Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie CB i jaki wzmacniacz do a4 b5 kombi


Nowak_zg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono forumowiczow i innego typu ludzi ;)

Mam pytanko odnosnie CB radia

a mianowicie widze ze tutaj niektorzy sie niezle orientuja w tematach CB wiec moze i mi cos doradza

mam zamiar kupic radio cb President`a ( ale nie wiem jaki model ? )

czy mozecie powiedziec cos o tej firmie ? slyszalem ze to w miare dobra firma

zalezy mi na tym zeby nie bylo szumow glownie i jakos rozmow byla dobra

nad antena sie ciagle zastanawiam

ale chyba bedzie ona na stale

boje sie o magnesowke bo nieraz szybko jezdze a i nie chce mi sie jej ciagle zdejmowac a zostawic nie zostawie bo w naszym kochanym kraju ktos moze odciac kabelki i ona zmieni wlasciciela

chcialbym zeby nie byla za dluga jak w tirze :)

prosze o jakies rozsadne doradzenie anteny do cb i wypisanie mi za i przeciw co do radia presidenta

moze warto kupic inne radio cb w tej cenie ? ( na radio moge dac ok 500zl i za antene ok 200 )

ps. a i jesli ktos by mogl mi doradzic jaki wzmacniacz pod skrzynie z glosnikiem Infiniti Ref 1250W (bodajze 400W RMS`u ) ? jaka cena za dobry wzmacniacz ? czy w 500 zl sie zmieszcze ? czy kupic monoblok czy jakis 2 lub 4 kanalowy ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o radio to rozważał bym dwie firmy: 1. UNIDEM 520XL - bardzo dobry opis jest tutaj http://www.e.strefa.pl/articles.php?lng=pl&pg=93

2. PRSIDENT JOHNNY II opis http://www.e.strefa.pl/articles.php?lng=pl&pg=135

Celowo podałem ci linki z opisami bo temat tych radii był walkowany naście razy i nie ma sensu sie powtarzać.

W tym temacie koledzy szykują grupowy zakup polecam :)http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,16579.msg199296.html#new

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem ze byl walkowany duzo razy ( uzylem funkcji szukaj ;P )

ale kazdy ma troche inne oczekiwania

ja wlasnie pytam o presidenta bo slyszalem o nim dobre opinie no i o ten wzmacniacz

ale moze jakies doswiadczenia z presidentami w porownaniu do innych cb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, ja używam cały czas Unidema 520XL i jestem zadowolony, krótko miałem Prsidenta Johnny II i róznic nie widziałe oprócz opcji ASC która w mieścia jest super, ale w Unidemie wystarczy skrócić zasięg i jest to samo. Co do jakości przekazów i szumów różnic też nie zauważyłem , ale to też zależy od anteny jaką sie założy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infiniti Ref 1250W (bodajze 400W RMS`u ) ?

300W RMS ma ten głośnik ja szukałbym jakiegoś wzmaka dwukanałowego i go zmostokwać albo kupić monobloka. jeśli interesują Cię nówki to polecę Carpower 1502 (zobacz na allegro bo nie chce wstawiać linków) Po zmostkowaniu ma 500W RMS i odpowiednio napędzi ten głośnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Unidena 520 XL i nie przejmuj się tym że nie ma homologacji - tego nikt nie sprawdza, a deklaracje i tak dostaniesz na nie. Jeżeli chcesz zapłacić za napis PRESIDENT do bierz go, ale President to to samo co Uniden tyle że droższe, President wykupił od Unidena licencję na produkcję Harrego i Johny'ego I one działają tak samo jak Unidenki, a nawet słyszałem że gorzej a kosztują znacznie więcej :) a z ASC mogą być problemy, trza je regulować czasami, i w Polsce się nie sprawdzają. Jak chcesz to poczytaj sobie na CB-Radio.pl o tym. Bierz Unidena 520XL to jest super radyjko które ci posłuży spokojnie 10 lat a co do antenki to magnes nawet przy 200 się trzyma spokojnie <są talenty co 230 z bacikiem osiągają> Co do anteny to z firmy Sirio lub President a wybór należy do Ciebie.

Poczytaj o wszystkim na cb-radio.pl i wszystko będziesz wiedział, a jak zadaszy pytanie jakie radio kupić to usłyszysz najczęściej odpowiedź "Bierz Unidena i się nawet nie zastanawiaj".

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio duzo czytalem na temat radyjek na cb forum i doszedlem do wniosku ze jak CB to tylko uniden 520XL lub President - roznica taka ze masz ten spokoj przy kontroli i tyle. Co do anten to z malych tylko president florida nastepnie wilson little nastepnie sirio 145 lub president 145 z tych wyzszych to juz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz Unidenka .. przewaga ..cena ..a antenka to już wg. życzenia.. czy uchwyt czy magnes . jak uchwycik to wybór masz ogromny.. polecam Lemm'y At 1500 np. a magnesy to ML 145 lub Willson Little Will

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja mogę polecić Ci jedynie CB bo na wzmacniaczach się nie znam.

Ale jeśli chodzi o radio to z czystym sumieniem mogę polecić radio MIDLAND ALAN 78+ jest to małe radio które można sobie wcisnąć koło siedzenia pasażera ale to wedle gustu. Nowe takie radio można kupić za ok. 300~350zł.

Do mobila zupełnie starczy zdecydowanie nie polecam tych kolorowych gówi.. TO SZUMOFONY.

Antena MAGNUM 160cm to typowa mobilna antena na pasmo 27MHz można ją ładnie dostroić. :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chodzi o radio to z czystym sumieniem mogę polecić radio MIDLAND ALAN 78+ jest to małe radio które można sobie wcisnąć koło siedzenia pasażera ale to wedle gustu. Nowe takie radio można kupić za ok. 300~350zł.

Do mobila zupełnie starczy zdecydowanie nie polecam tych kolorowych gówi.. TO SZUMOFONY.

Bardzo fajne radyjko. Także polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za wszystkie posty

teraz to sie zastanowie nad tym unidenem skoro wiekszosc mowi ze to dobre radio to nie mozecie sie mylic :) [br]Dopisany: 22 Wrzesień 2007, 14:35 _________________________________________________ok wybor padl na Uniden 520XL + antena President New Alaska.

a wzmacniacz bedzie prawdopodobnie taki jaki mi doradzil froger34 czyli Carpower 1502

kupie jak wroce do polski czyli za ok tydzien ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w Subary Harry II ASC + 75 cm antene (te z Presidneta - modelu teraz nie pomne). Poniewaz sie sprawdza calkiem dobrze (chwala temu kto wynalazl ASC :> ) to taki sam zestaw pakuje wlasnie do A4. Musze tylko pokombinowac, bo w Imprezie wymontowalem popielniczke i w to miejsce idealnie weszlo radyjko, a w Audi to chyba skorzystam z kieszeni po lewej - pod kierownica. Wedlug pierwszych przymiarek powinno tam wejsc bez zarzutu. Mysle tylko nad antena, bo zginal mi gdzies "grzybek" do mocowania anteny i kumpel zachwala mi LEMM-a AT 106. Na allegro wychodzi kolo 100 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...