Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Awaria Komputera - POMOC

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Takie oto objawy:

Najpierw mi się sam wyłączał... Spokojnie Sobie coś tam robiłem a on jak gdyby nigdy nic robił sobie turn off...

Teraz jest gorzej bo już się nie chce w ogóle dźwignąć. Po naciśnięciu ON słyszę tylko jak dyski się powoli uruchamiają, wiatraczek zewnętrzny i wiatrak na procesorze który ma pracuje na falujących obrotach.

Nie odpala monitor, nie pojawia sie nic związanego z uruchamianiem systemu...

Ja stawiam na awarię zasilacza, ktoś ma jakies inne pomysły :?:

Z góry dzięki za pomoc :notworthy:

Opublikowano
  • Autor

płyta główna

optymistycznie :rolleyes:

wnioskujesz czy taki strzał :?:

jutro kupię zasilacz i zobaczę co z tego wyjdzie.

Opublikowano

Wyłaczanie komputera jest najczestszą przyczyna zasilacza, lub jak masz mocny sprzęt to także zasilacz nie ogarnia i Ci kompa wyłącza.

Jak możesz to napisz jakie tam podzespoły masz w tym komputerze.

Opublikowano

płyta główna

optymistycznie :rolleyes:

wnioskujesz czy taki strzał :?:

jutro kupię zasilacz i zobaczę co z tego wyjdzie.

Jeśli w tej chwili nic się nie pojawia na monitorze to płyta ewentualnie ale nie zawsze grafika przy zasilaczu napewno by coś pokazał chyba, żeby się całkowicie spalił ale wtedy nawet wiatraczkiem by nie zakręcił. Popatrz na kondensatory na płycie może popuchły.

Opublikowano

płyta główna

optymistycznie :rolleyes:

wnioskujesz czy taki strzał :?:

jutro kupię zasilacz i zobaczę co z tego wyjdzie.

u mnie były te same objawy - płyta główna
Opublikowano

Jaka specyfikacja sprzętu ?

Ja bym zaczął od od przeczyszczenia wszystkiego dokładnie i posprawdzał czy wszystko dobrze wpięte. Nic nie to nie kosztuje więc warto od tego zacząć. Jeśli to nie pomoże to będziemy myśleć dalej. Jednak aby wykluczyć zasilacz trzeba znać całą konfigurację sprzętu. Po tym co opisałeś w pierwszy poście to może być wiele rzeczy - ram, grafika, płyta główna, zasilacz, procesor... ciężko wywróżyć. Także podaj co masz w skrzynce :wink4:

Opublikowano
  • Autor

przy zasilaczu napewno by coś pokazał chyba, żeby się całkowicie spalił ale wtedy nawet wiatraczkiem by nie zakręcił.

Może też za niskie napięcie podawać, za mało prądu żeby wszystko ruszyć :mysli:

Kondensatory całe...

A najlepsze że teraz się dźwignął i wypluł jakiegoś błęda:

OC fail, please enter setup to change OC Fail settings

Specyfikacja sprzętu:

Płyta: GigaByte GA-81945

RAM: DDR2 512 TwinMos PC2-4300

Procesor: Intel Pentium 3.00

Grafika: GV RX60P128BE

Opublikowano

przy zasilaczu napewno by coś pokazał chyba, żeby się całkowicie spalił ale wtedy nawet wiatraczkiem by nie zakręcił.

Może też za niskie napięcie podawać, za mało prądu żeby wszystko ruszyć :mysli:

Kondensatory całe...

A najlepsze że teraz się dźwignął i wypluł jakiegoś błęda:

OC fail, please enter setup to change OC Fail settings

Specyfikacja sprzętu:

Płyta: GigaByte GA-81945

RAM: DDR2 512 TwinMos PC2-4300

Procesor: Intel Pentium 3.00

Grafika: GV RX60P128BE

"Podkrecales" :?:

Opublikowano

przy zasilaczu napewno by coś pokazał chyba, żeby się całkowicie spalił ale wtedy nawet wiatraczkiem by nie zakręcił.

A najlepsze że teraz się dźwignął i wypluł jakiegoś błęda:

OC fail, please enter setup to change OC Fail settings

To masz przyczynę... zresetuj ustawienia biosu bo widocznie ktoś przesadził z OC.

Opublikowano
  • Autor

"Podkrecales" :?:

Absolutnie...

zresetuj ustawienia biosu bo widocznie ktoś przesadził z OC.

A jak się to robi :kox:

Opublikowano

Albo bios zwariowal, albo ktos podkrecal :evil: Wnioskujac po bledzie :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Dobra, bangla :naughty:

Dałem mu w biosie: Load Optimized Defaults

Zresetowałem i cieszę się widokiem pulpitu :decayed:

Zobaczymy na jak długo to pomoże...

Dzięki za dobrą radę :notworthy:

Opublikowano

Zobaczymy na jak długo to pomoże...

Dopuki nie zaczniesz babrac w biosie pewnie pomoze :decayed:
Opublikowano
  • Autor

Hehe jedyne co w biosie ruszałem kiedykolwiek to kolejność odczytywania z napędów/twardych dysków...

A jednak się wysrało, ciekawe czy tak samo z siebie :mysli:

Opublikowano

OC fail, please enter setup to change OC Fail settings

Ten komunikat potwierdza że jednak coś było ruszane w biosie.

Opublikowano
  • Autor

To pewnie teściowa musiała coś pogmyrać jak spałem :evil:

Fajnie opisane: Resetowanie ustawień BIOS-u

Opublikowano

najprościej wyjąc baterie z płytyh przy resecie biosu, można też zdiąć zworkę ale to już bardziej pro :>

co do twojego problemu jarko jak problem będzie się powtarzał to można upgrate biosu lub poprostu płyta pada, ze wskazaniem na to drugie

Opublikowano

To pewnie teściowa musiała coś pogmyrać jak spałem :evil:

Fajnie opisane: Resetowanie ustawień BIOS-u

Jarek link nie bangla :wink4:
Opublikowano
  • Autor

To pewnie teściowa musiała coś pogmyrać jak spałem :evil:

Fajnie opisane: Resetowanie ustawień BIOS-u

Jarek link nie bangla :wink4:

Panie modzie, trza było sprawdzić i poprawić :tongue4:[mod] :tongue4::wink4:[/mod]

Już jest dobrze :wink4:

EDIT Dopisany: 20 Wrzesień 2010, 23:28

najprościej wyjąc baterie z płytyh przy resecie biosu, można też zdiąć zworkę ale to już bardziej pro :>

co do twojego problemu jarko jak problem będzie się powtarzał to można upgrate biosu lub poprostu płyta pada, ze wskazaniem na to drugie

Czyli co, powoli na nowego kompa odkładać :mysli:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.