Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Multitronik Dziwne chrobotanie przy ruszaniu


jaco75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Podczas ruszania w moim aucie słyszę dziwne chrobotanie. Po rozpędzeniu do 60 km/h cichnie gdy puszcze noge z gazu do 40 km/h i z powrotem dodaje jest ten sam dzwiek.Auto ma przejechane 200 tys.Czyzby to dwumas ?

Prosze o pomoc

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy skrzynią CVT a silnikiem nie masz żadnej blachy tylko dwumas :wink4:

Niestety nie da się tego zdiagnozować bez wyciągnięcia skrzyni - demontuj ją i wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie slychac podobny dzwiek gdzies od silnika jakby blacha o blache ale dosc cicho i nie zawsze.

Na wstecznym i wcisnietym hamulcu tego nie ma,po wbiciu D i puszczeniu hamulca cicho warczy-obija sie,po dodaniu gazu na biegu i na N dzwiek ustaje :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tę "blachę"... Pewnie chodzi o metalową uszczelkę na łączeniu korpusu skrzyni i silnika. Tylko jak to ma trzeć? Chyba tylko wtedy jeśli skrzynia i silnik nie są ze sobą dobrze skręcone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napewno nie ten element u mnie sie odzywa.

To jest identyczny dzwiek jakby cos bylo poluzowane i tyrkocze rownomiernie i szybko.Na zewnatrz ciezko to uslyszec nawet po uniesieniu maski ale w aucie jest to slyszalne.

Na N jak dodam minimalnie gazu to tyrkot ustaje.Wrzuce D puszczam hamulec dzwiek sie nasila do momentu swobodnego pelzania.Po wrzuceniu R i puszczeniu hamulca nic takiego sie nie dzieje.Poduszka elektryczna i przy chlodnicy wymieniona.Nie wiem co to jest za cholerstwo i dobrze ze nie jest glosne i wystepuje nie zawsze bo inaczej to :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario - wjedź na kanał i sprawdź skąd dokładnie dobiega ten dźwięk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario - wjedź na kanał i sprawdź skąd dokładnie dobiega ten dźwięk...

juz wjezdzalem kilka razy i nie wiem :thumbdown:

zbliza sie wymiana oleju w silniku wiec i tym razem poszukam .Nie jest to proste bo ten dzwiek nie odroznia sie bardzo od dzwieiku pracy silnika.Tak jak pisalem,w samochodzie to slychac szczegolnie jak puszczam hamulec na D a pod autem tego nie slychac badz jest to na tyle ciche,ze nie jestem w stanie odroznic tego tyrkotu,od dzwieku pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poltor, przepraszam Cię ale... nie wiesz o czym piszesz.

Każdy Multitronic w TDI ma dwumasowe koło zamachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart naprawde podziwiam cie, szkoda czasu tu wogole na tłumaczeniu czegos komus kto i tak stawia na swoim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poltor, przepraszam Cię ale... nie wiesz o czym piszesz.

Każdy Multitronic w TDI ma dwumasowe koło zamachowe.

Poltor nie zaglądał chyba do multi :) dwumas jest -widziałam, wymieniałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się bez bicia osobiscie nie zaglądałem do obudowy skrzyni biegów napisałem bezmyślnie to co powiedział mi kolega[mechanik] sory. Mam automat dopiero kilka miesięcy znowu czegoś się dowiedziałem.

Zmień tego mechanika :wink4: sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...