Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szukam doradcy finansowego


chudineze

Rekomendowane odpowiedzi

daruj sobie chlopie i pochodz troche po bankach...doradca ci wcisnie to co jest najbardziej oplacalne dla niego a nie dla ciebie...

przerabialem temat w open finance...zero konkretow, sciema, kombinowanie i robienie ludzi w butelke..

ja zanim poszedlem do OF troche pochodzilem po roznych bankach i podowiadywalem sie... podczas wizyty doradca zaproponowal mi 4 banki ktorych oferty byly srednie, nie najlepsze.. kiedy zapytalem o oferte KB, odpowiedzial ze nie jest warty zainteresowania...pozniej pana oswiecilem ze warunki daje najlepsze z prezentowanych przez niego...

generalnie to doradztwo finansowe to jedna wielka SCIEMA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie chlopie i pochodz troche po bankach...doradca ci wcisnie to co jest najbardziej oplacalne dla niego a nie dla ciebie...

przerabialem temat w open finance...zero konkretow, sciema, kombinowanie i robienie ludzi w butelke..

ja zanim poszedlem do OF troche pochodzilem po roznych bankach i podowiadywalem sie... podczas wizyty doradca zaproponowal mi 4 banki ktorych oferty byly srednie, nie najlepsze.. kiedy zapytalem o oferte KB, odpowiedzial ze nie jest warty zainteresowania...pozniej pana oswiecilem ze warunki daje najlepsze z prezentowanych przez niego...

generalnie to doradztwo finansowe to jedna wielka SCIEMA!!!!

A ja myślę że zależy od doradcy, ja też korzystałem z OF i wybrał mi naprawdę najlepszą ofertę (przedstawił kilka i na żadną nie namawiał, decyzje podejmowałem sam która opcję wybieram). Też chodziłem po bankach ale nigdzie nie mogłem nic szczególnego wynegocjować. Mało tego tą opcję którą wybrałem, to sam się pofatygowałem do tego banku i zaproponowali mi gorsze warunki niż z OF.

Jeżeli chcesz niezależnego doradcę to jest u nas na forum, ostatnio spotkałem się z nim na zlocie ogólnopolskim. Zapytaj się miron78-a ale nie jestem pewien, bo pierwszy raz byłem na zlocie i mogłem pomylić nicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech zgadne, multibank, gettin bank, ge money?

to normalne ze doradca nie wybierze ci sam banku ale da ci do wyboru te z ktorych ma prowizje...

u mnie w momencie kiedy interesowal mnie kredyt mieszkaniowy doradca na rozmowie przedstawil mi warunki 4 bankow ktore wg niego byly najlepsze..

warunki??...hmmm... wygladalo to tak ze wzial kartke, nabazgrolil z pamieci kilka informacji n.t. prowizji i marzy (nie do konca aktualnych zreszta) i powiedzial ze bedziemy do nich aplikowac. w momencie kiedy dostaniemy zielone swiatlo ze zdolnosc jest to wybieramy najlepsza opcje..

szczerze mowiac to chu... opcja bo koles nie znal oferty innych bankow a jak mowil jest NIEZALEZNYM DORADCA FINANSOWY i wspolpracuje z wszystkimi. Na takim spotkaniu powinien przedstawic symulacje i pelna oferte bankow jesli tak jak sie reklamuje OF.

Co lepsze nawet oferta Multibanku byla lepsza przy indywidualnej rozmowie niz ta ktora przedstawil doradca..

dla mnie to jedna wielka sciema!

Pracowalem przez moment w takim doradztwie co sie nazywa Efekt Doradcy Finansowi wiec wiem cos o tym temacie..

nie laduj sie w to kolego bo cie zrobia w balona... wykaz sie troche inicjatywa to napewno nie wyjdziesz na tym gorzej..

Doradcy sa stworzeni dla ludzi ciemnych ktorzy nie potrafia sami nic sobie zalatwic i slepo wierza ze znajdzie im taki oferte dobra.

takie moje zdanie poparte faktami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kogoś kto mi doradzi jak "przyjacielowi", a nie potencjalnemu klientowi. W OF już też byłem to mnie wyrwało z butów po drugie nie zna wszystkich ofert banków i tu miała zagwozdkę potem po paru dniach wysłała mi jakiś badziew, więc też jestem nie przychylny.

Sprawa ma sie pokrótce, że nie wiem na co się zdecydować czy kredyt hipoteczny czy zwykła pożyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta

ja korzystałem z doradcy i jestem bardzo zadowolony, weryfikowałem jego działania u osób które w tym siedzą i udało mu się wynegocjować bardzo dobre warunki i już sobie spokojnie spłacam hipotekę :P

PS

może byłeś u nie odpowiedniej osoby, ja tam byłem z polecenia siostry która pracuje w centrali OF w wwa i gościu się naprawdę starał :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne ze doradca nie wybierze ci sam banku ale da ci do wyboru te z ktorych ma prowizje...

Stereotyp powtarzany przez tych co nie potrafią zakumać o co w tym chodzi i byli raz góra dwa razy. Nie wiesz jak to funkcjonuje to się nie wypowiadaj, bo oni nie mają płatne z prowizji z tego co ja się dowiedziałem.

PS W żaden bank nie trafiłeś. Ja miałem oferty z PKO, Fortis i jeszcze coś nie pamiętam.

ja korzystałem z doradcy i jestem bardzo zadowolony, weryfikowałem jego działania u osób które w tym siedzą i udało mu się wynegocjować bardzo dobre warunki i już sobie spokojnie spłacam hipotekę :P

Takie jest i moje zdanie, ale w każdej firmie jest ktoś kto się zna, ale są też ludzie co gadają głupoty, ja trafiłem na fachowca, mało tego później do mnie dzwonili z OF jak oceniam pracę człowieka który mnie prowadził, co oznacza że firmy doradcze dbają o swoich pracowników i starają się zatrudniać tylko fachowców w tej dziedzinie.

Chodzi mi o kogoś kto mi doradzi jak "przyjacielowi", a nie potencjalnemu klientowi. W OF już też byłem to mnie wyrwało z butów po drugie nie zna wszystkich ofert banków i tu miała zagwozdkę potem po paru dniach wysłała mi jakiś badziew, więc też jestem nie przychylny.

Sprawa ma sie pokrótce, że nie wiem na co się zdecydować czy kredyt hipoteczny czy zwykła pożyczka.

To zgłoś się do malika78 (nie jestem pewny ksywki, ale napisz do niego i się podpytaj czy się tym zajmuje, a jak nie to czy ewentualnie jest w stanie wskazać kolegę z klubu co się tym zajmuje), osobiście nie korzystałem z jego usług, więc nic nie potrafię powiedzieć czy jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no akurat pracowalem w doradztwie finansowym kilka chwil i wiem na czym to polega troche lepiej od kogos kto "tylko slyszal"...

jaki interes ma doradca rekomendujac pozyczke z ktorej nic nie ma?

to jest jakies nielogiczne myslenie wogole..

mily ,

skoro twierdzisz ze doradcy nie zarabiaja na prowizjach to powiedz w takim razie na czym zarabiaja?

widze ze jestes gleboko w temacie wiec pochwal sie swoja wiedza zeby obalic moja teze...

fakt jest taki, tam gdzie jest wiecej posrednikow tam sa gorsze warunki dla tego co finalnie bedzie placil...tego nikt i nic nie zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wyjaśnienie Open Finance to grupa Noble/Getin Banku

Expander to grupa Bre banku

także mają nad sobą wielkiego brata, który narzuca im produkty

po drugie to myślicie skąd oni mają pieniądze na utrzymanie takich ładnych biur w centrach miast i na parterach

no muszą z czegoś zarabiać

a samo doradztwo to nie ściema jak sądzi sancho80, jeśli jest to oczywiście profesjonalne doradztwo, który w perspektywie ma długoterminową współpracę z klientem, a nie typu "nachapać się i się zmyć"

moi klienci są zadowolenia, w ofercie mamy ponad 30 banków, jest ich więcej, ale i tak mało osób zdaję sobie sprawę że w ogóle tyle jest :decayed:

ostatnio miałem klienta, który przyznał się że znaleźliśmy mu lepszą ofertę niż Open Finance i to mnie cieszy, także chudineze, jak już pisałem, możemy spróbować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja opinia to tylko prywatne zdanie ktore wyrobilem sobie na podstawie krotkiej pracy w http://www.doradztwofinansowe.pl/ oraz 2 spotkaniom w Open Finance i ofercie z Expandera od strony klienta.

Bylem w bankach, dostalem oferty. z tymi ofertami poszedlem do doradcy zeby porownac..stad wiem co i jak...

czy doradca zewnetrzny jest w stanie wynegocjowac z bankiem lepsze warunki kredytowania od doradcy bankowego ktory zna szczegolowo swoj produkt i wie co zrobic zeby sprzedac taniej niz konkurencja? szczerze mowiac, watpie..

ja mam na koncie juz 2 hipoteki, obie brane bezposrednio w banku bo najbardziej sie oplacalo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no akurat pracowalem w doradztwie finansowym kilka chwil i wiem na czym to polega troche lepiej od kogos kto "tylko slyszal"...

jaki interes ma doradca rekomendujac pozyczke z ktorej nic nie ma?

to jest jakies nielogiczne myslenie wogole..

mily ,

skoro twierdzisz ze doradcy nie zarabiaja na prowizjach to powiedz w takim razie na czym zarabiaja?

widze ze jestes gleboko w temacie wiec pochwal sie swoja wiedza zeby obalic moja teze...

fakt jest taki, tam gdzie jest wiecej posrednikow tam sa gorsze warunki dla tego co finalnie bedzie placil...tego nikt i nic nie zmieni...

Ściema, nie pracowałeś, chyba że jakieś chusteczkowe doradztwo.

Banki mają pukę kasy na reklamę i to z tej puli banki płacą firmą. Byłem również na szkoleniu pewnej firmy doradczej (miałem być doradcą) i tam faktycznie płaca była uzależniona od prowizji, ale ta prowizja nie była sponsorowana przez bank tylko przez tą firmę, a sama firma kasę brała z reklamy banków. Ja miałem znaleźć najlepszą ofertę a prowizję dostawałem taką samą nie zależnie który bank wybrałem.[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2010, 15:53_________________________________________________

moja opinia to tylko prywatne zdanie ktore wyrobilem sobie na podstawie krotkiej pracy w http://www.doradztwofinansowe.pl/ oraz 2 spotkaniom w Open Finance i ofercie z Expandera od strony klienta.

Bylem w bankach, dostalem oferty. z tymi ofertami poszedlem do doradcy zeby porownac..stad wiem co i jak...

czy doradca zewnetrzny jest w stanie wynegocjowac z bankiem lepsze warunki kredytowania od doradcy bankowego ktory zna szczegolowo swoj produkt i wie co zrobic zeby sprzedac taniej niz konkurencja? szczerze mowiac, watpie..

ja mam na koncie juz 2 hipoteki, obie brane bezposrednio w banku bo najbardziej sie oplacalo..

Oczywiście że jest wynegocjować lepsze warunki, bo taki doradca ma większe pole do popisu. Raz mu zejdą z procentem to drugi raz też będzie próbował. Im więcej weźmie produktów w danym banku tym jest w stanie wynegocjować lepsze warunki.

Firma Efekt w której ja byłem tak działała, "starzy" doradcy mieli takie upusty że ja mogłem tylko pomarzyć.

Ale róbcie co chcecie, ja wszystkie moje lokaty czy kredyty będę konsultował z doradcami. Mój kolega też był wrogo nastawiony do doradców, bo zdzierają kasę. Dałem mu kontakt, poszedł i jest bardzo zadowolony (bo żaden bank mu nie dał lepszych warunków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mily

przeczytaj jeszcze raz to co napisales...

czyli jak reklamowales bank klientowi i sprzedawales przez to ich produkt to z tego mniales kase, nadal nie kminisz o co chodzi...?

to twoje doradztwo bralo prowizje od banku, zabieralo polowe sobie a reszte ty dostawales za czarna robote...

myslisz ze bank da ci kase za reklamowanie bez wynikow? chyba powinnienes troche dluzej sie poszkolic troche..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja opinia to tylko prywatne zdanie ktore wyrobilem sobie na podstawie krotkiej pracy w http://www.doradztwofinansowe.pl/ oraz 2 spotkaniom w Open Finance i ofercie z Expandera od strony klienta.

Bylem w bankach, dostalem oferty. z tymi ofertami poszedlem do doradcy zeby porownac..stad wiem co i jak...

czy doradca zewnetrzny jest w stanie wynegocjowac z bankiem lepsze warunki kredytowania od doradcy bankowego ktory zna szczegolowo swoj produkt i wie co zrobic zeby sprzedac taniej niz konkurencja? szczerze mowiac, watpie..

no to Cię zaskoczę, że właśnie u Nas pracują właśnie doradcy kredytowi jeśli chodzi o kredyty

My nie wysyłamy klienta do jakiegoś banku na podpisanie umowy, tylko wszystko można załatwić nie wychodząc z domu,

mają po prostu odpowiednie uprawnienia

to tak w ramach ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Efekt w ktorej byles doradca to brokerzy Skandii i kilku z wyzej wymienionych bankow.

doradztwo ma za zadanie sprzedawac produkty na ktorych najlepiej zarobi... jaki doradca wcisnie produkt z ktorego bedzie mial 1tys jesli klient lyknie kredo z ktorego zarobi 5kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygladalo u |Ciebie w firmie ale moje narzeczona pracuje jako doradca finansowy i wogole to dziala na innych zasadach spotykaja sie z klientem rozmawiaja dowiaduja sie czego on oczekuje jakie ma mozliwosci finansowe itp pozniej robia analize tego wszystkiego wybieraja pare najlepszych ofert dla danego klient i ma wybor:) kazdy klient jest traktowany indywidualnie. Wlasciciele i dyrektorzy najwiekszych bankow w Warszawie, ktorzy w tym temacie ciemni nie sa korzystaja z ich wiedzy. Firma od wielu lat cieszy sie duzym prestizem i nie pozwala sobie na niezadowolonego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokolnh

wszedzie tak sie robi.

przyjezdzasz do klienta, wypisujesz z nim doki, potem wysylasz do banku i czekasz na odpowiedz.

ja sprawdzilem organoleptycznie, lepszych, wynegocjowanych warunkow wcale nie dostalem od doradcy mimo ze tak mialo byc.,..

nie przecze ze moze byc taki typ, doradca ktory jest pasjonatem i doradza bo lubi..

ale 99% z tego sie utrzymuje, a zeby zyc trzeba zarabiac...[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2010, 16:16_________________________________________________

Nie wiem jak to wygladalo u |Ciebie w firmie ale moje narzeczona pracuje jako doradca finansowy i wogole to dziala na innych zasadach spotykaja sie z klientem rozmawiaja dowiaduja sie czego on oczekuje jakie ma mozliwosci finansowe itp pozniej robia analize tego wszystkiego wybieraja pare najlepszych ofert dla danego klient i ma wybor:) kazdy klient jest traktowany indywidualnie. Wlasciciele i dyrektorzy najwiekszych bankow w Warszawie, ktorzy w tym temacie ciemni nie sa korzystaja z ich wiedzy. Firma od wielu lat cieszy sie duzym prestizem i nie pozwala sobie na niezadowolonego klienta.

wg mnie dobry doradca finansowy jesli sie reklamuje ze wspolpracuje z 20 bankami to powinien przedstawic pelna oferte z suchymi danymi pokazanymi na tacy klientowi wszystkich oferowanych przez siebie bankow..jesli wybiera kilka bankow to powiedz czym sie sugeruje wybierajac je? najlepsza oferta dla klienta? najwyzsza prowizja dla firmy?

3 miesiace temu jak bylem w OF spytalem Pana doradcy z jakimi bankami wspolpracuje, powiedzial ze z wszystkimi.

poprosilem go zeby wymienil kilka, cos tam powiedzial ale nie szlo mu dobrze...

CHLOPAKI, jaki idziecie do lekarza po recepte to myslicie ze lekarz wypisuje ci najlepszy lek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokolnh

wszedzie tak sie robi.

przyjezdzasz do klienta, wypisujesz z nim doki, potem wysylasz do banku i czekasz na odpowiedz.

no to własnie o tym mówie, że tak nie jest :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokolnh

wszedzie tak sie robi.

przyjezdzasz do klienta, wypisujesz z nim doki, potem wysylasz do banku i czekasz na odpowiedz.

ja sprawdzilem organoleptycznie, lepszych, wynegocjowanych warunkow wcale nie dostalem od doradcy mimo ze tak mialo byc.,..

nie przecze ze moze byc taki typ, doradca ktory jest pasjonatem i doradza bo lubi..

ale 99% z tego sie utrzymuje, a zeby zyc trzeba zarabiac...[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2010, 16:16_________________________________________________

Nie wiem jak to wygladalo u |Ciebie w firmie ale moje narzeczona pracuje jako doradca finansowy i wogole to dziala na innych zasadach spotykaja sie z klientem rozmawiaja dowiaduja sie czego on oczekuje jakie ma mozliwosci finansowe itp pozniej robia analize tego wszystkiego wybieraja pare najlepszych ofert dla danego klient i ma wybor:) kazdy klient jest traktowany indywidualnie. Wlasciciele i dyrektorzy najwiekszych bankow w Warszawie, ktorzy w tym temacie ciemni nie sa korzystaja z ich wiedzy. Firma od wielu lat cieszy sie duzym prestizem i nie pozwala sobie na niezadowolonego klienta.

wg mnie dobry doradca finansowy jesli sie reklamuje ze wspolpracuje z 20 bankami to powinien przedstawic pelna oferte z suchymi danymi pokazanymi na tacy klientowi wszystkich oferowanych przez siebie bankow..jesli wybiera kilka bankow to powiedz czym sie sugeruje wybierajac je? najlepsza oferta dla klienta? najwyzsza prowizja dla firmy?

3 miesiace temu jak bylem w OF spytalem Pana doradcy z jakimi bankami wspolpracuje, powiedzial ze z wszystkimi.

poprosilem go zeby wymienil kilka, cos tam powiedzial ale nie szlo mu dobrze...

CHLOPAKI, jaki idziecie do lekarza po recepte to myslicie ze lekarz wypisuje ci najlepszy lek?

czym sie sugeruje wybierajac takie kredyt dla klienta:>??? mozliwosciami jego. jaka rate bedzie mogl placic itp.

firma kapitalowo nie jest z nikim zwiazana i nikt niemowi co ma oferowac ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...