Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Sprzęgło czy skrzynia biegów?


fusse

Rekomendowane odpowiedzi

Ty kombinujesz a my bacznie obserwujemy :cool1:

:decayed:

U mnie to się stało przed wymianą sprzęgła i pomogło na na kilka km, albo mi się tylko wydawało że pomogło.

Ja też już szukam siłownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty kombinujesz a my bacznie obserwujemy :cool1:

:decayed:

hehe cfaniaczki... :tongue4: bede pobierał opłaty... :wink4: - aby mi sie olej zwrócił... hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhehe, ja tez czekam na efekt z olejem. juz powoli zaczynam sie rozgladac za kluczem do odkrecenia tego korka...wcale nie bedzie latwo, trzeba bedzie sobie taki chyba samemu zrobic.. kupujesz olej z aso,czy jakis inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez masz taki cudowny korek w skrzyni??

olej w aso to ja kupiłem,wymienilem i jest lipa.teraz skombinowałem sobie olej Castrol EP80 ma normę API. GL-4 jaka wymaga VAG

korkiego już mam, teraz tylko kolesia muszę zmolestować o klucz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja dorzucę kamyczek do tego ogródka :>

Jutro wymieniam siłownik, pojeżdżę trochę i podzielę się spostrzeżeniami.. żeby nie było że tylko jeden testuje :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez masz taki cudowny korek w skrzyni??

olej w aso to ja kupiłem,wymienilem i jest lipa.teraz skombinowałem sobie olej Castrol EP80 ma normę API. GL-4 jaka wymaga VAG

korkiego już mam, teraz tylko kolesia muszę zmolestować o klucz...

Do naszych manualnych skrzyń jest polecany przez samego producenta olej Castrola TAF-X który ma normę VW 501.50 taki jak w tej aukcji http://allegro.pl/castrol-taf-x-75w90-synt-olej-przekladniowy-0-5l-i1248660022.html Również na forum często spotkałem się o pozytywnych ocenach tego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=1248660022

tu jest prawidlowy link.

tak Sotom, mam ten sam korek u siebie, juz kiedys przymierzałem sie do zmiany oleju,ale nie mialem klucza i dalem sobie spokoj. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rikardo ja wiem ze do naszych skrzyni jest wymagany olej 75W90 czyli np z castrol'a TAF-X. ja kupiłem olej w ASo oryginalny i wymieniłem w skrzyni olej na ori. z tym ze nic to nie dało co boli moja skrzynie,dlatego chce wymienić olej na gęstszy czyli 80W90.

kiedyś jak miałem golfa 3 w TDI to miałem okrutne problemy z biegami, kupę kasy wyrzuciłem na szukanie przyczyny- a biegi mi zgrzytały nie zapinały się prawidłowo,były problemy z wybiciem biegów.wymieniłem sprzęgło,siłownik przy skrzyni.pompkę sprzegła przy pedale, wymieniłem prawie cały wybierak w skrzyni- kupując poklei poszczególne elementy wybieraka. sprawdzałem linki sterujace. regenerowałem sobie lewarek sterujący wewnątrz... i d*pa zbita.nic to nie dawało.

kupiłem olej ori w aso wymieniłem go i problemy znikły z tym ze na miesiąc czasu. postanowiłem wiec zrobić eksperyment z gęstszym olejem i wlałem właśnie 80W90 i uwierzcie mi problemy znikły totalnie. biegi zapinały sie jak marzenie.jeździłem prawie 2lata na tym oleju.ze skrzynią totalnie nic się nie działo.czy skwar na dworze czy mrozy-zima-nic. poprostu bajka.

kolejny przykład - koleś ma golfa 4. miał problem z 2gim biegiem. przy niskich i wysokich obrotach mu bieg zgrzytał- takze mu wymieniłem olej na 80W90 i problem znikł i już jeździ- będzie rok.

kuzynce w tam tym tygodniu w audi a3 tez zmieniłem olej na 80W90 i biegi zaczeły pracowac idealnie

dlatego postanowiłem to samo zrobic u siebie. z tym ze musze czekac az koleś wróci z urlopu aby mi porzyczyc klucz do tego piepszonego korka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powstrzymajcie się z tym olejem !

dzisiaj po wymianie siłownika zrobiłem jakieś 20 km, wszystko działa ok, biegi nie haczą !!

narazie powstrzymuje się od podskoków :decayed:, po wymianie sprzęgła też przez chwilę było ok

najważniejsze jak będzie rano na zimnym oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwuje temat :wink4: u mnie trochę inne objawy: dwumas zaczął się od niedawna odzywać i sobie popukuje, ale nic nie buja, sprzęgło się nie ślizga... najbardziej mnie wkurza jednak takie "nieprecyzyjne" wchodzenie 2 (czasem z małym zgrzytem nawet :disgust:) gdy silnik jest zimny... po rozgrzaniu wszystko si... robi się coraz zimniej i chciałbym coś z tym zrobić... to raczej synchronizatory czy sprzęgło, dwumas? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo rzesz kurdęęę.... to napisz jutro jak wrażenia z rana... w moim przypadku to teraz wymiana oleju to mam darmowa. olej mnie nic nie kosztował(80W90) i wymiana tez nic. no w sumie tylko światło w garażu mnie kosztuje. teraz jak juz mam ludzki korek to bede mógł olej zmieniac co chwila. zleje do czystego pojemnika ori olej a wleje 80W. jask bedzie nic lepeiej to wleje spowrotem ori... :doh1: i tak do zajeb :rant: nia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja jeszcze bym sie zaintersował tematem wybieraka...sam bym takie cos zrobil u siebie, lecz nie ma kontaktu z autorem tekstu, a on podawal,ze gdzies kupil zestaw naprawczy. http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=86926

w podanym linku jest tutorial regeneracji wybieraka, tylko jest problem z foto:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a więc po porannych próbach dalej wszystko ok

no może nie wszystko, do ideału to jeszcze brakuje ale biegi nie "haczą", wchodzą z lekkim oporem szczególnie 2 i 3 ale jest o niebo lepiej niż wcześniej.

Został jeszcze siłownik przy pedale sprzęgła :mysli:, to teraz może ktoś inny :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja niestety muszę czekać aż ja albo koleś z ASO VW będzie miał 2ga zmianę. bo musi mi wypożyczyć klucz do tego nieszczęsnego korka.wtedy będę mógł zmienić olej... narazie latam jak jest. dziś zauważyłem ze biegi jakoś inaczej pracowały - nie było zgrzytków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat troche ucichł a ja czekam na wyniki waszych eksperymentow. ja jest u Pana po wymianie wysprzęglika ,a jak u Pana po wymianie oleju. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...