Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Opony przod 215/45/17, tyl 235/45/17. Jaka szerokosc alu do tego??


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

VVitam serdecznie, Auto mam takie jakie widac. Posiadam oponki na przodzie 215/45/17 a na tyle wczesniej mialem 225/45/17. Obecnie posiadam oponki 234/45/17. wszystkie te rozmiary lezaly na alu 7,5 cala szerokiej. Oponki 215 jak i 225 lezaly ladnie na aluskach. Natomiast te 235 wygladaja jakby balony nie o profilu 45 ale wygladaja lecz na 50 albo 55 :disgust:. I moje pytanko, czy na aluskach 7,5 cala moga jeszcze lezec oponki 235 czy juz powinna byc alu 8 calowej szerokosci?? I czy gdybym dal 8 cali to czy mogly byc na nich oponki 215?? Dziekuje i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem - chcesz zmienić opony czy felgi ??

najbardziej optymalną felgą dla 215/45/17 jest 7,5J, a dla 235/45/17 jest 8J - wtedy opona układa się równo z felgą

do 235, to ja bym dał 8, albo 9J :gwizdanie:

9J na 235/35 to może i się ładnie naciągnie, ale na wysokim profilu 235/45 felga 9J wygląda beznadziejnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

an 9J to nawet profil 45 sie naciągnie :gwizdanie:, oczywiście nie tak jak 35, ale wygląd bedzie mieć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na aluskach 7,5 cala moga jeszcze lezec oponki 235

moc moga, ale nijak to wyglad

gdybym dal 8 cali to czy mogly byc na nich oponki 215

IMG_4918.jpg

ot 215/45 na 8j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla 235/45/17 jest 8J - wtedy opona układa się równo z felgą

nie do konca dla 235 idealna felga to 8,5" i wtedy jest idealnie rowno :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie u mnie na 8J 225/40 jest równo i mnie to wk***ia, bo myślałem że bedzie lekki naciąg :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumujac, dla opony 215 na alu 7,5J a opone 235 na alu 8J I wtedy wygladalo by najlepiej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale chodzi mi o to by jakos wyposrodkowac i dobrac felge ktora pasowala by na te dwa rozmiary opon 215 i 235. Teraz mam narazie zalozona 235 i 215 na 7,5J. Na tej feldze 215 wyglada idealnie, ale ta 235 na tej feldze wyglada strasznie. A dobrac felgi jednego rodzaju o rozmiarach 7,5J i 8,5J to raczej bedzie ciezko. Dlatego chce sie zorientowac czy opona 215 bedzie dobrze lezala na feldze 8J i czy na tej samej feldze bedze ladnie sie prezentowac opona 235??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chce sie zorientowac czy opona 215 bedzie dobrze lezala na feldze 8J i czy na tej samej feldze bedze ladnie sie prezentowac opona 235??

no i poraz kolejny mowimy ci ze opona 235 nie bedzie ladnie sie prezentowac na feldze 8J :wink4:

ps: sa modele felg gdzie dwie sa wezsze, a dwie szersze :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak by nie patrzec lepiej by taka opona wygladala niz na obecnie zalozonej 7,5J. A przejrzalem 70 stron allegro i nie znalazlem kompletu felg o dwoch roznych rozmiarach 7,5J i 8,5J tego samego wzoru :confused4: Tak wiec kiepska sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17"

nie bede przeciez kupywal 8 alusow po to by uzyskac po dwie sztuki na kadzy z rozmiar opon.

A jak juz sa to nie sprzedaja alu na sztuki tylko komplet 4 sztuk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówie o jednym komlpecie(4szt) w dwóch szerokośćiach :wink4:, bo było ostatnio na allegro parę takich kompletów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17"

nie bede przeciez kupywal 8 alusow po to by uzyskac po dwie sztuki na kadzy z rozmiar opon.

A jak juz sa to nie sprzedaja alu na sztuki tylko komplet 4 sztuk....

oj widze ze malo jeszcze wiesz :> jest mnostwo kompletow (4 szt) gdzie dwie sa wezsze, a dwie szersze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było kłótni o szerokość felgi względem opony, wklejam kawałek artykułu z tabelką :>:

felga1xs9.th.jpg

235mm opona, felga od 7-9", zalecane 8"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było kłótni o szerokość felgi względem opony, wklejam kawałek artykułu z tabelką :>:

felga1xs9.th.jpg

235mm opona, felga od 7-9", zalecane 8"

zalecane 8", ale na 8J, 235 wygląda baloniaście, do a4 też są zalecane 195/65R15, a i tak dużo furek jeździ na innych kapciach :good:,

a no i chciałbym zobaczyć 235 na 7J :polew:, i szkoda ze nie napisali jaki profil do tych oponek, bo to tez ma znaczenie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...