Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana oleju


artur85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Czy zmiana oleju silnikowego z mineral na syntetyk może przynieść nieporządane skutki?Mam audi zalaną ''Lotos Diesel'' ale słyszałem że to wielki bubel.I czy wyróżniamy jakieś rodzaje filtrów oleju pod względem jakości?Prosze o radę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba basket pisal ze taka zmiana u niego byla bezproblemowa (przedewszystkim zalezy ile autko turlalo sie na tym mineralnym)...a tak wogole to Tdiesel powinien jezdzic na pelnym syntetyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turla się jakieś 5000 km ale planuje zmienić na Mobil bo z Castrola rezygnuje.Pracuje na stacji benzynowej i troszke moge powiedzieć na temat oliw do aut chodzi mi o pochodzenie i oczywiscie autentyczność.Jak kupić olej to mysle za granicą na zachodzie tam przynajmniej nikt nie bawi się w mieszanie oliw z byle g***em. Możecie mi zaufać.Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba basket pisal ze taka zmiana u niego byla bezproblemowa (przedewszystkim zalezy ile autko turlalo sie na tym mineralnym)...a tak wogole to Tdiesel powinien jezdzic na pelnym syntetyku

Pozdrowionka wszystkim :grin: A jak moje TDI buja się już 4900 km na Castrolu 10W/40 i jak bym zmienił na przykład na 5W/40 czy mogło by to wpłynąć na silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem sie chłopaki nie dawno że jeżei silnik samochodu jest zalany olejem mineralnym nie powinniśmy w żadnym wypadku zmieniać go na olej półsyntetyczny lub syntetyczny. Natomiast jeśli silnik jest zalany olejem półsyntetycznym możemy go zamienić na olej mineralny. Analogicznie olej sytnetyczny możemy zamienić na półsyntetyczny lub mineralny

Dlaczego nie zamieniać oleju mineralnego na lepszy syntetyczny?

Otóż olej mineralny tworzy w silniku grubszą warstewkę oleju (film olejowy) niż olej syntetyczny. Dodatkowo, oleje mineralne zawierają dużo mniej dodatków myjących niż oleje syntetyczne. Z tego wynika, że jeżeli zamienimy olej mineralny na sytnetyczny prawdopodobnie dojdzie do wymycia istniejących osadów, nagarów w silniku i mogą pojawić się niezamierzone luzy. Silnik może zacząć pracować nieprawidłowo. Do zwiększenia luzów przyczynia się też cieńsza warstewka oleju, którą wytworzy olej syntetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem sie chłopaki nie dawno że jeżei silnik samochodu jest zalany olejem mineralnym nie powinniśmy w żadnym wypadku zmieniać go na olej półsyntetyczny lub syntetyczny. Natomiast jeśli silnik jest zalany olejem półsyntetycznym możemy go zamienić na olej mineralny. Analogicznie olej sytnetyczny możemy zamienić na półsyntetyczny lub mineralny

Dlaczego nie zamieniać oleju mineralnego na lepszy syntetyczny?

Otóż olej mineralny tworzy w silniku grubszą warstewkę oleju (film olejowy) niż olej syntetyczny. Dodatkowo, oleje mineralne zawierają dużo mniej dodatków myjących niż oleje syntetyczne. Z tego wynika, że jeżeli zamienimy olej mineralny na sytnetyczny prawdopodobnie dojdzie do wymycia istniejących osadów, nagarów w silniku i mogą pojawić się niezamierzone luzy. Silnik może zacząć pracować nieprawidłowo. Do zwiększenia luzów przyczynia się też cieńsza warstewka oleju, którą wytworzy olej syntetyczny.

Szczera Prawda :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem sie chłopaki nie dawno że jeżei silnik samochodu jest zalany olejem mineralnym nie powinniśmy w żadnym wypadku zmieniać go na olej półsyntetyczny lub syntetyczny. Natomiast jeśli silnik jest zalany olejem półsyntetycznym możemy go zamienić na olej mineralny. Analogicznie olej sytnetyczny możemy zamienić na półsyntetyczny lub mineralny

Dlaczego nie zamieniać oleju mineralnego na lepszy syntetyczny?

Otóż olej mineralny tworzy w silniku grubszą warstewkę oleju (film olejowy) niż olej syntetyczny. Dodatkowo, oleje mineralne zawierają dużo mniej dodatków myjących niż oleje syntetyczne. Z tego wynika, że jeżeli zamienimy olej mineralny na sytnetyczny prawdopodobnie dojdzie do wymycia istniejących osadów, nagarów w silniku i mogą pojawić się niezamierzone luzy. Silnik może zacząć pracować nieprawidłowo. Do zwiększenia luzów przyczynia się też cieńsza warstewka oleju, którą wytworzy olej syntetyczny.

Bla,bla,bla ... :wink:

Pojeźdź na mineralnym nieco dłużej i pogadaj ze swoją turbina ... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj wymieniłem oczywiscie na mineralny mobil1 zawsze tak robie jak kupuje auto od kogoś.samochody powyzej 10 roku zycia przewaznie jezdza na mineralnym.no chyba ze mozna byc pewnym ze od nowosci smigał na innych syntetykach.ale nie wiem jak to jest z dislami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odwlekam, az nadszedl czas wolny czas na wymiane oleju - jaki nalac - syntetyk ?? i jakiej marki myslalem o mobil 1 ?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas zalej Castrola 5W40. Jezdze teraz na nim i go polecam

To jest syntetyk ?? Ile mam oleju kupic zeby starczylo , nie zabraklo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas-audi, u Ciebie to nie bedzie znacznej roznicy czy pelny czy pol...na jakim jezdziles do tej pory? Shell, mobil1,motul...

Niewiem :oops: :razz: Chce kupic syntetyk, tylko niewiem ile dokladnie 4 l , 5 l ?? Ile wystarczy, czy zmiana samemu jest jakas skomplikowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skomplikowana nie jest. musisz kupic 5l, bo wchodzi cos powyzej 4(ale sprawdz ile dokladnie u Ciebie) odkrecasz koreczek od gory, nastepnie pod silnikiem od spodu (trzeba zdjac oslone silnika) wymieniasz filtr oleju (z tym mozesz miec delikatny problem bo przydalby sie taki odpowiedni klucz z lancuchem) zakrecasz koreczek na dole, wlewasz olej do maxa...pozniej po odpaleniu troche zejdzie w dol, wiec w razie potrzeby dolewasz do poziomu i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...