Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Głeboki bas, ale nie pierdzioch, jak to uzyskać??


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Dziendoberek.

Posiadam A4 z pieknym silnikiem V6 2,6 w benzynce. V-ka sama z siebie chodzi pieknie. Ale interesuje mnie by uzyskac dzwiek taki jak ma np subaru, hmmm taki jakby bulgoczacy, nie wiem jak to nazwac. Czy to wogole da sie uzyskac wklejajac jakis ciekawy dobry koncowy tlumik?? Czy taki specyficzny bulgot maja tylko silniki typu bokser?? A jesli nie da sie tego uzyskac to jak wydobyc, fajny gleboki pomruk. Nie chodzi mi tu o to by uzyskac efekt, najpierw slychac a po 15 minutach widac, tylko chcialbym by tak fajnie gleboko mruczal wydech. Jaki tlumik mi to zagwarantuje?? Na youtube ciezko sie dosluchac ze wzgledu na kiepska jakosc nagrania. Jedyne nagranie jakie moze najbardziej zobrazowac to takie:

Jakim tlumikiem uzyskam taka barwe?? Nie koniecznie az takie mocny bas (choc to moze YT troche zmienilo barwe itd) ale cos kolo tego mi chodzi.

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlamie sie do was, bo w temacie ponizej nikt od wczoraj mi nie odpisal. Chodzi o to jak fajnie porobic przy ukladzie wydechowym w 1.8 T zeby fajnie brzmialo. Jak wywale srodkowy to da to cos pozytywnego? Nie chce huku, jedynie fajnego efektu. No i zamiast tego srodkowego mozna dac jakas struminice lub cos podobnego zeby podrasowac efekty dzwiekowe? Wracajac do tej v6, to kumpel wywalil srodkowy i ladnie mu to brzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlamie sie do was, bo w temacie ponizej nikt od wczoraj mi nie odpisal. Chodzi o to jak fajnie porobic przy ukladzie wydechowym w 1.8 T zeby fajnie brzmialo. Jak wywale srodkowy to da to cos pozytywnego? Nie chce huku, jedynie fajnego efektu. No i zamiast tego srodkowego mozna dac jakas struminice lub cos podobnego zeby podrasowac efekty dzwiekowe? Wracajac do tej v6, to kumpel wywalil srodkowy i ladnie mu to brzeczy.

ładnie to będzie miał jak mu na przeglądzie sprawdzą emisję CO2 :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam u siebie założony końcowy REMUSA dedykowany pod silnik i dużej różnicy nie zauważyłem :disgust:, może dlatego że reszta wydechu jest seryjna za tydzień wypad robi kat zobaczymy co się zmieni, może będzie lepiej, a jak nie to z racji że środkowy też się kończy też pójdzie aut i zobaczymy co się będzie potem działo. :gwizdanie:

PS. ma ktoś może dźwięk REMUSA w 1.8T dla porównania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a struminenice po co wogole sie wstawia? Mocy niby nie dodaja. Maja wplyw na dzwieki? A tlumik przelotowy? Montuje sie go zamiast srodkowego czy kata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat robi wypad żeby turbince się lepiej pracowało :> a w ostateczności wywalę środkowy i będzie pełen przelot na końcowym REMUSIE. Znajomy w 1.8 ma pełny przelot i założony mój stary końcowy tłumik i całkiem fajnie mu to gada :decayed: czyli u mnie powinno być lepiej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DENVECO zapytam kumpla co tam ma dokladnie, to Ci napisze, moze akurat Ci podpasuje. A ja, jako posiadacz 1.8 t co mam wstawic zamiast srodkowego? Tlumik przelotowy? Jak tak, to jaki? Macie jakis konkretny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak założysz tłumik końcowy o większej przepustowości nie ruszając reszty to dźwięk się obniży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wieksza srednica na ''lufie''?

nie koniecznie średnica, sama puszka często jest mniejsza od oryginału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki konkretny model bys polecil?

no niestety nie polecę nic bo mi nic nie pasowało i zrobiłem na zamówienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm-motors-t76p-opaska-gratis-i1232833619.html

Mam w planach założenie jakiegoś wydechu .... wiec taka sie rozglądam :) co otym myślicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...