Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czasami brak niektórych funkcji


bromash

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy problem pojawił się w moim bolidzie kilka razy:

1. Lato, słonecznie, bardzo ciepło, 600km od domu. Odpalam auto, nie potrafię włączyć klimy, wyświetlacz temp. zew. ciemny, nie działają światła. Zatrzymuję się na poboczu, wyłączam silnik, włączam ponownie i wszystko OK.

2. Dzisiaj, wracam z roboty i orientuję się, że nie działają: światła, kierunkowskazy, klakson, ogrzewanie tylnej szyby, światła przeciwmgielne i wyświetlacz temp. zewnętrznej. Działają natomiast awaryjne i klimatyzacja. Zatrzymują mnie niebiescy za jazdę bez świateł, ale pokazuję im co i jak, ponownie włączam silnik, wszystko wraca do normy a policja daje mi spokój.

Czy ktoś z szanownych Kolegów ma jakiś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam identyczny problem, tj podczas jazdy nagle gasna swiatla i jednoczesnie nawiew. Nie zauwazylem braku dzialania innych urzadzen. Natomiast wszystko wraca do normy po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu silnika. Czasem jednak trzeba kilka razy auto zgasic, zeby wszystko wrocilo do normy. Problem nie pojawia sie czesto, wiec ciezko zlokalizowac przyczyne.

Na wtorek jestem umowiony na VAG`owanie, wiec moze cos wykryje.

szogun0, jestes pewien ze moze to byc problem stacyjki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie powie. :kox:

Wymień kostkę stacyjki. :gwizdanie:

Dzięki za sugestie. Co dokładnie masz na myśli mówiąc "kostka", bo się nie znam.

Ostatnio na VAGu nie pokazało żadnych błędów.

ściągasz osłony kolumny kierowniczej i w stacyjke masz wpiętą tą kostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było to samo wymieniłem kostkę stacyjki i problem znikł ,koszt około 50 pln - zamiennik

Dzięki Panowie. Na środę umówiony mechanik, poproszę go o wymianę i mam nadzieję, że u mnie również problemy się skończą.

BTW: Dzisiaj miałem to samo... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wyminą to nie tak prosto, bo żeby zdjąć dolną osłonę to trzeba odkręcać kierownice i ściągać poduszkę.

Wiem, bo sam przez to przechodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...