Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Radio Concert - emulacja włożonej kasety (tda7342)


kempas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Trochę znalazłem w necie o tda7342 i wyczytałem że można zrobić mostek w odpowiednie piny aby radio "myślało" że kaseta magnetofonowa jest włożona i się kręci.

Po co mi to ?

Podłączyłem Jack-a aby odgrywać z SE muzę. Stary sposób na "kaseta adapter" jak wiadomo ma bardzo słabą jakość, natomiast przy podłączniku bezpośrednio do głowicy jakość jest całkiem lepsza.

żeby głos był w głośnikach należy włączyć play, wówczas jest głos (tak jakby musiała siedzieć kaseta ).

Wszystko byłoby ok gdyby nie spięcie które popsuło całą zabawę. spięcie dało w tym mostku ( w ten mostek wchodzi cały moduł od kasety)

1.JPG

Teraz gdy podłączam w ten mostek moduł od kasety nie ma reakcji (silniczki itp nie działają a więc nie ma też głosu).

Tak jak wyżej czytałem w necie że można zrobić w tda7342 w odpowiednich pinach mostek dla efektu "włożonej kasety".

Oto tda7342 , a poniżej jego opis:

3.JPG

<br>

4.JPG

I zdjęcie podglądowe:

2.JPG

Jeżeli ktoś wie które nóżki należy połączyć proszę o pomoc, lub jak jest inny na "emulację kasety" proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w serwisówkach.

Tam powinien być pełny schemat tego radyjka. Kiedyś go ściągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już na elektrodzie ci odpisali ale może ja coś wydedukuje...

w nocie katalogowej na stronie 9 http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/SGSThomsonMicroelectronics/mXyzrzwr.pdf

jest tabela Input Selector czyli wybór wejść, teraz trzeba znaleźć schemat i zobaczyć do jakiego wejścia w układzie jest podłączony sygnał z kasety a następnie podać na odpowiedni pin sygnał sterujący na podstanie tabeli.

Zaraz poszukam schematu tylko powiedz czy to jest radio concert by blaupunkt? bo ja się w tych modelach jeszcze średnio orientuje.

Jeśli źle coś mówię proszę mnie poprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o tym układzie.

Ma 3 wejścia stereo w tym jedno ze zmieniarki + 1 wejście mono

Piny: 7 i 13 - 1 wejście

Piny: 6 i 12 - 2 wejście

Piny: 5 i 11 - 3 wejscie (ze zmieniarki)

Pin: 8 - wejście mono.

Układ ten sterowany jest za pomocą magistrali I2C, więc żadne zwieraniu nóżek tutaj nic nie da, co najwyżej uszkodzi ten układ.

Pełny opis znajdziesz tutaj: http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/SGSThomsonMicroelectronics/mXyzrzwr.pdf

Jeżeli zrobiłeś u siebie zwarcie, to prawdopodobnie uszkodzone zostało wejście mikroprocesora, chociaż głowy za to nie dam sobie uciąć.[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2010, 21:11_________________________________________________

Zaraz poszukam schematu tylko powiedz czy to jest radio concert by blaupunkt? bo ja się w tych modelach jeszcze średnio orientuje.

A na radiu nie masz żadnego oznaczenia?

Zwykle producent gdzieś zostawia swoje logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pytasz? Zauważ że to nie ja założyłem ten temat tylko próbuję mu pomóc :D

Sory

Pospieszyłem się i nie sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz poszukam schematu tylko powiedz czy to jest radio concert by blaupunkt? bo ja się w tych modelach jeszcze średnio orientuje.

z tego co pamiętam na radiu pisze concert, poszukam gdzieś słowa blaupunkt ale nie jestem pewny czy znajdę.

Na elektrodzie nadal cisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to radio jeszcze działa to proponuje podłączyć się pod głowice kabelkami, założyć cały mechanizm kasetowy, uciąć kabel i wyciągnąć głowice z adaptera kasetowego i go włożyć. Radio przełączy się na kasetę a sygnał będzie szedł bezpośrednio z głowicy.

...tak głośno myślę..

To chyba jest najprostszy sposób.[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2010, 21:26_________________________________________________TU MASZ WSZYSTKO:

skasuj swój wątek na elektrodzie bo powiedzą że nie szukałeś :D

============================================================

Jak podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku ?

W przypadku gdy nie korzystamy z kasety (chyba mało kto je jeszcze ma) możemy wykonać układ który pozwoli nam podłaczyć każde źródło dźwięku na przykład mające na wyjściu minijack złączę. Cały układ będzie działał w momencie włożenia kasety do odwtwarzacza - co będzie swojego rodzaju przełącznikiem stanu, aby tak się stało musimy wpiąc się w odpowiednie miejsca na płycie głównej radia przed układem procesora dźwięku TDA 7342, który znajduje się pod mechanizmem kasety.

Step 1 Wymontowujemy radio, ściągamy górną i dolną osłonę, wymontowujemy mechanizm kasety.

Step 2 Szukamy malutkiej kości z oznaczeniem TDA 7342.

Step 3 Wpinamy się w instalację jak na zdjęciach poniżej

Opis i układ nóżek TDA 7342 przedstawiam poniżej - jest to układ jaki zobaczymy na płycie.

http://images2.fotosik.pl/248/3f3e4aaacb7498a2.jpg

Schemat :

http://images3.fotosik.pl/248/ea008630a49c3a10.jpg

Po wykonaniu i lutowaniu przewodów w odpowiednich zaznaczonych na obrazkach miejscach włączamy radio i podłączamy Ipod , PDA czy jakieś inne urządzenie. Wszystkei z nich działają dopiero po włączeniu kasety a przestają po jej wyciągnięciu. Warto też wyciągnąć głowicę magnetofonu jeśli nie chcemy łączyć sygnałów i przerywać oryginalnych ścieżek na płycie.

Górny obrazek(schemat) również przedstawia sposób ominięcia regulacji głosu i wyprowadzenie regulacji na potencjometry zewnętrzne. Potencjometry są dwa jeden do regulacji przodu drugi tyłu.

Jeszcze jedna opcja wpadła mi do głowy :) potencjometry ALPS mają załączony silnik sterujący. Jeśli wykorzystamy je do regulacji głośności możemy również zrobić malutką instalcję z przyciskiem +/- gdzieś w tylnej części auta dla pasażerów jadących z tyłu którzy sami będa mogli dawać sobie głośniej lub ciszej :) kierowca będzie miał możliwość sterowania potencjometrami na przykład zamontowanymi w miejscach zaślepek przycisków na konsoli :) Układ można dodatkowo spiąc równiolegle i gdy nie ma się tempomatu w miejsce przycisków tempomatu zamontować sterowanie z kierownicy silnikami potencjometrów.

============================================================

zobacz też:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1766986&highlight=tda7342&sid=598739dc598d48244173513d43d5ac32

i wpisz na elektrodzie nazwę tego układu i wyskoczy pełno podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym, że kolega napisał, ze kaseta teraz nie gra, silniczki nie kręcą się.

Uszkodzony został zapewne układ sterowania kasetą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mechanizm nie działa.

ten post widziałem, ale niestety nie wyświetla się obrazek

Schemat :

http://images3.fotosik.pl/248/ea008630a49c3a10.jpg

na którym jest niby opisane jak połączyć nóżki :/

Dlatego też otworzyłem nowy temat.

Chodzi mi aby gdzieś coś połączyć zlutować aby w funkcji Tape "radio myślało że jest kaseta włożona, tylko wówczas poleci głos przez głowice.

W linku kolegi jest taki obrazek:

http://img299.imageshack.us/i/20100909018.jpg/

Pytanie czy po takim rozwiązaniu będzie działać głośność w radiu ?[br]Dopisany: 22 Wrzesień 2010, 09:38_________________________________________________Chyba będę musiał się wpiąć pod głośniki i będzie jakby po problemie. Piszę jakby gdyż nie będzie działać regulacja głośności itp. W przyszłości pewnie zaopatrzę się w urządzenie które ma gniazdo ja Jack-a i podpinane jest pod wejście od zmieniarki, Koszt takiej kostki jest spory jak na takie cuś - ok 100 zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja pracuje nad chorusem i założeniu zamiast kaset port USB. Emulacje kaset proponuje wziąć od samego mechanizmy, tam jest styczniczek który po włożeniu kaset przełącza wszystko na TAPE. Nie mam teraz fotek, ale jak wyciągnę radio to postaram sie strzelić kilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewien pomysł na MP3 z USB w samochodzie, a dokładnie przerobiony transmiter FM, z tym że dźwięk nie będzie przekazywany przez fale radiowe, a normalnie po kablu.

Obecnie mam Pioneer DEH-P3600MP. Podpiąć się chcę pod wejście AUX (zmieniarki).

Jeżeli się udami się rozpracować protokł komunikacyjny do wyświetlacza LCD tego transmitera, to może i również uda się wyświetlić info na FISsie, bo komunikacje radio-fis mam rozpracowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys miałem w chorusie podłączone wejście aux "jack" http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=56824.0 i z tego co pamietam to na tda7342 nie ma możliwosci zasymulowania włączenia kasety. Grało ładnie, ale gdy zaczął sie problem ze słynna głosnoscia w radiu, zmienilem na pioneera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...