Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Szklanki?


graba83

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będziesz wymieniać szklanki to można od razu za jednym zamachem wymienić uszczelniacze na zaworach.Same uszczelniacze to grosze bo max 20 zł a na pewno nie zaszkodzi. Znajdź tylko mechanika który będzie wiedział jak to zrobić, bo jak źle ustawi wał do wymiany to zawór może wpaść do cylindra i w tedy będzie problem.

---------- Post dopisany at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany at 20:52 ----------

i jeszcze napisze o uszczelnieniu pokrywy zaworów. Warto jest dać silikon. ALE aby go dać to na pewno nie taką ilość jak wyżej na zdjęciu. Robił to jakiś AMATOR. Sam stosuje silikon na pokrywę górną (czarny do 300 stopni) i żadnego pocenia nie mam, tylko należy dać taką ilość, ABY przy skręcaniu nie wypłynął na zewnątrz i wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, żeby ocenić w 100% czy to szklanki to niestety trzeba zdjąć pokrywę albo wiedzieć jaki dźwięk wydaje wywalona szklanka.

Ja wymieniałem szklanki + uszczelniacze trzonków(nie trzeba sćiągać głowicy) przy ostatniej wymianie rozrządu, uszczelka pod pokrywę oczywiście ląduje nowa, co najlepsza przejechałem już prawie 60 tysi zbliża się kolejna wymiana rozrządu, a ja na wolnych obrotach słyszę tarabanienie szklanki czyli niestety pokuszę się jeszcze raz o tą samą wymianę.

Popychacze kupowałem INA, myślałem, że dłużej wytrzymają. Olej zalany 5W40. Pamiętam, ktoś mi kiedyś tłumaczył, że dla popychaczy lepszy jest 10W40, bo gęściejszy.

Radzę od razu wymienić uszczelniacze trzonków, bo bo po przebiegu 200tyś pewnie są twarde jak kamienie, trzeb mieć tylko specjalny klucz do ściagania/zakładania blokady z trzonka.

Tak więc jeżeli masz niedaleko do rozrządu to poczekaj i wymieniaj kompleksowo, ja tak zrobiłem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...