Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czujnik temperatury?


marioximus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim A4 z 1994r poprzedni właściciel założył panel klimatronik nowszego typu (z podświetleniem diodami) no i żeby działał jako tako, to dołożył tam przekaźnik na drucikach, który załącza sprężarkę. W zasadzie to klima działa z pewnymi ale... a mianowicie - brak podświetlenia przycisków i nie świeci "śnieżynka" jak sprężarka pracuje.

Ale w sumie ja nie o tym... Wczoraj wyjąłem panel z myślą, że może jakoś te opisane wyżej niedogodności naprawię i znalazłem zagrzebany z tyłu w kablach jakiś taki czujnik :mysli: No i teraz zastanawiam się, do czego on służy i gdzie powinien się w zasadzie znajdować? Bo na pewno nie powinien wisieć na kabelku tak jak teraz. Może ktoś pomoże?

Dzięki.

Tak oto on wygląda:

DSC01184.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik powinien posiadać płytkę. Wydaje mi się że jest to czujnik G109 czyli-Czujnik temperatury otoczenia dmuchawy świeżego powietrza. Odłącz go i zobacz jaki Ci błąd wyskoczy. Jeżeli wyskoczy 7.1;7.2;7.3 lub 7.4 to na pewno ten czujnik. Powinien być wczepiony w tunel świeżego powietrza z tyłu klimatronica. Tzn. jak wymontujesz schowek będziesz widział tunel powietrza który prowadzi od wentylatora do nagrzewnicy i tuz przy nagrzewnicy w głębi powinien być wpięty. Trudno to wytłumaczyć ale najlepiej jest włączyć wentylator na max i macać ten tunel. W miejscu gdzie znajdziesz otwór z którego będzie dmuchać powinien być czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam że ten czujnik za panelem jest wkładany i przekręcany jak tej ze zdjęcia i właśnie on ma płytkę na której widać rezystor. Ten jest drugim czujnikiem temperatury i jest montowany we wylocie powietrza na nogi po stronie lewej.

Zdejmij plastik pod kierownicą i przyjrzyj się dokładnie w okolice gdzie wychodzi wiązka od pedału gazu i w głebi zobaczysz pewnie dziurkę na ten czujnik. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. @pieciajek, u mnie do pedału gazu nie dochodzi żadna wiązka (mechaniczne sterowanie przepustnicą) i od strony plastiku pod kierownicą nie da się dostać :confused4: Zastanawiam się, czy nie będę musiał rozebrać całego tunelu od radia i klimatronika, żeby się do tego dobrać. Gdzie tylko dałem radę włożyć rękę, to "obmacałem" wszystko i nie znalazłem żadnego miejsca na ten czujnik. Żebym chociaż wiedział za co on odpowiada - jakiego powietrza temperaturę mierzy, to bym sobie może jakoś poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz sprawdziłem wątek. W poniedziałek zrobię fotkę i dam na forum to będzie bardziej pomocne. A za wiązkę sorki bo nie spojrzałem że masz benzynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta dla potomnych, do czujnika tem. powietrza nawiewu na nogi najlepiej się dostać zdejmując plastik pod kierownicą, jest to czujnik G192

Widok po zdjęciu plastiku pod kierownicą no i otwór na czujnik

2013_07_05_14_48_50.jpg

2013_07_05_14_48_38.jpg

2013_07_05_14_49_03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...