Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Wymiana pasów bezpieczeństwa - jakie kupić?


Deacon

Rekomendowane odpowiedzi

witam

musze zakupic dwa pasy przednie z napinaczami bo oba "wystrzelily" przy gongu.

pytanie czy obojetnie jakie kupie z modelu A4 B5 czy byly jakies wersje? mam wersje po lifcie to mam szukac pasow tez po lifcie czy to obojetne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podłączam się do tematu, ponieważ u mnie po stłuczce także są do wymiany napinacze z przodu. Świeci się kontrolka airbag i są dwa błędy napinacza kierowcy i pasażera i nie da się ich skasować bo wyskakują na nowo. Moje pytanie jest następujące: zamierzam kupić napinacze pasów i czy jak je kupię to wystarczy wymienić i skasować błędy i kontrolka zniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupić napinacze pasów i czy jak je kupię to wystarczy wymienić i skasować błędy i kontrolka zniknie?

Tak, wystarczy kupić "niewystrzelone" pasy i skasować błędy vagiem.

Jeśli chodzi o pasy to do przedlifta (oraz do lifta z początku roku 99) szły pasy z "dużym nabojem" po licie (a w zasadzie) od modelu 00 szły pasy bez tego naboju. Co do zasady jakie pasy się nie założy to i tak będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak kupie nie taki kolor pasów jak w moim audi to będę mógł jakoś założyć/zamienić moje same pasy do tamtych napinaczy? Bo już miałem kupować, ale nie jestem pewien co do koloru. I chcę wiedzieć czy w razie czego jak okaże się nie taki kolor mogę je "przekręcić"?

Edytowane przez kamilj21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, można przełożyć same pasy, tylko wymaga to trochę wprawy, ale jest to do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te są z przedlifta za te pieniądze kupisz poliftowe z małym nabojem troszeczkę różni się ząbek który jest wsuwany w karoserie sam przerabiałem ten temat, ale do przedlifta montowałem polift, ciężko weszło ale się udało nie wiem jak w drugą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sprawdzałem i mam taki sam nabój u mnie. Pasy przyszły i mam 2 problemy. Jeden to taki, że nie wiem czy te pasy nie są przypadkiem wystrzelone bo u góry naboju nie ma dziurki, ale jest jakby wycieta w kółko i przyklejona miekka folia. Nie wiem czy tak ma być czy poprostu przedawca zakleił?

I druga sprawa to jest to, że pasy jednak mają inny kolor. Chciałbym pomocy w tym jak zamienić same pasy ze starymi z mojego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...