Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Sparciałe przewody hamulcowe -- czy to mozliwe?


krzysmaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hi:

Oddałem dziś furę do mechanika. Wymienić miał osłonę na przegubie (guma) i wahacze które juz pukały.

Poinformował mnie później, że musiał wymienić przewody hamulcowe bo były sparciałe.

Mówi że wyjechał na próbę i mu strzelił i dwa wymienił.

Czy jest to możliwe?

Czy przy wymianie wahacza (jednego z dolnych nie znam ich nazewnictwa) koło mogło opaść w dół np. po odkręceniu amortyzatora i naderwać przewody?

Powiedzcie Koledzy co o tym myślicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że mógł je naruszyć jak były dobre to nie płać bo nie kazałeś ich wymieniać jak jest nadgorliwy to niech sam płaci :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego myślę ze dużo nie nadpłaciłeś za te przewody, mi się zdarzyło ze w Tychach nagle gościu zmienił pas na prawy do skrętu, przyhamowałem ostro i nagle pedał hamulca oparł się na podłodze.....matko, jakie przerażenie! :shocked: Miałem ciężarówkę przed sobą...uff ręczny i szukanie miejsca...wyszedłem bez szwanku, ale wiem jakie to cholerne uczucie... potem 50km do domu wracałem tylko na ręcznym, masakra, jedziesz jak stary dziadziu z brylami na nosie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elastyczne przewody powinny byc wymieniane max po 5 latach

albo po 100 tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeriLee miałeś dużo szczęścia :cool1:

Teraz jeszcze zastanawiam się czy nie uszkodził się przewód (kabel) od ABS..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty jakie poniosłem, to 70zł za płyn i przewody, robota na miejscu, jeszcze mechanik mi objeździł sklepy w promieniu 10km żeby kupić dwa i wymienić parą :wink4: A jak bym się wdup.....*** w ta ciężarówkę przy 50km/h to podejrzewam ze byłby mały szok :hi: [kabum]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z reguły wymienia się jak już coś się z nimi dzieje :decayed: taka polska mentalność .

A same przewody hamulcowe warto wymienić ... bo faktycznie z tego co widzę w samochodach ja do mnie przyjeżdzają to nie za ciekawie to wygląda a są to samochody 5- 10 letnie zazwyczaj ... Druga sprawa jak już jeden stary ruszysz to lecą jeden za drugim przy odkręcaniu ... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi że wyjechał na próbę i mu strzelił i dwa wymienił.

Wymień jeszcze pozostałe i bedziesz miał spokój. Na hamulcach się nie oszczędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem od mechanika. Wspomnę o zawieszeniu po wymianie kilku elementów nastała cisza, niesamowity komfort :naughty: o którym zapomniałem przez te wcześniejsze stuki :cool1:

Wracając do układu hamulcowego :gwizdanie: obejrzałem dokładnie stare przewody i były rzeczywiście w nieciekawym stanie :shocked:. Najbardziej spękane (a nawet pozbawione zewnętrznej osłony) były w miejscu gdzie przewód najbardziej sie odkształca (od skoku koła) nie dociekałem jak doszło do pęknięcia ponieważ była to najwyższa pora na wymianę.

Więc koledzy glowa w nadkole i przegladamy :baseball: (nie ma żartów)

Oktawian napisał "Druga sprawa jak już jeden stary ruszysz to lecą jeden za drugim przy odkręcaniu ... "

I jest to prawdą - gwinty nie nadawały się do dokręcenia nowych przewodów dlatego też wymienił metalowe przewody biegnące do pompy (połyskują miedzią)

Wróciłem wieczorem, więc po dłuższej jeździe nie przeglądałem układu, czy aby nic się nie poci :kox:.... nam nadzieje że będzie wszystko ładnie pracowało.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO CIESZ I CHWAL TEGO MECHANIKA!!!! :hi::good::notworthy:

a zapytasz dlaczego?

a dlatego ze mialem pekniecie przewodu lewego kola od strony kierowcy przy 70 km/h !! i kilka aut przedemna! hebel byl na recznym i ucieczka na chodnik!! dobrze ze nie bylo nikogo! takze ciesz sie ze wymienil! bo napewno niechcial bys przezyc tego co ja...i kolega wyzej... :gwizdanie: :shocked:

wymienilem narazie ten pekniety ale czeka mnie wymiana drugiego.. (nie dal sie odkrecic )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...