Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Słychać popychacze zaworów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wg. Producenta na nasz rynek 5w50 jest właśnie olejem typowym dla zimnej pory roku i naszego klimatu.(chodź ostatnio różnie bywa z zimą)

Nie ma różnicy w temperaturze płynięcia dla 0w i 5w w minusowych temperaturach.

Jak to jest z tym uciszeniem się popychaczy?? jak zmieniłeś na Ow40 to się stało?

Opublikowano

Na zimę nie zmieniasz oleju na 0Wxx ?

nigdy nie zmienialem .... :rolleyes:

zastanawiam sie czy warto/jest sens ... ?

Temp płynięcia dla 5W i 0W jest inna - na korzyść 0W zimą.

Robię tak od lat ...

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

Ja również zmieniłem na Motula 8100 X-cess 5W40 i bardziej słyszę popychacze.

Tylko u mnie ma duże znaczenie przebieg - nalatane 310 000km i wydaje mi się, że olej jest OK, bo klepanie zaworów jest skutkiem pracy na rzadkim oleju, a przecież 5W40 takim jest.

Należy wymienić popychacze i już... :naughty:

Opublikowano

Ja zalewałem Mobil1 5W50 a ostatnio 0W40 i zarówno wtedy jak i teraz słyszę z rana popychacze :)

Opublikowano

Ja również zmieniłem na Motula 8100 X-cess 5W40 i bardziej słyszę popychacze.

Tylko u mnie ma duże znaczenie przebieg - nalatane 310 000km i wydaje mi się, że olej jest OK, bo klepanie zaworów jest skutkiem pracy na rzadkim oleju, a przecież 5W40 takim jest.

Należy wymienić popychacze i już... :naughty:

Ja zmieniłem z Castrola Magnateca 5W/40 na Motula 8100 X-cess 5W/40 i stukanie zaworów obecne po rozruchu (2-3 sek) ustało. A Motula brałem od kolegi dzika ;-)

Przebieg: 307 000 km.

Opublikowano

a u mnie jest ciagle te 2 sek czy lalem castrola czy motula z krakowa czy tez od dzika i dalej z rana przez krotki czas sie odezwa(licznikowo 250 000tys),tylko ze na motulu zaczal lykac olej tak z 0,7l na 12 000

Opublikowano

OT

Przynajmniej na forum nikt nie ukrywa autentycznego przebiegu :naughty:

A jak patrzy się na furki z allegro to wszystkie z rocznika '96 mają po 160-180 kkm nakręcone - bajeczki dla naiwnych :>

I takie oszukiwanie skutkuje również negatywnie dla sprzedających, którzy są szczerzy i nie kłamią. Wówczas klienta odstrasza wielki przebieg, a guzik prawda. Ja wolę auto z przebiegiem 310 000 ale wiem,że tyle ma i że było serwisowane.

To tyle... Dzisiaj wylewny jestem :wink4::kox:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.