Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Podgrzewane fotele


Maciek 840729

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj zakupilem fotele do swojej Audiczki ,siedzenia pochodza z nowszej sa kubelkowe z poduszkami bocznymi ale moje pytanie jest takie jak sprawdzic czy sa podgrzewane, sa jakies kosci pod spodem napewno jedna jest do poduszki ale do czego jest druga?? Moze ktos mi pomoże PS. te plamy ta jest wstepne pranie :decayed:

vYK4r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fotele są podgrzewane to pod spodem będziesz miał taką dość dużą zielono- fioletową kostkę na 6 pinów. Co do prania to podpowiem, ze takie zapierki nie mają sensu, zostają zacieki i kółka brudu naokoło pranego miejsca bo to jest stary fotel i już przybrudzony. Najlepiej wyprać całość i będzie przynajmniej równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobienie podgrzewania jest proste. potrzebne będą ci włączniki ( w nich jest już przekaźnik) i wiązka( łatwo ja zrobić samemu) montowałem grzane fotele w a4 b5 2000r. i pokrętła mam w klimatronicu. pozatym wszystko tak samo trzeba jak u ciebie. było juz dużo o tym na forum. jak poszukasz znajdziesz wszystko łącznie ze schematem elektrycznym wiązki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a mozesz sie pochwalic ile dales za te fotele? fajne ze kubelki....oprocz instalcji musisz takze zmienic klmatronik

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przedlifcie nie zmienia sie klimatronica potencjometry grzanych foteli dokłąda sie w miejsce wizytownika. W a4 z 99-01r dopiero trzeba zmienic klimatronic jak sie dokłada grzane pupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu bo w twoim roczniku nie potrzebujesz klimatronika żeby mieć pokrętła regulacji podgrzewania, to dopiero po lifcie. W przedliftowych autach pokrętła podgrzewania foteli znajdują się w miejscu skrajnych przycisków konsoli środkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz grzania, żółta wtyczka to jest zapalnik airbagu, czerwona z dochodzącym jednym, brązowym kablem to jest uziemienie zapalnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies schematy podlaczenia foteli albo fotostory gdzie co i jak macie ? ktoredy kable puscic itp?

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=173598.0;highlight=schemat+foteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat:

e202e24314c76d15med.jpg

a kable pod tunelem środkowym, pod wykładziną do foteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie gdzie szukać przyczyny problemu. U mnie fotele grzeją na ,6(zaraz parzy pupę):decayed: a jak przełączę na 5, 4 ... to nie grzeją (czasami się załączają)winny potencjometrt????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ten czujnik się znajduje??? I czy dużo jest roboty przy wymianie??? I czy w ogóle jest on sam dostępny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze poprostu przpalona jakas czecs maty no a biorec pod uwage za to polift a tam sa troche inaczej rozlozone obwody grzejace.... zobacz w watku o naprawie podgrzewania w fotelach, jest w warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w macie taka pastylka ciezko to dobrac podobno ma 8,2kohm ale ja kupilem kilka w elektroniku bede dopasowywal termistor ntc czyli malejaca rezystancja wzgledem wzrostu temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...