Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Morel, Helix, DLS, Dego ?


Reggi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie do osób siedzących w temacie CA.

Co byście wybrali i dlaczego z zestawów wymienionych niżej - wszystkie głośniki o średnicy 16.

1. Morel Tempo 6

2. DLS R6A - tu podobno tweeter nadaje się do wywalenia

3.Dego Po 650

4. Helix H236

Jeśli macie inne propozycje to śmiało :)

Zależy mi na czystym graniu i delikatnym basie..zero pierdzenia i dudnienia - nie słucham rąbanek :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory rozrzut w tych zestawach masz.

Jeśli chodzi o moje osobiste subiektywne zdanie to precisiony. Zestaw ten posiada jedne z lepszych tweeterów w tej półce cenowej. Woofer nie da tego co np. R6a ale nadrabia resztą pasma, która w DLS'ach jest mniej wyraźna i szczegółowa.

Niemniej jednak, każdy z tych zestawów wymaga odpowiedniego towarzystwa oraz konkretnego przygotowania furtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony polecił bym Morel Tempo 6 jak dla mnie ten zestaw jest mega, gra czysto i miękko a jak trzeba to potrafi porządnie zamruczeć :evil:

Tylko żeby wszystko dobrze współgrało tak jak mówił kolega powyżej trzeba odpowiednie przygotować drzwi ( wygluczyc i przygotowac panele ) iraz potrzeba dobrego wzmacniacza aby nimi dobrze bujał :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysiuu reikeb

Patrzyłem zestawy w podobnej półce cenowej :) DLS ma Boberek i słyszałem troszkę jak to gra..fajny mięsisty bas..ale jak już dowiedziałem się to tweeter jest do pupy.

Na co stawiam to duża szczegółowość dźwięku bas konkretny..ale nie rzeźnicki.

Co do przygotowania i reszty zestawu to zaplanowane jest - sub - Helix W12 Competition , wzmak Soundstream P305, wszystkie kable prócz zasilania Klotz, kondensator Helix.

To do wyboru dołączy jeszcze Morel Pulse 6 - jaka różnica prócz cenowej jest między PO650 ?

http://teleradioman.pl/product_info.php?products_id=272

Znalazłem porównanie między DLS a DEGO http://www.audiocar.pl/forum/viewtopic.php?t=2130&postdays=0&postorder=asc&start=0

I chyba DLS zostanie wykluczony z wyboru..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze ze szykuje sie niezły projekcik na całkiem fajnych klocuszkach :D pamiętaj dobre zasilanie to połowa sukcesu ;)

Co do przodu ja bym wybieral miedzy morelkami a dego reszta aut ;) najlepiej jak byś ich odsłuchał bo każdy lubi co innego ja np zachochałem sie w morelkach jak je tylko usłyszałem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze ze szykuje sie niezły projekcik na całkiem fajnych klocuszkach :D pamiętaj dobre zasilanie to połowa sukcesu ;)

Co do przodu ja bym wybieral miedzy morelkami a dego reszta aut ;) najlepiej jak byś ich odsłuchał bo każdy lubi co innego ja np zachochałem sie w morelkach jak je tylko usłyszałem :rolleyes:

W12 leży u mnie w domu..resztę mam zaklepane u znajomych grzebiących trochę w audio :wink4:

Co do Dego i Morel to słuchałem tego sprzętu..ale z górnej póły..a w tych modelach zupełnie nie mam rozeznania. Ja w ogóle to raczkujący jestem w segmencie CA :)

Za wszystko planuje zabrac się w zimie..dozbierac funduszy na głośniki na przód i zrobić jakąś funkcjonalną zabudowę.

Co do samego wyboru będę oscylował między Dego, Morel i Helix..te ostatnie kupiłem w najtańszej wersji do ojca Paska..powiem, że do normalnego użytkowania dają rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Focal?

Już nawet z najniższej półki Acces zestaw 165mm brzmi bardzo dobrze (jak na 400zł) lub drożej Polyglass. Z tym że Focala trzeba lubić, jest specyficzny. Dołem raczej nie powala, ale za to średnica :) Trzeba też do nich dobrego napędu.

Miałem niegdyś w golfie MK4 Poligalsy 165 + wzamk Xetec'a + Pioniera DEH6000UB + Vifę PL22 (tak HA) i byłem z tego cholernie zadowolony. Nie jest sprzęt na dyskotekę, ale do rocka, latino, pop-rocka rewelacja.

Kuplowi instalowałem niegdyś accesy i też byłem w szoku że głośniki z norauto potrafią tak zagrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal nie wchodzi w grę.. chce coś z tych zestawów które wybrałem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wykluczyłeś R6A :no:

U mnie ładnie grają, nawet tweeterów nie wyrzuciłem, choć pewnie tak zrobię.

Podłączone są pod Vibe Black Box Stereo II, który nadmiar mocy ma :evil: i spisują się całkiem całkiem.

Pzdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...