Treść opublikowana przez Griffe
-
Jakie mleczko polerskie w tanich pieniądzach ?
Nie wiem jak zmasakrowane musza byc klosze, zeby drzec je papierem 800, chyba ze chcesz zniwelowac spiaskowania. W wiekszosci wypadkow wystarcza same pasty, bez matowania papierem. Jeszcze pytania ktore lampy, bo przednie rzeczywiscie ciezko bez matowania:wink:
-
Moje prace
Dzieki, dobre slowo od kogos, kto siedzi w temacie - cieszy tym bardziej.
-
Moje prace
Bede tu wrzucal niektore ze swoich prac nad roznymi samochodami. Krotka charakterystyka co jak i dlaczego oraz kilka zdjec powiedzmy przed i po bez dokladnego opisu calego procesu. Ostatni byl zapowiadany Seat Leon, praca obejmowala dokladne mycie, dekontaminacje, glinkowanie, korekte lakieru i zabezpieczenie w postaci powloki kwarcowej Gtechniq C1+C1,5. Na sam koniec zostal polozny wosk Polishangel Husaria. Oczywiscie przed koretka caly samochod zostal dokladnie pomierzony miernikiem lakieru, co pozwolilo na wykonanie "mapy lakieru" Na szyby powedrowala powloka rowniez Gtechniq G4, G1+G2, plastiki, guma Poorboy,s World Natural Look, wydech Meguiars All Metal Polish. Srodek i kola nie byly objete zakresem pracy.
-
Zestaw dla świeżaka.
Pady zestaw Flexipad pomaranczowy, zolty i bialy. Polerka bez stabilizacji obrotow bedzie ciezko. Welne sobie odpusc. Cleaner moze byc np popularny Dodo Juice Lime Prime. Colli jest ok, jeden z tanszych dzialajacych. ta powloke sobie daruj z kilku powodow. Po kazdej pascie dobrze zmywaj elementy IPA, zwlaszcza po F400.
-
Jakie mleczko polerskie w tanich pieniądzach ?
Sadze, ze mozna.
-
Jakie mleczko polerskie w tanich pieniądzach ?
Prawie kazda pasta. mleczko ma w sobie olejki i inne substancje, ktore maja bardzo duza tendencje do "zapychania" rys. Po polerowaniu wydaje sie ze jest extra, ale zeby to sprawdzic trzeba dokladnie element przetrzec np IPA i to kilka razy. Wtedy ewentualne wypelniacze zostana usuniete i bedziemy wiedziec jaki jest stan rzeczywisty. Po takim zabiegu nie zmatowieje.
-
Moje auto - temat sie rozwija
Simon_75 sporo zalezy jaki lakier, w jakim stanie i co ma byc zrobione. Ogledziny moga byc jutro po poludniu. Bede konczyl Seata i oddawal wlascicielowi.
-
Jakie mleczko polerskie w tanich pieniądzach ?
Dokladnie, jak jestes zadowolony, nie ma gwarancji, ze inny produkt przypadnie Ci do gustu, bierz to samo.
-
Jakim płynem myjecie i wycieracie szyby od zewnątrz i wewnątrz swoich Audi?
Osobiscie za tak nie "dre" zawsze mam jakas NW na szybach, miedzy innymi dzieki temu mniej syfu zostaje na szybie, w deszczy wiadomo - poezja.
-
Zestaw dla świeżaka.
Chyba kpisz, na trzeciej stronie tego tematu jasno i klarownie napisane, podane na tacy.
-
Jakim płynem myjecie i wycieracie szyby od zewnątrz i wewnątrz swoich Audi?
A co ma gazeta do rzeczy? Pierwszy raz słyszę o takim patencie Mówią, że gazetami najlepiej się szyby czyści/wyciera, ja jednak wolę mikrofibrę. Teraz dostałem Glass Cleaner od Megs więc można coś podziałać Fajny jest i super pachnie , też nim myje szyby do tego mikrofibra bez włosia, specjalna do szyb. +1 dokladnie tak samo.
-
Opryskiwacz/Pianownica - jakiej używacie ? Jaka poj. aby była praktyczna ?
Dokladnie o tej. To sa wkladki filcowe: Wkładki filcowe do GLORIA FM10 i FM50 - Pianownice - Akcesoria
-
Opryskiwacz/Pianownica - jakiej używacie ? Jaka poj. aby była praktyczna ?
Ciezko odpowiedziec, bo nie wiem jaka ma budowe. Zeby z oryskiwacza zrobic pianownica potrzebne sa filce lub siatki spieaniajace i koncowka oraz w rurce pobierajacej roztwor malutki otworek, ktory bedzie zaciagal powietrze.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Sa woski naturalne, ktore potrafia trwaloscia przebic Colli 476, ale biorac pod uwage ich cene - 476 jest nie do pobicia. Z tych woskow wole Megsa #16 i to jest dla mnie swietny wosk. Z drugiej strony jak "przyjezdza" do mnie auto za zabiegi to ludzie chca czegos wiecej.
-
Co polecacie na mikro rysy na lakierze
Gabka, do politur finiszowa - miekka.
-
Zestaw polerka i pielęgnacja.
Cena moze i doba, ale zestaw taki sobie. F400 jest duzo lepsza od F500. Jak pisza koledzy glinke Sonaxa sobie daruj, to akurat nie jest ich "topowy" produkt.
-
Polecam sonax
opakowanie 0,5litra?
-
Co polecacie na mikro rysy na lakierze
Jest tego wiele, moze byc SRP wiele innych. Wymienione przez Ciebie tez dzadza rade. Recznie sie troche namachasz i pamietaj, ze na to trzeba polozyc jakies LSP (wosk) zeby zabezpieczyc.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Te woski wlasnie polecam na lato, ale sam zaczynalem od Megsa, ma w ofercie jak dla mnie produkty nie do pobicia przez innych.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Ok, kwestia rozumienia pytania. Ogolnie wosk dla mnie trwalszy jest w pascie. Nie bazuje na tym samym produkcie. Biorac pod uwage produkty megsa - w plynie sa latwiejsze w palikacji.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Hahahaha. Spray to nic innego jak sposob aplikacji - to jest wosk w plynie, mozesz odkrecic atomizer i dac kilka kropli na sloneczko ale po co? Porownanie wosku w plynie do wosku o konsystencji stalej na podstawie jednego produktu Megsa? Wiem, ze Megs ma wiecej produktow "do wyboru" pasta/plyn. Skoro mowa ogolnie, to woski w pascie sa ZNACZNIE trwalsze - w sensie najtrwalsze sa te w postaci pasty.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Moze byl przemrozony a moze nalezy do grupy wyrzuc kase w bloto jak budzetowy wosk z Lidla W5 albo CG Lava.
-
Zestaw dla świeżaka.
Papier wszystko przyjmie.
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
Biedny chlopiec jest wiecej niz bardzo dobry do tego ma swietny zapach.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Woski w plynie to tzw Rapid Wax, stosuje sie w sumie tak jak QD, czyli spsikac, wytrzec i gotowe. Ich zaleta jest duza szubkosc aplikacji, ale jak wspomnieli koledzy mniejsza trwalosc niz innych LSP.