Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Czasem nie działa pilot od centralnego zamka


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze bylo już o pilotach wiele razy ale nie moglem znalezc przyczyny tego akurat blędu.

A więc do rzeczy: Czasem nie dziala pilot. Na przyklad probuje zamknąć auto a tu zonk, naciskanie nic nie daje. Dopiero przekrecenie kluczyka w zamku - zamyka samochod. Pozniej trzeba otwierać też ręcznie. Wszystko wraca do normy gdy włoże kluczyk do stacyjki, wlącze zapłon i przycisne jakis przycisk. Wtedy działa poprawnie niestety przez krótki czas np dzien - potem znowu jest problem.

VAG sczytał takie cos:

00955 - Key 1

35-10 - - - Intermittent

Czy to może oznaczać, ze jest słaba bateria w kluczyku?

Narazie, zakodowalem drugi kluczyk i używam go - zobacze czy problem sie pojawi ponownie.

Ktoś przerabiał juz takie coś? Aha zauważyłem, że podczas nie udanej proby otwarcia auta pilotem - zapala sie czerwony trójkącik ten obok przycisku ESP.

I jeszcze jedno, VAG wypluł też taki błąd ktory chyba nie jest związany z powyższym problemem:

01034 - Electric Window Thermal Protection Active: Driver

35-10 - - - Intermittent

Co to jest? Oslona termiczna elektrycznych szyb? :naughty:

Oświećcie mnie jeśli możecie...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bateria nie laczy lub juz jest do wymiany - sprawdz osadzenie baterii

Niestety to nie bateria. Z drugim kluczykiem stalo sie to samo dzisiaj rano. Moglem nim otworzyc, ale zamknąc pilotem sie juz nie dalo.

Przeprowadzilem adaptacje wg filmu instruktażowego Domjenick'a

Wszystko ladnie pieknie, widzi oba kluczyki w basic settings 007 - jest adjustment, potem recognized.... jest tylko jedno male ale - w ostatnim polu na filmiku widac ACTIVATED a u mnie jest NOT OPERATED :confused4:

Przesunalem kluczyk 1 z pozycji 1 na 3 - teraz mam 0110

VAG wypluwa

1 Fault Found:

00956 - Key 2

35-00 - -

albo

00955 - Key 1

35-10 - - - Intermittent

Narazie działają ale czuje ze za pare godzin albo jutro bedzie to samo....

Mam nadzieje, ze to nie modul komfortu ;(

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macieek i jak sytuacja u ciebie z tymi kluczami u mnie jest to samo ale ja mam tylko jeden klucz z pilotem .Działam z tym na rożne sposoby kodowanie ,synchronizacja i nic działa jakiś czas i przestaje działać centralny z pilota . :wallbash:

Ja mam 2 piloty. I działają 2 przez pare godzin po synchronizacji a potem juz nie dzialają. az do nastepnej synchronizacji...

Baterie zmienione.

VAG wypluwa albo

00956 - Key 2

35-00 - -

albo

00955 - Key 1

35-00 - -

Jeszcze sprobuje je calkiem wywalic z pamieci VAGiem a potem wgrac od nowa,

ale czarno to widze. :no:

Będę informowal na bieżąco o problemie. Ty też daj znać gdy czegoś się dowiesz :wink4:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po kodowaniu vagiem według filmu Domjenicka działa z godzinkę a jak synchronizuję to kilka minut.Nie mam pomyslów co robić ,bateria nowa myślę pogrzebać w pilocie ja mam tyko jeden u ciebie są dwa więc nie mogły ci paść dwa.A tak wogóle to w tym tygodniu troche nie mam czasu pracuję od 10 00 do 18 00 .Błędów mi nie wywala tylko jak pokombinuję i alarm mi się włączy to standardowe 01369,01371,01374

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po kodowaniu vagiem według filmu Domjenicka działa z godzinkę a jak synchronizuję to kilka minut.Nie mam pomyslów co robić ,bateria nowa myślę pogrzebać w pilocie ja mam tyko jeden u ciebie są dwa więc nie mogły ci paść dwa.A tak wogóle to w tym tygodniu troche nie mam czasu pracuję od 10 00 do 18 00 .Błędów mi nie wywala tylko jak pokombinuję i alarm mi się włączy to standardowe 01369,01371,01374

To u mnie jest troszke lepiej, bo dzialaja ok pol dnia, nieraz dzien. Wlasnie dzisiaj rano musialem synchronizowac i patrze teraz nadal dziala, w dzien tez dzialal ale podejrzewam, że juz rano nie zadziala... A zapala ci sie delikatnie na czerwono ten trojkąt - włącznik awaryjnych podczas nie udanej proby otwarcia?

Dziwi mnie tez, ze nie wywala Ci błędu 00955 ... Moze co innego nam sie posypalo? Może pilot u Ciebie - u mnie raczej nie bo niedziałają oba.

Mam nadzieje, ze nie modul komfortu bo poleci po kieszeniach :evil:

P.S

Jeszcze powiedz czy w Measuring blocks (tam gdzie pokazuje ile pilotow jest zakodowanych) w ostatnim polu masz ACTIVATED? Bo u mnie jest NOT OPERATED ale o dziwo gdy naciskam przyciski to wartosci sie zmieniają i pojawia się też "recognized"... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak próbuję otworzyć z pilota to zapala mi sie ten trójkącik i też mam w bloku 007 NOT OPERATED.Wszystko tak jak u ciebie z tym że krócej mi działają.Żadnych błędów tylko jak zacznie wyć alarm to coś tam wyskoczy,A jeszcze jedno w aktywacji są u mnie tylko 3 działające kanały: 21- ten od kodowania pilotów ,kanał 62- mam wartość 15 i kanał 63- mam wartość 0.A jak u ciebie to wygląda .A może ktos inny mam pomoże.[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2010, 09:03_________________________________________________Wczoraj rano poszedłem do auta i jak zwykle nie działał pilot.Trochę tym faktem podirytowany zacząłem ręcznie próbować synchronizacji pilota przekręciłem 3 razy w prawo naciskając zamykanie na pilocie a potem otwieranie i przekręcając w lewo .Nie zadziałało nic ,więc włożyłem klucz do stacyjki zapaliłem kontrolki i naciskałem wszystkie przyciski na pilocie.Załapało ale myślę na chwile jak zwykle.Ale o dziwo działało otwieranie i zamykanie przez 2 godziny.Rano poszedłem do auta i o dziwo działa.W bloku 007 ukazało się ACTIVATE.I jak na razie jest OK i sorry macieek ale nie mogę ci dać jednoznacznej odpowiedzi co mi pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to ze u mnie tez dziala od środy bez przerwy. Nawet juz nie zapinalem VAGa. Pamietam, ze ostatnia synchronizacje jaka przeprowadzilem i która działa do dziś wygladala tak:

Nie dalo sie otworzyc pilotem drzwi,, wiec otworzylem kluczykiem, wsiadłem do auta i nacisnąlem przycisk (otwierania) po czym trzymając go ciagle wcisniętego włozylem go do stacyjki i włączylem zaplon i puścilem. To bylo w środe rano a dzis niedziela wieczór i działa bez przerwy :notworthy:

Oby tak już zostało. Moze jutro zapne VAGa i zobacze czy też mam ACTIVATED tak z ciekawości.... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy brak aktywacji pilota może byc spowodowane lekko rozładowanym akumulatorem.Dodam że odpaleniem auta nie było problemów poprostu jezdże na krótkich dystansach do pracy i z powrotem .

Hmm nie sądze bo ja mam aku zakupiony ok 8-10 miesiecy temu (varta silver dynamic) i raczej robie dlugie dystanse.. a mialem ten sam problem ale kto wie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem powrócił nie działa pilot.Wydłubałem moduł: czysto i sucho.Jak naciskam pilot to słychać jak w module coś pyka,jak przekażnik.Wyjąłem płytke z modułu poprawiłem luty, te które mogłem.Dalej jest to samo.Czy jak jest zepsuty moduł to nie powinno wywalać błędu 1330-sterownik główny modułu komfortu i coś tam jeszcze, bo u mnie czysto, żadnego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak narazie hula bez zarzutu a ulewy konkretne autko przeszlo w tym na autostradzie w ogromnym sprayu 400km ;)

Wydaje mi sie, ze gdyby to byl modul to VAG by to odnotowal, raczej jestem pewien.

Bardzo dzwina sprawa ze nie masz zadnego bledu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udał wam się rozwiązać problem?? Bo u mnie zaczyna się dziać to samo. Pilot nie otwiera drzwi i nie zamyka. Jedynie zapala się trójkąt od awaryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie minelo i jak narazie nie wrocilo. Sprobuj zsynchronizowac tak jak opisalem powyzej. Od tego czasu dziala, moze to tylko zbieg okolicznosci, nie wiem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak narazie otwieram kluczem i poluje na moduł komfortu na allegro.

Daj znac czy pomoglo po zamianie modulow. Bo czuje, że i u mnie moze sie problem powtorzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam następujący problem:

tak jak u Was padło mi otwieranie z kluczyka.

wymieniłem baterię,

zakodowałem na nowo wg filmiku Domjenicka.

minęły od tego czasu jakieś 2 miesiące i pilot przestał dziś działać.

chciałem wejść do modułu comfortu tzn. [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

i zonk - brak odpowiedzi, no response from controler. Każdy inny blok działa tylko nie 46 i 35.

czy to oznacza iż padł mi moduł comfortu ???[br]Dopisany: 16 Październik 2010, 12:01_________________________________________________wszystko inne działa, tzn. elektr. szyby, oświetlenie wewnątrz itp. po za pilotem... i nie mogę się podłączyć VAGiem do modułu komfortu [46].

czy naprawdę nikt nie ma pojęcia co to może być ???

może ktoś ma schemat modułu komfortu ???

jak on jest zasilany? i gdzie idzie wiązka od CANa ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pilot znów nie działa. Czy zna ktoś juz rozwiązanie problemu??? Czy pomaga wymiana modułu komfort???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pilot znów nie działa. Czy zna ktoś juz rozwiązanie problemu??? Czy pomaga wymiana modułu komfort???

U mnie ciagle dziala. Trzeba pytac Andrzeja 63 co on wywalczyl, mial wymieniac moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...