Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Blokowanie skrzyni biegów na obrotach >2,5 tys


Dawitto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem Audi A4 B5 Avant 115KM 1.9tdi. Niestety przy zakupie nie wychwyciłem, że auto posiada usterkę. Na jeździe próbnej nie mogłem w pełni sprawdzić jak się zachowuje na wysokich obrotach z racji wyboistej drogi (za to zawieszenie jest ok bo to udało się sprawdzić doskonale w takich warunkach). Po krótce opiszcze problem:

Podczas postoju i zmiany biegów w miejscu, czy jazdy do 2,5tys obrotów skrzynia działa normalnie nie wydaje niepokojących dźwięków, chodzi płynnie i bez zarzutu z żadnym biegiem nie ma problemu.

Problem pojawia się jak trochę się przyciśnie i przekroczy się 2,5tys. obrotów, wtedy po wciśnięciu sprzęgła nie można wybić biegów, gdy tylko obroty spadną poniżej 2,5tys można zmienić bieg. Sytuacje zaobserwowałem na 1,2,3,4 więc prawdopodobnie na 5 też to się pojawia. Nie wiem co może być przyczyną. Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem? Czytałem posty ale dokładnie tego samego przypadku nie znalazłem. Z tego co wiem to skrzynia w a4 b5 jest usterkowa ponad 200 tys ja mam ponad 230tys.

pozdrawiam

Dawitto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...