Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] 245/35R18 co myślicie o tym rozmiarze?


pitman

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 18" 225/40 ET 45 J8 i mi z przodu ściera opony od wewnątrz, tu masz inne ET ale znowu szerszy kapeć. No i powodzonka w koleinach, czysta masakra jest :no: spalanko i muł dosyć odczuwalny - przerzuciłem się z 17 na 18 szersze w dodatku no i czuję utratę mocy jakby nie patrzeć :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 18cali i 8 szerokosc to złotym środkiem w moim przypadku (GLEBA 40\60mm) byłoby mieć ET 35 z przodu ,a ET 45 z tyłu (Avant).Przód przy ET 35 ściera się delikatnie od środka przy skręcie i do hamowaniu o plastikowe nadkole (Nie niszczy opony więc nie ma problemu).Przy te opcji tył przy obciążeniu i bujaniu trze delikatnie o plastikowe nadkole.Mówię o opcji opony 225,wiec przy 245 to wszystko się prawdopodobnie nasili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się zastanawiam gdzie ty jeździsz że masz takie równe drogi :gwizdanie: w polsce to oponki wąskie i jakoś się ten samochód prowadzi, bo tak to koleiny zmuszają by trzymać tą kierownicę obu rękach w dodatku dość mocno :przebiegly:

Po pierwsze to ja mam na tym jeździć a po drugie to czytaj ze zrozumieniem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona 245 na pewno będzie obcierała z przodu. Jesli chodzi o tył to może być podobnie, moze obcierać o kielich amora a jak dasz dystanse to o nadkole. Miałem u siebie 245 z tyłu i z dystansem obcierało o nadkole :thumbdown: Pytanie jeszcze jaki masz zawias? Jest cos obnizone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona 245 na pewno będzie obcierała z przodu. Jesli chodzi o tył to może być podobnie, moze obcierać o kielich amora a jak dasz dystanse to o nadkole. Miałem u siebie 245 z tyłu i z dystansem obcierało o nadkole :thumbdown: Pytanie jeszcze jaki masz zawias? Jest cos obnizone?

Oj to lipa a miałeś 245/35? Zawias jest 1BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 245/40, ale to aż takiej różnicy nie robi. Kiedys miałem 235/45 i nawet przy tym przód obcierał.

Przy 245/40, 8J, ET38 (z dystansem) i zawiasie 1BE tarło mi o nadkole na nierównościach a jak ktoś siadł z tyłu to tragedia :thumbdown: :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na 245/35/18 z tyłu, felga miała 10" szerokości i nic nie obcierało. Z przodu, na feldze 8,5 " będzie wyglądała jak kondon ;) ponieważ będzie wystawała za obrys felgi duuzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na 245/35/18 z tyłu, felga miała 10" szerokości i nic nie obcierało.

W B5 tak jeździłeś na obniżonym zawiasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw koło pionowo i popatrz z boku ;)

Na tej samej feldze tak wygląda 225/40 :

DSC_2467.jpg

@slaweq : Z tyłu w B6, a felgi sprzedałem do B5 i jeżdżą nadal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/40R18 i 245/35R18 to są dedykowane rozmiary

tzn? że szerokość i wysokość ma być taka sama?

Chyba musisz przymierzyć i wtedy zobaczysz czy wszystko bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/40R18 i 245/35R18 to są dedykowane rozmiary

tzn? że szerokość i wysokość ma być taka sama?

Chyba musisz przymierzyć i wtedy zobaczysz czy wszystko bedzie ok.

Mam tuv na felgi i podane są rozmiary opon 225/40 i 245/35

Mam do kupienia 235/40 w dobrej cenie :mysli:

Tak wyglądają na feldze jak moja

81475593d491549am.jpg[br]Dopisany: 23 Październik 2010, 11:27_________________________________________________Temat raczej do zamknięcia kupiłem jednak Pirelli P Zero Asimmetrico 235/40R18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...