popelniles kilka bledow. Po pierwsze Zastosowany pad i pasta srednio do siebie pasuja, po drugie co gorsze zwilzales pad. Zastosowalbym gabke zolta lub pomaranczowa do tej pasty. Doslowanie 2-3 krople na pad i jazda, az do calkowitego wypracowania pasty - bez nawilzania. Bedzie dobrze.
-
Konserwacja opon
Do polysku sa lepsze preparaty na opony, jesli takie wykonczenie Cie interesuje, aczkolwiek i megs daje rade, w zaleznosci od rodzaju aplikacji.
-
Moje prace
S3 do tej pory nie mialo korekty:wink: Dzis pewnie dalszy ciag prac. Na polowie maski testowo lezy juz powloka, ale o tym pozniej.
-
Moje prace
Tu akurat 50ml ValetPRO Advanced Neutral Snow Foam i okolo 700ml cieplej wody.
-
Moje prace
PA - sprawdza sie juz czwarty sezon w komplecie z moim parchem ---------- Post dopisany 22-08-2013 at 21:15 ---------- Poprzedni post napisany 04-08-2013 at 21:48 ---------- Dawno nic nie wrzucalem, ale nie wszyscy zycza sobie relacje z ich autami - no nic trzeba to uszanowac i nie wnikac w powody. Korzystajac z wolnego "dlugiego weekendu" postanowilem dokonac tego, co mialo dokonac sie jakis czas temu - kwarc. S3 jest zadbanym samochodem, mytym, woskowanym i tak ciagle - fajna zabawa , przez to lakier jest niezlym stanie i ma swoj szajn - wstydu nie ma 8) . Nadchodzaca zima i spore zmiany moga w znacznym stopniu ograniczyc czas na dwudniowe mycia i woskowania, wiec decyzja zapadla. Przy okazji korekty - wiele do ciecia nie bylo, w zasadzie drobne odsiwezenie (no ale pod powloke ma byc idealnie) chcialem zrobic zaprawki - odpryski po kamieniach w postaci bialych plamek na lakierze bardziej przypominaja muchomora niz zadbane auto. Na masce wyszlo cos kolo stu i byla to zmudna zabawa. Kazda recznie, pedzelkiem: baza i bezbarwny potem szlifowanie miejscowe kilkoma gradacjami papierow i wyciaganie tego przez polerowanie. Poczatkowo ciecie futrem i z czasem coraz mniej ciecia a wiecej polerowania i tak do finiszu. Co jakis czas oczywiscie sprawdzanie plynem inspekcyjnym (pasty bardzo pieknie maskuja slady po papierze niestety) poprawka i poprawka, az w koncu osiagnie sie efekt. Przez robienie zaprawek czasu zabraklo i sama maska zajela kilka dni, wiec jestem w trakcie - realcja bedzie uzupelniana. W miare mozliwosci dzialam popoludniami po pracy. Jak zwykle milego ogladania: [/url
-
Konserwacja opon
Poza tym zapach i trwalosc, jak sie przybrudza wystarczy dobrze umyc:wink:
-
VW Touran - odszczurzenie komory silnika - na razie :)
Bardzo ladnie Ci to wyszlo. Wyglada lepiej jak funkiel nowka. Dbalosc o detale. Bravo:thumbup1:
-
Wosk koloryzujący
Jest wiele tego typu produktow. Roznica bedzie. Pamietaj jednak, ze REKLAMA dzwignia handlu! Kazdy producent wg opisu robi najlepszy wosk na swiecie, lakier swieci lepiej jak slonce, a konkurencje puszcza boso w 5sek:facepalm:
-
Carbon Collective Platinum Wheels
Jak sie maja felgi?
-
Wosk koloryzujący
zaprawki plus polerka:wink:
-
Zestaw dla świeżaka.
Idealny na gielde, zrobic auto w piatek a w weekend sprzedac czyste, lsniace i blyszczace:grin:
-
Mikro "rdza"?
To juz zalezy tylko i wylacznie od obslugi myjni. Przewaznie ganiaja, ale pewnie uda sie wpasc na taka mniej uczeszczalna albo w nocy i wtedy cisza spokoj.
-
Jaki szampon i wosk na nowy lakier
Na czarny lakier nie ma co myslec, trzeba aplikowac. Nie zgodze sie tylko z faktem, ze powloka daje lepsze krople... to jednak niczego nie zmiania. Ciemny lakier = kwarc
-
Konserwacja opon
Tylko wizualne