Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Obroty pływają na zimnym silniku - prośba o pomoc w diagnozie problemu.


Gość zim

Rekomendowane odpowiedzi

coś mi się wydaje ze nie da tak sobie się wyłączyć działania jakiego kolo wiek czujnika w ECU silnika

żeby to zrobić trzeba wgrać nowy soft w ECU który by nie uwzględniał działania danego czujnika ...ale nie jest to takie łatwe

pozdr. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie jest dlatego tak jak mówiłem mi wyłączył tuner podczas robienia programu, Rogal na mineralnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co masz wsadzone zamiast kata ? - strumiennice ? czy zwykłą rurę 2" ?

Ja z swej strony słyszałem i widziałem ze sondę ta co jest za katem podnosi się ok 4 cm taką specjalna mufą i po mimo ze nie ma kata to jest ok ...sonda pracuje prawidłowo ...ale tego jeszcze nie testowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie testowalem, jednym podobno działa innym nie, zamiast kata mam test pipe czyli rura z kwasowki 2,5 cala przykrecana na dwóch flanszach w miejsce kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie taką test pipe można kupić ? chyba wyp.....ole kata bo już siły nie mam z tym parchem ... :disgust:

Jaka masz instalacje lpg ? jakiej firmy sterownik wtryski itp ...chcem porównać do swych "bebechów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam LPG i nie będę miał, w działach rabaty promocje masz ofertę użytkownika o nicku Bakuś, napisz do niego zrobi ci test pipe z otworami na dwie sondy, na drugą zrobi ci również tą tulejkę oddalającą sondę od strumienia spalin, być może zadziała, ale i tak polecam ci doprowadzić autko do porządku i jechać na program

pozdro i nie łam się, to super samochody i super silnik, tylko mało jest mechaników znających się na rzeczy i warto się samemu zorientować we wszystkim, kup sobie vag, czytaj dużo forum i za jakiś czas będziesz miał sporą wiedzę i zaradzisz sam niejednemu problemowi w aucie[br]Dopisany: 14 Grudzień 2010, 00:52_________________________________________________acha podmień cewki z 1 na 2 cylinder, z 3 na 4, i zobacz czy błędy się przeniosą na 1 i 3 cylinder czy nadal będą na 2 i 4,

acha zrób jeszcze logi dynamiczne, grupa 3, 115, i 033, trzeba sprawdzić przepływkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mowa o cewkach ...to własnie padła na 1 cylidrze ... :angry: czekam na nową

softa mam ... i co nieco się orientuje w tych sprawach tzn w diagnostyce ( pracowałem w fachu tym troszkę )

czekam na cewkę i dam znać[br]Dopisany: 14 Grudzień 2010, 12:33_________________________________________________chyba problem rozwiązany

przyczyną były wtryski gazowe i źle zrobiona mapa wtrysku

po wymianie i ponownym zrobieniu mapy wtrysku wszystko ustąpiło - żadnych kodów !!!

może przyczyna były cewki ? nie wiem ale wymieniłem wszystkie z oryginałów na oryginały , bo padły mi 2 jedna pod drugiej !

Ale zrobienie porządnie mapy to nie takie proste ! Ten silnik to "kawał mędy" - strasznie wybredny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że podstawową przyczyną były cewki zapłonowe. Przerobiłem 3 przypadki w 1,8T i cewki w tych silnikach na ogół padają seriami jedna po drugiej. Mniej odczuwalne w początkowej fazie na benzynie a na gazie nie ma litości i od razu czuć że auto nie jedzie. Gaz jest dobrze tolerowany przez te silniki pod warunkiem prawidłowego montażu i ustawień. Katalizatory na tyle potaniały że nie warto kombinować tylko wymienić i wszystko będzie grało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z tym problemem jeszcze trwa.Autko 2004r 1.8t avant od 8m-cy BRC. Od 4 miesięcy mam problem z odpalaniem na zimnym i pływaniem obrotów.Przez ten okres wymieniłem rozrząd,świece,filtry,nowe mapy do LPG+filtr,przepustnica wyczyszczona.Padła cewka na czwartym-tez jest już nowa,pompa paliwa jest ok.Problem nie znika zastanawiam się czy nie podjechać do ASO.Mój mechanik nie wie co to jest.Radzi wymieniać stopniowo najtańsze rzeczy,które mogą być przyczyną,ale powoli zbiera mi się niezła suma i trochę mnie zaczyna to wk...

Może w ASO postawią szybką diagnozę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...