Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zamiana tylnych ORI na INFINITY KAPPA = blad


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam a4 2003r cos ostatnio mnie podkusilo aby wymienic tylne glosniki na takie

INFINITY Kappa 60.7cs 16cm 270W , dalem to zamontowac w profesjonalnym warsztacie. Efekt tych dzialan jest zalamujacy - uwazam ze graja gorzej od oryginalnych !!! Bas jest plytki , graja ciszej , moze dzwiek jest minimalnie wyrazniejsze i przey podkreceniu na maxa nie daja tyle zniksztalcen co ori, ogolny efekt duzo gorszy od spodziewanego

czy moze mial ktos podobne doswiaczenia ?? dodam ze na ori glosnikach nie doparzylem sie nazwy wiec nie wiem co one soba reprezentuja ale graly lepiej i zastanawiam sie czy ich nie zalozyc spowrotem a te sprzedac , czy macie jakies spostrzezenia albo rady?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięte pod radio i pewnie bez wygłuszanie dużo te głośniki nie pokażą. Wygłusz drzwi i kup wzmacniacz dopiero usłyszysz jak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylnych drzwi w tym roczniku to wygluszac raczej nie potrzeba bo fabrycznie sa dobrze wygluszone a co do wzmacniacza to mysle ze dzwiek idzie przez wzmacniacz?? jest to oryginalny system bose a wzmacniacz w w boku bagaznika nad subwoferem , tak mi sie przynajmniej wydawalo jesli nie to prosze mnie oswiecic!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maudia4 co masz na myśli mówiąc fabryczne wygłuszenie? Żadne audio nie ma nawet podstawowego wygłuszanie które nadaje się do caraudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..b6 rzeczywiście drzwi nie trzeba wygłuszać..fabrycznie jest wystarczająco cicho w porównaniu do b5 w której wyciszenie jest konieczne..co do głośników to pewno zagrałby lepiej gdybyś podłączył je pod wzmacniacz..bo ten bose jest kiepściuki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina głośników bo przetworniki ORI :audi: nie umywają się do Inf. Kappa

Piszesz, że masz mniej basu i grają ciszej.. Sęk w tym, że pod tą samą instalację podczepiłeś głośniki, które potrzebują więcej mocy. Dlatego grają ciszej i mają płytszy bas. Bez dodatkowego wzmocnienia sygnału nie przekonasz się jak grają pełną mocą.. która obdarzył je producent :) Seryjne głośniczki grały konkretniej bo dostawaly wystarczającą ilość mocy (taką jaką potrzebowaly) i grały pełnym sercem ;) A teraz, żeby cs zagraly pełnym sercem musisz się postarać o jakiś piecyk, który je wykarmi :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie troche pocieszyliscie !!!!!! bo juz myslalem ze trzeba je bedzie wyprowac!!! bardzo prosze o porade jaki wzmacniacz bylby najlepszy i gdzie go najlepiej zamontowac !!!do zainteresowanych tymi glosnikami powiem ze mozna je kubic duzo taniej w UK w sklapach wysylkowych , ja za nie dalem tutaj ok 450 zl !!! a widzialem ze w polsce sa duzo drozsze , jesli ktos zainteresowany to dajcie znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 450?! no to naprawde sporo zaoszczędziłeś! A są tam dostępne głośniczki ze stajni HERTZ'a? Napisz jeszcze do jakiej kwoty szukasz wzmacniacza. A drzwi masz wygłuszone? :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzalem tego hertza ale jakos tu jest chyba nie popularny i na calym ebayu angielskim nie znalazlem!!!

mozesz sprobowac sam ,a jak co to moge pomoc, co do wzmacniacza to nie wiem bo do tej pory bylem pewien ze fabryczny ktory mam w lewym nadkolu wzmacnia 4 kanaly i jest niepotrzebny , ale jesli tak nie jest to musze sie zaopatrzyc w nowy !!! mam co prawda jakis od wczesniejszej mojej audi i z tego co mi kolega mowil to jest on 4 kanalowy i co najwazniejsze jest firmy BOSE wiec moze tamtego uzyc ?? tylko jak to teraz zamontowac , czy zmostowac na te 2 tylne glosniki czy co??

prosze o pomoc

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to o BOSE zbyt dużo nie wiem.. w zasadzie to tyle ile przeczytałem na forum.. Także nie znam wartości mocy.. Jeśli wiedzialbyś jaka będzie wartość mocy po zmostkowaniu to mógłbyś spróbować.. Tak żeby moc nominalna nie była większaod tych 90W na głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...