Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VW Touran - odszczurzenie komory silnika - na razie :)


AZIK

Rekomendowane odpowiedzi

Jako były właściciel B5 i B7 pozostałem na forum jako cichy przeglądacz i fan Olimpijskich kółek… jako, że wszyscy się chwalą to i ja od dwóch latek przeglądam z zainteresowaniem dział detalingu i kompletuje przybory do czyszczenia samochodu… nie mam tego dużo ale … ale pochwale się tym, co dziś zrobiłem… a dokładnie odszczurzyłem komorę silnika w swoim Touranie

Powstawiam zdjęcia kompletami czyli „przed i po”, bo tak chyba najlepiej… dużo zdjęć nie robiłem, gdyż skupiony byłem na „robocie” ,a aparat był tylko przed i po pracy :)

Zastosowane środki i akcesoria:

Myjka karcher + zimna woda

APC od SHINY GARAGE - RED DEVIL HD NANO w stężeniu 1:4

Pędzelki, szczoteczki, szczoteczki i pędzelki

Na elementy metalowe poszedł: FINISH KARE 1000P HI TEMP nałożony żółtym alpikatorem z MEGUIARS i zatarty poczciwą budżetową żółtą Cobrą

wu8d.jpg

Elementy gumowe „zaatakował”: ENDURANCE TIRE GEL z MEGUIARS - Środek do pielęgnacji i nabłyszczania opon nałożony żółtym słoneczkiem lub płatkami kosmetycznymi

Plastiki przyozdobił: Gold Clas Trim Detailer z MEGUIARS – nałożony jw. + pędzelki…

nn7l.jpg

Zdjęcia

A wszystko wyglądało tak:

05wj.jpg

r4b2.jpg

A później systematycznie:

1

osyv.jpg

7cvv.jpg

2

qbme.jpg

w7iy.jpg

3

ujow.jpg

wnhh.jpg

4

8woj.jpg

ggp2.jpg

5

rlth.jpg

sfbn.jpg

jumf.jpg

xg77.jpg

3a8g.jpg

6

wvuh.jpg

okus.jpg

7

4i8n.jpg

jz1g.jpg

yjrw.jpg

8 maska

r5yj.jpg

azna.jpg

c55f.jpg

i2yr.jpg

mk7i.jpg

h938.jpg

jes6.jpg

9 reflektor a raczej obudowa od str komory

oe2m.jpg

10 zbiorniczek

o7rq.jpg

11 bagnet miarki oleju

n19x.jpg

12 jeszcze raz pokrywa

r4b2.jpg

uz7v.jpg

13 i takie porównanie na koniec

05wj.jpg

9sxy.jpg

b6uy.jpg

fsco.jpg

Na koniec próbowałem wypolerować osłonę termiczną turbo, ale ręcznie Autosolem kiepsko mi szło i zostawiłem sobie prace z tym związane na inny czas… a może ją zdemontuje i przelece chociażby DA… ???? … ale to „przyszłość”…

8nuk.jpg

No pewno niebawem zajmę się zewnętrzną powłoką bo zostało mi jeszcze dwa dni urlopu, więc chciałbym ten wolny czas wykorzystać na położenie wosku na blacharę Tourana, i domyć go po wczasach…

Wszelkie komentarze związane z pracą chętnie poczytam, szczególnie te, które będą sugerowały co mam poprawić następnym razem…

Muszę przyznać, że lampa z aparatu spowodowała, że wszystko świeci się jak psu jajca:) - informuję, że nie ma tak źle - aż tak się nie świeci !!! - ale jest naprawdę czysto i widać że komora jest "odszczurzona" !!!

Dziękuję i pozdrawiam… Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie Ci to wyszlo. Wyglada lepiej jak funkiel nowka. Dbalosc o detale. Bravo:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:brawo: kolego, taki sam zabieg chce u siebie przeprowadzić ale boje sie umyć diesla, musze coś oklejać itp ? odkręcałeś osłonę pod silnikiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie Ci to wyszlo. Wyglada lepiej jak funkiel nowka. Dbalosc o detale. Bravo:thumbup1:

dzięki bardzo !!!

trochę narobiłem się nakładając te żelowe dresingi... nie wiesz czy jest coś może w atomizerze, co spełniło by podobną funkcję ????

:brawo: kolego, taki sam zabieg chce u siebie przeprowadzić ale boje sie umyć diesla, musze coś oklejać itp ? odkręcałeś osłonę pod silnikiem ?

nic się nie bój... najlepiej na zimnym silniku !!! osłoniłem tylko alternator reklamówką jednorazową ... a bez urazy (żeby nie było złości) nie masz tyle elektroniki pod maską co w tym SYCZKU, więc nic się nie stanie !!!! jak masz kopresor to wydmuchaj sobie resztki wody a jak nie to czekaj aż sama wyparuje :)

Osłony pod silnikiem nie odkręcałem... ale jeżeli widzisz taką konieczność to odkręć.... w B5 jak myłem kiedyś silnik to nie odkręcałem - w B7 również... !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były właściciel B5 i B7 pozostałem na forum jako cichy przeglądacz i fan Olimpijskich kółek…

O ! Widzę, że kolega również z TKP :thumbup1: Też mam wielki sentyment do tego forum - tak czy inaczej kiedyś tu wrócę z jakąś kolejną Olimpijką.

Kawał dobrej roboty przy Touranie.. !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi

powiem szczerze że wygłuszenie spryskałem tylko delikatnie (z daleka) wodą pod ciśnieniem ale jak masz mocno uwalone możesz spryskać roztworem APC z wodą 1:4 lub nawet lżejszym a następnie szczoteczkę delikatnie przeczyścić.... myślę że wykonany w ten sposób zabieg nie uszkodzi wygłuszenia a z pewnością nada nowego i odświeżonego wyglądu... jak nie masz APC to nawet ludwig lub szampon samochodowy da radę oczyścić brud...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zesz:slina: a ja zawsze pryskalem jakims srodkiem do silnikow pozniej karcher i juz mi sie podobalo ale jak widze twoja robote to nie ma porownania ....fck no elegancko na wiosene robie taka operacje:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi robotę.... napisz jak czasowo wyszło ? Człowiek nie ma czasu na takie zabawy.. woli z dzieciakiem się pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi robotę.... napisz jak czasowo wyszło ? Człowiek nie ma czasu na takie zabawy.. woli z dzieciakiem się pobawić.

dzięki... zeszło dobre dwa letnie długie popołudnia... jedno mycie, a drugie nałożenie wosku i dressingu na el. plastikowe :)

dzieci mam już trochę starsze, co nie oznacza, że nie wymagają opieki i zainteresowania...

generalnie młodszy syn (9 lat) to już glinkował seicento i dolne partie tourana:) - dla niego to była zabawa, a dla mnie ... satysfakcja, że nie gra w jakieś pojeb..ane gry na x-boxie albo nie ogląda chorych japońskich bajek :) może podłapie bakcyla i wykorzysta swoje umiejętności w dobrym kierunku $$$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...