Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Webasto analogowe TT dw50 + klimatronic - sposób podłączenia


jacol184

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wcisnełem do A4 B6 webasto analogowe termo top dw50 (bez wiekszych problemów wystartowało) sposób podłączenia klimatronika wykombinowałem sobie tak:

- przed wyłączeniem stacyjki zostawie klimatronik w pozycji manual z nawiewem ustawionym na 1/3 siłę nadmuchu , co po ponownym włączeniu stacyjki zaskutkuje uruchomieniem w takiej właśnie konfiguracji jak poprzednio

Stąd też moje pytanie czy istnieje możliwość wysterowania klimatronika bez uruchomienia stacyjki podając zasilanie z webasto ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety , też szukam :mysli:[br]Dopisany: 24 Wrzesień 2010, 01:54_________________________________________________Rozwiązalem problem , wtyczka D na klimatroniku przewód czerwony z niebieskim paskiem , po podaniu zasilania startuje, otwiera klapki włącza wentylator itd.

Temat uważam za zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila chwila.. a czy ktoś już wkładał analogowe webasto do auta? nie bedzie nic wariować jak klimatronik się załączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może rozwinąłbyś temat? z czym był problem przy montażu? gdzie kupiłeś? ile zapłaciłeś? jaki czas montażu? sam robiłeś? dużo płynu ucieka? spuszczałeś najpierw płyn? moze foty jakieś? :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec ,tłumik + mocowanie+sterownik T70 +antena+instalacja (kompletna węże przewody wtyczki) = 400zł używka od Golf IV , gośc od którego to kupiłem niebardzo chyba wiedział jakie są ceny. Co do montażu to najwiekszy problem sprawiło mi zamocowanie ale temat do ogarnięcia.

Montowałem w kolejności:

-przeróbka mocowania (4h i cięcia starego mocowania, i przymiarek )

-spuszczenie płynu (na moje oko wlałem wiecej ok 0,5 l)

-podłączenie węży (króćce miałem w kpl)

-podłączenie paliwa (wpięcię na powrót do zbiornika moje webasto ma wbudowany zbiornik z pompką)

-podłączenie instalacji , zasilanie masa

Pracę wyceniam na jeden dzień od rana do wieczora .

to na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś wymieniał może świece żarową w webasto dw 50, bo mam problem włącza się ale po chwili gaśnie podejrzewam że to świeca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś wymieniał może świece żarową w webasto dw 50, bo mam problem włącza się ale po chwili gaśnie podejrzewam że to świeca

Zdejmij dekielek srodkowy wypnij wszystkie kable z plytki sterujacej.

Nastepnie musisz odkrecic yrzy srubki z dekielka aluminiowego przykrywajacego palnik.

To ten w jtorym siedza kable zolte i brazowe.

Podnies do góry i zobaczysz świece ktora ma dwa zolte kable.Wysowasz ja z palnika i demontujesz z gumowego mocowania w alumibiowym dekielku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...