Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wymiana płynu wspomagania lub dolewka


notorious

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem kilkadziesiąt juz chyba tematów i zdębiałem całkowicie. W zbiorniczku mam kolor zoltawy...w dziwne?

czy byly takie kolory jakichkolwiek plynow? Wiem ze jest czerwony i zielony... czerwonego wiem ze nie lac.. zielony to mineralny febi..

tu problem wymienic caly na mineralny febi.. czy dolać zielonego febi do zbiorniczka(mam poniżej minimum). Wszystko w aucie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zbiera się osad w zbiorniczku (tak jak u mnie a kolor płynu stawał się brązowy) to można w sumie dolać, ale jak kupisz cały litr to nic nie zaszkodzi jak wymienisz całkowicie.. Jak wymienić nasze forum opisuję, tylko nie kręcić kołami na zapalonym silniku bo duże prawdopodobieństwo jest, że pompa umrze albo przynajmniej się przytrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak jak korek taki płyn??? gdzieś tak słyszałem ale czy dobrze?? :gwizdanie:

jak masz możliwość to zmień. ja nawet w skrzyni zmieniłem :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jest 1000 roznych opinii..

1. Jaki korek taki wlej

2. wlej FEBI zielony 6162

3. wlac taki jaki byl...tylko jaki byl...

4. Jak jest zolto, zlotawo to zielony sie tak przeksztalcil..

5. G002000 nieprodukuja to wlac G004000 M2 czy cos takiego.. ale podobno ten drugi to syntetyk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak jest 1000 opinii o wymianie oleju w skrzyni manualnej a moja jest taka że warto a dla ciebie rada ode mnie zielony korek zielony płyn, tak u siebie zrobiłem i tego się trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko hula az milo? wiem ile potem problemow jest z maglem itd wiec wole zapytac...wprawdzie plynu jest tyle co tyle wiec pewnie zaleje go tym febi mineralnym 6162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nic sie nie dzieje ze wspomaganiem to ja na twoim miejscu nie wymienial bym calego tylko dolal Febi. wymiana moze spowodowac ze pompa lub magiel zaciagna jakiegos syfu i wtedy sie zaczna koszta (tak jak u Skyliner89). jak juz chcesz wymienic caly to zlej stary i przeplucz caly uklad min. jedna butelka Febi zanim zalejesz uklad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolać mogę ale jaka mam pewność ze te płyny si e wymieszaja i nie powstanie z tego jakiś glut? albo nie rozszczelni mi sie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolać mogę ale jaka mam pewność ze te płyny si e wymieszaja i nie powstanie z tego jakiś glut? albo nie rozszczelni mi sie coś

no to weź troszkę do nakrętki i pomieszaj i zobacz co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro podjade do tescia czy ma wogole taki olej- plyn - FEBI zielony mineralny....

nieprzeszkadza to ze mam jakis zolty? ten zolty nie jest syntetykiem?[br]Dopisany: 04 Październik 2010, 22:02_________________________________________________dolałem zielonego FEBi moze z 50ml...gora setka.. wiec mam do oddania (odsprzedania)prawie cala butelke... FEBI ZIELONY 6162 mineralny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolałem zielonego FEBi moze z 50ml...gora setka.. wiec mam do oddania prawie cala butelke... FEBI ZIELONY 6162 mineralny

zostaw sobie na przyszlosc :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję troszkę temat i zapytam:

-mam stary płyn, nie wiem jaki

-kupię febi 6162 - do płukania 1 litr

-kupię oryginalny G004000M2 i jego zaleję.

Będzie ok? tzn czy nie zaszkodzi że resztki febi zostaną zanim zaleję ori.? mieszają się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję troszkę temat i zapytam:

-mam stary płyn, nie wiem jaki

-kupię febi 6162 - do płukania 1 litr

-kupię oryginalny G004000M2 i jego zaleję.

Będzie ok? tzn czy nie zaszkodzi że resztki febi zostaną zanim zaleję ori.? mieszają się?

Zawsze jest jakieś ryzyko febi jest rzadszy w porównaniu do oryginalnego oleju i jeżeli planujesz jego wymianę to przepłucz lepiej oryginalnym olejem. Mi po eksperymentach z Febi siadła pompa i koszty przerosły wielokrotnie wartość oryginalnego oleju dlatego myślę, że lepiej wlać to co ma być i mieć spokojną głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...