Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Jak wyregulować światła


KICHOL

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ostatnio u mechaniora aby wyregulować światła (xenony) na przyżądzie no i zrobił to: światła mijania są OK ale wczoraj wracałem po nocy włączyłem "długie" a tam lewy świeci dwa metry przed samochodem, o co chodzi???? jak podnoisę długie to automatycznie podniosę mijania jak to cholerstwo ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechac na stacje diagnostyczną i tyle w temacie 13zł u mnie regulacja świateł kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak można

masz do regulacji 2 pokrętła w depo ja mam białe, na krzyżaka jak i na imbusa, jedne są przy światłach mijania drugie przy drogowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale trzeba zrobic tez VAgiem jezeli chodzi o B6 :wink4:

1. Podłączamy VAGa, włączamy zapłon, moduł 55 i łączymy się.

2. Po połączeniu, wybieramy "Meas. Blocks", Grupa 001 i "Go!"

3. Następnie "Switch To Basic Settings" - Na pierwszej pozycji pojawi się "Wait". Czekamy kilkanaście sekund aż pierwsza pozycja pokaże nam "Learning" czy coś takiego (silnicznki lamp lekko drgną ).

4. Dopiero teraz włączamy światła.

5. Podnosimy maskę i za pomocą imbusa 5.5 czy jaki tam komu pasuje, regulujemy śrubami przy lampach do pożądanego poziomu (jedna śruba poziom, druga pion).

6. Po zakończeniu, wracamy do komputera. Teraz w celu zapamiętania bieżących ustawień, jako ustawień wyjściowych po uruchomieniu świateł, przyciskiem "Up" zmieniamy grupę na 002. Wychodzimy "Done, Go Back".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz od przodu na żarówkę świateł drogowych. Bywa, że jest krzywo osadzona w odbłyśniku, a nawet 1 mm przesunięcie skutkuje znacznym odchyleniem snopa światła. W B5 AJM nie ma odrębnej regulacji świateł drogowych i mijania, tzn. światła te reguluje się łącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła mijania maja być ustawione w taki sposób,żeby jadąc w normalnej odległości za autem,granica pomiędzy światło-cieniem nie mogła być wyżej,niż lusterka auta z przodu-najpierw regulujemy światła w najwyższej pozycji-tak,aby światłocień był około 20 cm poniżej lusterek-długie mają świecić na wprost i nie mogą się krzyżować snopy,najniższa pozycja będzie wtedy kilka metrów przed autem,ale to jest używane w czasie gdy bagażnik jest pełny i trzy osoby siedzą z tyłu-przód auta znacznie się podnosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy podepnę się pod ten temat wiecie może jak wymienić żarówkę reflektor valeo w a4 z 2002r przetrząsnąłem chyba wszystkie fora i nic może macie doświadczenie bo ja podchodzę do wymiany kilka razy i nie :thumbdown:wiem jak się za to zabrać[mod] popraw sobie model w profilu,bo nie wiadomo ,jakim autem jeździsz-w 2002 nie było B5[/mod]

co do żarówki w B6-musisz odkręcić reflektor,z 4 śrub i go wysunąć-na 100% jest na Forum opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...