Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Co odpowiada za napięcie na świecach ?


pietrek505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co odpowiada za napięcie na świecach ? Ponieważ przyszły mniejsze temperatury i samochód pali ciężko. Wiec zabrałem się za świece żarowe. Sprawdziłem okazało się że wszystkie uwalone wymieniłem na nowe i radocha, przychodzę na 2 gi dzień i samochód pali tak samo kręci. Więc zabrałem się za zasilanie. Sprawdziłem przejście od świeć do bezpiecznika, od bezpiecznika do przekaźnika i tak:

Przekaźnik 202:

15 -zasilanie po stacyjce OK

T -załączanie masy (sterowanie prawdopodobnie komputer) nie OK

30 -zasilanie stałe OK

87f-wyjscie na świece przez bezpiecznik Ok

Okazuje się że brak masy na T po podaniu innej masy na T świece się grzeją

Może być uszkodzony komputer? jakiś czujnik? temperatury?

Dodam że kąt synchronizacji wałki ok ok -0,6 do 00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz pamiętać, że sterownik silnika steruje włączaniem przekaźnika zasilającego świece żarowe podając na niego masę tylko i wyłącznie wtedy jeśli temperatura płynu chłodzącego jest równa lub niższa niż 5*C - inaczej nie wysteruje przekaźnika chyba, że odłączysz wtyczkę od czujnika temperatury płynu chłodzącego G62 - wtedy poda zasilanie na świece przez przekaźnik nawet w letnie upały. Podejrzyj zatem sobie Vagiem wskazanie temperatury w 01 Engine, 08 Meas. Blocks, grupa 007, pole 4 - jeśli temp. będzie wyższa niż 5*C to normalne, że świece nie będą zasilane przed uruchomieniem silnika a dopiero po jego uruchomieniu przez około 2 minuty zanim silnik osiągnie temperaturę 30*C - faza dogrzewania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, jest tylko możliwość wydłużenia czasu grzania ale nie zmiany zakresu temperatur, w których mają świece być podgrzewane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a jesli odepniemy zasilanie przy czujniku to prad powinien byc na świecach ale jak nie ma to gdzie szukac przyczyny?? przekaznik dobry tylko od tylu przy przekazniku nie ma pradu przy tym 202 bezpieczniki wszystkie dobre chyba ze ktoregos ominalem posiada ktos schemat calej instalacji do swiec kabelek po kabelku? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...