Treść opublikowana przez jugo
-
Auto zastępczne z OC
Nie bierz samochodu bezgotówkowo, bo jak ubezpieczalnia nie wypłaci im kasy to zwrócą się do niej po zapłatę całości lub części. Niech poszuka firmy niedaleko u siebie co oferuje bezpłatne samochody z gwarancją bezpłatności, a nie bezgotówkowy wynajem. Oni się wszystkim zajmą i na siebie przejmują ryzyko, że ubezpieczalnia nie wypłaci im kasy. Ja mam taką firmę tylko że działam na śląsku (autozafree.pl), gdybyś miał jakieś pytania to zadzwoń do mnie to Ci powiem szczegóły jak to powinno wygladac.
-
sytuacja na parkingu: kiedy ktos uderzy nam w auto otwierajac drzwi. co wtedy?
normalnie szkoda z OC. Zgłaszasz ubezpieczalni jak w przypadku kolizji.
-
B.NISKA WYCENA CO ROBIĆ NA CO SIE POWOŁAĆ???????????Audi a4 b6 1.8t Q
Nie pisałem jak powinien naprawić auto i jaką wartość auto będzie miało po takiej naprawie "u Pana Henia w stodole" , bo ludzie teraz mają na tym punkcie bzika i jak widzą że cokolwiek było malowane to rezygnują z zakupu:) Wg mnie jeśli chodzi o lakierowanie to nie ma różnicy, ale mowa jest o odszkodowaniu a nie o późniejszej naprawie.
-
B.NISKA WYCENA CO ROBIĆ NA CO SIE POWOŁAĆ???????????Audi a4 b6 1.8t Q
akurat ma racje co do odszkodowania. Tylko z doświadczenia wiem, że bez sądu się nie obejdzie bo 90 proc ludzi rezygnuje. To nie jest wyłudzenie ani wzbogacenie, ponieważ SN już wypowiadał się kilkakrotnie, że podstawową funkcją odszkodowania jest kompensacja, co oznacza, iż odszkodowanie powinno przywrócić w majątku poszkodowanego stan rzeczy naruszony zdarzeniem wyrządzającym szkodę itd itp. Więc jeśli był oryginalny lakier i element to za taki powinieneś dostać odszkodowanie. I możesz naprawić sobie to na podróbkach i jeśli nad tym się dłużej zastanowicie to nie prowadzi to do wzbogacenia poszkodowane. Ale tak jak mówię odwołania możesz pisać nawet 5 razy o nic nie wskórasz. Póki co rzeczoznawce powołaj żeby Ci stwierdził oryginalność elementów bo na słowo Ci nikt nie uwierzy w sądzie Amortyzacja nielegalna, samochód zastępczy tak, ale ubezpieczalnie zwracają najczęściej tylko za technologiczny czas naprawy a za resztę faktury najczęściej trzeba iść do sądu.
-
nocne zajście
a nie spisałeś sobie danych tej osoby? jeśli nie to musisz skoczyć na policje, dojdą szybko który patrol był itd. Weź protokół i na początek musisz wezwać tego dziadka do zapłaty odszkodowania/ kwoty naprawy, bo jeśli pójdziesz do sądu bez uprzedniego przed sądowego wezwania do zapłaty to sędzia może zasądzić od Ciebie koszty dla drugiej.
-
Zakup samochodu a OC sprzedającego
a na podatek PCC 14 dni masz. I tak musisz AC dokupić bo one nie przechodzi na nabywce.
-
Zakup samochodu a OC sprzedającego
Nie do końca z tym wygaśnięciem tak jest. Zmiana polega na tym, że w każdej chwili możesz wypowiedzieć umowę i zmienić ubezpieczyciela. Ale jeśli skończy Ci się dana polisa to ubezpieczalnia automatycznie przedłuży Ci polisę na dalszy rok. Nie analizowałem dokładnie tego przepisu, ale to wiem z doświadczenia bo 2 miesiące ostatnio spóźniłem z opłatą to mi przyszła normalnie następna polisa z wezwaniem do zapłaty.
-
Kolizja AUDI A4 (B7)
Amortyzacja - Rzecznik Ubezpieczonych Tu dokładnie o amortyzacji.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich:) Jestem łukasz, mam 26 lat. Nie mam A4 ale zarejestrowałem się tutaj, aby rozjaśnić wam problemy związane z kolizjami i sprawami sądowymi. Najlepiej pisać do mnie na emaila jeśli są pytania bo nie zawsze mam czas tutaj sprawdzać co się dzieje:)