Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Jak przywrócić hamulce do dawnej sprawności?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, ostatnio przejechałem się audiczką kumpla (B6 2003rok 1,9tdi) i byłem w szoku jak ten samochód hamował, tzn. lekkie wciśnięcie pedału i autko hamuje jak malina, (tak jak by samochód wyjechał dopiero co z fabryki) pamiętam jak kiedyś jeździłem na L miesięcznym fiatem punto i tam tez były takie hamulce jak żyleta. (mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi?) A u mnie od kąt kupiłem auto hamulce są takie jakieś gorsze (ciężko to opisać) tzn hamują bardzo dobrze, oczywiście pedał twardy jak kamień, ok 3tyś km temu zmieniałem tarcze i klocki z przodu, układ jest odpowietrzony na 100% ale i tak to nie jest to samo co u kumpla, i pytanie jak jest u was? Czy układ hamulcowy z czasem się "starzeje" tak że czuć tą różnicę jak wsiądzie do nowszego auta i czym to jest spowodowane? stare zaciśki?, pompa?, płyn hamulcowy?, co jeszcze może wpłynąć na jakość hamulców? nie znalazłem podobnego tematu ale jak było to nakierujcie Pozdro :hi:

Opublikowano

miałem podobne wrażenie kiedy przesiadłem się ze swojej starej a4 b5 do teścia a4 b6 no różnica była naprawde kolosalna choć tarcze,klocki a nawet pompę miałem nowe. teraz kiedy to ja jestem posiadaczem owej b6 i pomimo że hamulce działają bez zarzutów ale po wzmocnieniu mojego cypiska przyznam sie ze już ten sam hamulec zaczyna nie wystarczać i przydałby sie ciut mocniejszy

Opublikowano

Mi duzo pomoglo przesmarowanie zaciskow. Wczesniej wymienilem tarcze i klocki i nie bylo takiego efektu.

Opublikowano

smarowanie nic nie da. Z odpowietrzaniem tez jest roznie, Kolego pozostaje zmiana na wiekszy zestaw np 312mm

Opublikowano

Witam, ostatnio przejechałem się audiczką kumpla (B6 2003rok 1,9tdi) i byłem w szoku jak ten samochód hamował, tzn. lekkie wciśnięcie pedału i autko hamuje jak malina,

To chyba miałeś tylko takie pierwsze wrażenie, bo seryjne hamulce w B6 są beznadziejne. Jak bys dłużej pojeździł tym autem to byś się o tym przekonał :wink4:

Opublikowano

To może tak jak w Fabii u mojego ojca, hamulce na lekkie dociśnięcie i przy takim poczatkowym hamowaniu reaguja naprawde żwawo i mocno, jednak jak przyjdzie do mocniejszego hamowania to już trzeba dość mocno wcisnąć pedał i nie jest to już takie fajne jak pierwsze wrażenie :gwizdanie:

Opublikowano

no bo niestety nasze zwykłe zaciski w Audi maja tenedencje do korodowania pod gumowymi osłonkami na łoadzi, gdy tam juz jest nie za ciekawie to zaciski sie blokuja i jest słabo,., nie wspomne juz o czyszczeniu prowacnic od klocków i smarowaniu sworzni odpowiednim wysokotemperaturowym najlepiej miedzianym smarem,.

chyba wazne sa jeszcze jaie mamy klocki i jak zostały dotarte, bo jak je ktos na poczatku po wymianie spalił, to bedą twarde i nie beda sie kleiły do tarczy.

ja niestety zrobiłem to wszystko i tak nie pomagało, nawet załozyłem nawiercane tarcze, troche lepiej ale i tak mało, teraz zmieniam na 312, zobaczymy jak bedzie,,.

pozdro

Opublikowano

no bo niestety nasze zwykłe zaciski w Audi maja tenedencje do korodowania pod gumowymi osłonkami na łoadzi, gdy tam juz jest nie za ciekawie to zaciski sie blokuja i jest słabo,., nie wspomne juz o czyszczeniu prowacnic od klocków i smarowaniu sworzni odpowiednim wysokotemperaturowym najlepiej miedzianym smarem,.

chyba wazne sa jeszcze jaie mamy klocki i jak zostały dotarte, bo jak je ktos na poczatku po wymianie spalił, to bedą twarde i nie beda sie kleiły do tarczy.

ja niestety zrobiłem to wszystko i tak nie pomagało, nawet załozyłem nawiercane tarcze, troche lepiej ale i tak mało, teraz zmieniam na 312, zobaczymy jak bedzie,,.

pozdro

Jakie masz klocki? jakiej firmy?

Opublikowano

no bo niestety nasze zwykłe zaciski w Audi maja tenedencje do korodowania pod gumowymi osłonkami na łoadzi, gdy tam juz jest nie za ciekawie to zaciski sie blokuja i jest słabo,., nie wspomne juz o czyszczeniu prowacnic od klocków i smarowaniu sworzni odpowiednim wysokotemperaturowym najlepiej miedzianym smarem,.

chyba wazne sa jeszcze jaie mamy klocki i jak zostały dotarte, bo jak je ktos na poczatku po wymianie spalił, to bedą twarde i nie beda sie kleiły do tarczy.

ja niestety zrobiłem to wszystko i tak nie pomagało, nawet załozyłem nawiercane tarcze, troche lepiej ale i tak mało, teraz zmieniam na 312, zobaczymy jak bedzie,,.

pozdro

Jakie masz klocki? jakiej firmy?

teraz załozyłem REMSA do tych nawiercanych tarcz, sa twarde i nie zużywaja sie szybko

Opublikowano

Remsa ???????????

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

zajeb....sta firma :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

:sick3: :sick3: :sick3: :sick3: :sick3: :sick3: :sick3:

Opublikowano

Remsa ???????????

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

zajeb....sta firma :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

:sick3: :sick3: :sick3: :sick3: :sick3: :sick3: :sick3:

skąd masz takie opinie jezdziłeś na nich?????ja jestem zadowolony, jak na przebieg który robie mało ich ubywa, i dobrze hamuja i cicho

Opublikowano

Remsa to taka sobie firma

klocki podatne na fading, dwa mocne hamowania i sie pala

dobrze ze masz nacinane tarcze, przynajmniej cały czas masz swiezy klocek

Opublikowano

To powiedz mi które klocki (cywilne ) nie są na niego podatne ?

Czy to ate czy trw czy jeszcze coś innego ... nie ma opcji, że się nie przegrzeją po konkretnym hamowaniu .

Jak ktoś ceni sobie stosunek ceny/ jakości to te klocki są jak najbardziej w porządku . oraz jeździ normalnie a nie od świateł do świateł gaz/ hamulec z 200 km/h do 0 Oo

Opublikowano

Remsa to niższa półka od Bosch-a, TRW, Ate czy Ferodo

dla mnie to klocek dla "emeryta"

Opublikowano

Nie przesadzaj robią to co mają robić :gwizdanie:

A jak ktoś chce dawać w piz*ę to do tego są inne produkty :chytry:

Tak jak mówię stosunek cena / jakość jest tutaj dobry i dla cywilnych zastosować (jazdy na co dzień ) w zupełności wystarczą.

Opublikowano

jezeli chodzi o stosunki to najlepiej wychodzi tutaj Bosch a jak masz tak dobre zdanie o tych klockach to proponuje abys na nich sam pojezdzil a potem mozemy przedyskutowac ten temat od nowa

Opublikowano

Miałem je w Renault 19 i jeszcze żyję :cool1:

Nie piszczały i robiły co miały robić . Tyle w temacie.

Opublikowano

jezeli chodzi o stosunki to najlepiej wychodzi tutaj Bosch a jak masz tak dobre zdanie o tych klockach to proponuje abys na nich sam pojezdzil a potem mozemy przedyskutowac ten temat od nowa

a czym jest BOSCH przeciez to textar tylko ma naklejki Boscha, atextar kiedys był dobry teraz to tylko sie dymi z nich i tyle,,.

Uwazam że zbedne jest komentowanie moich klocków REMSA, jezeli nikt na nich nie jezdził,

nie kosztowały dużo, dobrze hamuja, a wcale wolno nie jeżdże, i nie brudza kół, co w innych mnie strasznie wkurzało, zacznijmy od tego że 288mm do 2.5 tdi po chipie o o wiele za mało i dlatego zakładam 312, ajkie tam bedą klocki jeszcze nie wiem, ale pewnie znów rozważe te same,.

Opublikowano

Co do remsy to powiem, że kiszka. W vectrze zmieniłem kiedyś pod namową znajomego z ferodo premier i powiem, że nawet po dotarciu nie miały tej samej mocy co ferodo.

W służbowym aucie zmieniono mi z oryginałów citroen (nie wiem co stosują) na remsę wkrakowie mi sie klocuchy skończyły i to mi wsadzili bez mojej wiedzy. I tak skonczyły mi sie dobre hamulce jak miałem brzytwa (kto jexdził nowymi cytrynami ten wie jak to hamuje) na pusto jeszcze ok ale pod obciązeniem to tylko huczało w kabinie i za specjalnie nic sie nie działo.

Po zdjęciu klocków okaząło się, że zjadły tarcze a klocków było jeszcze ho ho.

Jedno jest pewne są trwałe :good: a czy skuteczne jak dla mnie nie. Wolę jednak dołożyć te 40zł do markowych porduktów.

Opublikowano

chodzilo mi o Remse a nie o Bosch-a ktory w znacznym stopniu jest produkowany przez Pagid-a

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.