Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00


Arkadiush

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry :wink: Wymieniał ktoś szybę za pośrednictwem PZU? Mam kilka pytań :whistling:

Ja nie wymieniałem, ale może umiem odpowiedzieć na pytania? Bo swego czasu sie dosyć mocno interesowałem tematem, wykupując ubezpieczenie AutoSzyba w PZU...

Slo, a napisz krótko co Cie wkurza. Jestem ciekaw, czy to samo co mnie??? Ja juz wywaliłem oryginalną aplikację do dzwonienia, bo wkurzało mnie, że nie ma opcji sortowania rejestru polaczeń na Odebrane, Nieodebrane, Wykonane itd. Zainstalowałem RocketDialer'a. Wywaliłem oryginalną aplikację do maili, bo nie sortowała własciwie poczty po skonfigurowaniu mojego konta z Interii jako IMAP. I nie było możliwości przypisania folderów, jak należy. Zainstalowałem K-9 mail i jest rewelacja. Mam w telefonie teraz ten sams zestaw folderów, co na koncie w interii i jak np wyslę maila z telefonu, to się pojawia w Wysłanych na lapku. Rewelacja... Wczoraj wkurzyła mnie aplikacja do pogody. U mojej zony na LGL9 można w widzecie pogodowym zapisać kilka lokalizacji i tylko między nimi przewijasz paluszkiem. U mnie oryginalny widżet pozwala zapisac jedną lokalizację, a jak chcę więcej, to do każdej trzeba wrzucić na ekran kolejny obrazek, no masakra...... Blutek z Audi działa bez zarzutów, tylko już telefon dzwoniąc nie emituje dźwięku dzwonka przez głośniki, więc jak mam profil wyciszony, to tylko się pokazuje na RNS-ie ekran telefonu i czasem można nie zauważyć, jeśli jest się skupionym na drodze. Więcej grzechów na razie nie znalazłem, ale mam to "cacko" dopiero od dwóch tygodni.... A masz już Androida 4.1?? Mi właśnie przysłali info o dostępnej aktualizacji z 4.0.4 na 4.1 i jeszcze sie nie zdecydowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Madas

    16552

  • nike21

    8875

  • Musashi

    5707

  • variocustoms

    5052

Top użytkownicy w tym temacie

Dobry :wink: Wymieniał ktoś szybę za pośrednictwem PZU? Mam kilka pytań :whistling:

Ja nie wymieniałem, ale może umiem odpowiedzieć na pytania? Bo swego czasu sie dosyć mocno interesowałem tematem, wykupując ubezpieczenie AutoSzyba w PZU...

Slo, a napisz krótko co Cie wkurza. Jestem ciekaw, czy to samo co mnie??? Ja juz wywaliłem oryginalną aplikację do dzwonienia, bo wkurzało mnie, że nie ma opcji sortowania rejestru polaczeń na Odebrane, Nieodebrane, Wykonane itd. Zainstalowałem RocketDialer'a. Wywaliłem oryginalną aplikację do maili, bo nie sortowała własciwie poczty po skonfigurowaniu mojego konta z Interii jako IMAP. I nie było możliwości przypisania folderów, jak należy. Zainstalowałem K-9 mail i jest rewelacja. Mam w telefonie teraz ten sams zestaw folderów, co na koncie w interii i jak np wyslę maila z telefonu, to się pojawia w Wysłanych na lapku. Rewelacja... Wczoraj wkurzyła mnie aplikacja do pogody. U mojej zony na LGL9 można w widzecie pogodowym zapisać kilka lokalizacji i tylko między nimi przewijasz paluszkiem. U mnie oryginalny widżet pozwala zapisac jedną lokalizację, a jak chcę więcej, to do każdej trzeba wrzucić na ekran kolejny obrazek, no masakra...... Blutek z Audi działa bez zarzutów, tylko już telefon dzwoniąc nie emituje dźwięku dzwonka przez głośniki, więc jak mam profil wyciszony, to tylko się pokazuje na RNS-ie ekran telefonu i czasem można nie zauważyć, jeśli jest się skupionym na drodze. Więcej grzechów na razie nie znalazłem, ale mam to "cacko" dopiero od dwóch tygodni.... A masz już Androida 4.1?? Mi właśnie przysłali info o dostępnej aktualizacji z 4.0.4 na 4.1 i jeszcze sie nie zdecydowałem...

Mam 4.1.2 :) jeśli chodzi i programy to kwestia przyzwyczajenia, ale bardziej chodzi mi o np metodę naciskania tych trzech przycisków z przodu pod ekranem. W Xperi p było to lepsze, tu jakoś nie raz musze po trzy razy dotknąć przycisku żeby zadziałał. Masz zwykła klawiaturę? Jak tak, to przetestuj SwiftKey. Mega rzecz.

Wysłane z mojego LT26i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest zwykła klawiatura i SwiftKey?? Na razie przetestowałem tzw Swipe( ślizganie palcem od literki do literki, zamiast klepania ) na pełnej ekranowej klawiaturze i nawet działa, chociaż nie doszedłem do wprawy. A co do przycisków funkcyjnych pod ekranem, to wziąłem się na sposób i zamiast klepać w te trzy klawisze, to staram się po nich przesunąć palcem, Zawsze jest szansa, że zamiatając większą powierzchnię, trafi się w punkciki i zwykle działa za pierwszym razem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak robię. Przecigam Paluch od dołu w górę i klika. Swype tez testowałem ale wg mnie SwiftKey lepsze, bez slizgania palcem po ekranie.

Wysłane z mojego LT26i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby przy SwiftKey nietrzeba było dotykac ekranu, tylko się ślizgasz w powietrzu ponad ekranem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam swiftkey klawiatura szybko się uczy i czy trafisz w klawisz czy nie i tak w wiekszości przypadków wybierze dobre słowo, fajne jest to że zapamiętuje frazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, piszesz normalnie, Xperia s tego nie obsługuje co piszesz. Po prostu za***iście dobrze poprawia wyrazy i bardzo zwiększa szybkość pisania

Wysłane z mojego LT26i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek - co do szybki to interesuje mnie:

1) czy jak mam "naprawianego" pajaka na wysokości oczu kierowcy to szyba na bank kwalifikuje sie do wymiany czy mam jej pomoc :wink:

2) potrzebne są oględziny agenta, jakieś zdjęcia i protokoly?

3) czy PZU samo wybiera warsztat gdzie to jest robione? Ale pewnie tak...

4) co wtedy z dostepnoscia szyb? Kto to to sprawdza? Ja czy oni? (Mam czujnik deszczu i światła)

5) co z naklejka rejestracyjna na szybę, załatwiają od ręki w urzędzie? (:polew:)

---------- Post dopisany at 10:12 ---------- Poprzedni post napisany at 09:51 ----------

Zna ktoś może ten serwis: Serwis samochodowy ?

maja dość fajny groupon na klima i sie zastanawiam czy jest sens :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry :wink: Wymieniał ktoś szybę za pośrednictwem PZU? Mam kilka pytań :whistling:

ja , a z dopłatą wsadzili mi pod czujnik deszczu :) i zamonotowali czujnik i lusterko w cenie szyby

---------- Post dopisany at 10:24 ---------- Poprzedni post napisany at 10:22 ----------

Bartek - co do szybki to interesuje mnie:

1) czy jak mam "naprawianego" pajaka na wysokości oczu kierowcy to szyba na bank kwalifikuje sie do wymiany czy mam jej pomoc :wink:

2) potrzebne są oględziny agenta, jakieś zdjęcia i protokoly?

3) czy PZU samo wybiera warsztat gdzie to jest robione? Ale pewnie tak...

4) co wtedy z dostepnoscia szyb? Kto to to sprawdza? Ja czy oni? (Mam czujnik deszczu i światła)

5) co z naklejka rejestracyjna na szybę, załatwiają od ręki w urzędzie? (:polew:)

---------- Post dopisany at 10:12 ---------- Poprzedni post napisany at 09:51 ----------

Zna ktoś może ten serwis: Serwis samochodowy ?

maja dość fajny groupon na klima i sie zastanawiam czy jest sens :whistling:

Sami robią dokumentację, przez telefon zgłaszasz szkodę, mówisz co mas (jaką szybę) i wskazujesz gdzie chcesz ..

znaczy jakie miasto - Oni podadzą Ci adresy

najbliżej masz Rondo Obornickie i ja tam robiłem rok temu

Naklejkę przekleili w cenie

---------- Post dopisany at 10:26 ---------- Poprzedni post napisany at 10:24 ----------

jedź na rondo .. ja tak zrobiłem, powiedziałem co chcę i facet powiedział że spoko .. nadaje się do wymiany, wiec od razu zgłosiłem szkodę

umówiłem się rano i po południu odebrałem - rower na dach żeby na taxi nei wydawać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)nie wiem, to wyniknie z ogledzin. Zależy, jaki duży pająk. Chcesz mieć pewność, pomóż

2)Zgłaszasz telefonicznie do PZU dzowniąc na infolinię, a oni pytają o lokalizację i wtedy podają Ci najblizszy warsztat, tam jedziesz i resztę ( ogledziny, protokoły itd ) robią tam, a potem wymieniają... Nie wiem czy od ręki, czy trzeba się umawiać, ale skoro dają najbliższy warsztat, żeby nie trzeba było jeździć dużo z uszkodzoną szybą( bo togrozi utrata dowodu ), to pewnie jak najszybciej.

3)Tak, ale dają Ci najblizszy. Teraz uważaj. Rok temu, czy 1,5 jak się oreintowałem, to monopol na to wykonawstwo miał AutoGlas JAAN. Mają warsztaty w całej Polsce. W Poznaniu gdzieś na warszawskiej i na Obornickiej przed wiaduktem Narutowicza.

4)Dobór szyby jest następujący: Najpierw sprawdzają wśród szyb produkowanych przez siebie( bądź dystrybuowanych przez siebie), potem wśród zamienników innych firm, na końcu dopiero ASO, jeśli nie ma zamienników. Zwykła szyba z czujnikiem światła i deszczu do Audi wystepuje w zamienniku, więc nie licz na ORI. Myślę, że w Audi to tylko ogrzewana do A4B6 dałoby się ORI, bo takiego zamiennika chyba nie ma, ale trzeba by najpierw sprawdzić... Normalnie zwykła szyba u nich do B6/B7 to 590-600 PLN więc jak ubezpieczasz najniższą możliwą stawką ( 80 PLN) to masz wart ubezp 2000 i startczy bez problemu, ale jak masz nietypową szybę, to sprawdź lepiej ceny w ASO i podnieś kwotę ubezpieczenia... Ogrzewana do B6 to zdaje się 3600 za samą szybę...

5) O swięta naiwności....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info Karol :wink: Czyli naklejke muszę załatwić wcześniej w urzędzie? Długo sie czeka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Karol korzystał, a ja znam z teorii. Naklejkę przekleili, czyli uzyli starej, ale jak się nie uda, to musisz mieć nową samodzielnie zorganizowaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------- Post dopisany at 10:26 ---------- Poprzedni post napisany at 10:24 ----------

jedź na rondo .. ja tak zrobiłem, powiedziałem co chcę i facet powiedział że spoko .. nadaje się do wymiany, wiec od razu zgłosiłem szkodę

umówiłem się rano i po południu odebrałem - rower na dach żeby na taxi nei wydawać ;)

A jaką Ci założyli? NordGlassa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naklejkę przekleili a nie nakleili ;)

nic nie rób .. przekleją Ci

Ja dostałem szybę Guardian - czyli ten sam producent co mam z tyłu w oryginałe, drugi warsztat w Poz jest na Górczynie, masz też we Wrześni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Slesinie teraz, to pojadę na spokojnie kiedyś jak będę w Poznaniu. Do końca sierpnia czas :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kutwa, odechcialo mi sie już... :doh:

U mnie szyba od dawna jest pełna takich jakby mikroodprysków, czy centek, które widać pod słońce i przeszkadzają w jeździe pod słońce, ale obawiam się, że to się nie zakwalifikuje, więc na razie czekam, az będzie jakieś większe uszkodzenie... Jedyny plus, że cały czas jest ori...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Slesinie teraz, to pojadę na spokojnie kiedyś jak będę w Poznaniu. Do końca sierpnia czas :decayed:

jak chcesz to mogę za dużą flaszkę to załatwić .. marudzisz ... niecała godzina roboty żeby to pozałatwiać łącznie z dojazdem i oględzinami

później auto odstawiasz na pół dnia i gotowe (lepiej na dłużej - czyli rano zostawioć i wieczorem odebrać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...