Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Kontrolka ładowania


krzysiogreg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu zauważyłem że po nocy, jak odpalam autko świeci mi kontrolka ładowania akumulatora... wystarczy delikatnie przygazować (~1000rpm) i gaśnie... :mysli:

Pasek nówka, sprawdziłem podłączenia przewodów i "wsuwki" do alternatora - jest ok.

Co moze być za przyczyna? Spotkał się ktoś z czymś takim?

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!!

Swieci czy żarzy - sprawdź ładowanie

Sprawdziłem ładowanie - napiecie na akku ok.12V, kontorlka świeci.

Co ciekawe, problem pojawia sie tylko po dłuższym postoju np. po nocy...

Jak bede miał chwile to sprawdze szczotki, może regulator ładowania ma problem ze wzbudzeniem? Wie ktoś jaki może być koszt zestawu szczotek albo regulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzebuje ...u mnie tez coś takiego się dziś stało, jak przekręcę kluczyk żeby świeciły się wszystkie kontrolki to gasną te co maja i zostaje kontrolka od lądowania i po odpaleniu silnika po 2 może 3 sec gaśnie. wie ktoś co to może bolec? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kutfa... to jakaś zmora audi czy co. Troche podziałałem w tym temacie i juz miało być O.K. ale NIE....dzisiaj rano odpalam autko a tu co :shocked: kontrolka ładowania nie zgasła.... ręce opadają.

A teraz co robiłem:

- wymiana szczotek - problem jakby zniknął na jakiś czas :(

- wyjąłem alternator i stwierdziłem, że jeden pierścień wydarty... wymieniłem pierścienie i przy okazji łożyska. Wkładam altek a tu co... nie gaśnie kontrolka. Już miałem go wyciągać ale po ponownym uruchomieniu zgasła. Dwa tygodnie spokoju. Pomyślałem, może szczotki musiały ułożyć się do nowiutkich pierścieni.

Panowie co robimy dalej.... może to coś w zegarach, bądź z kabelkiem idącym do wzbudzenia a może regulator. W tygodniu kiedy to problem się pojawia nie mam okazji sprawdzić (tylko rano), a jak zaczaję się na niego w sobotę z multimetrem to wszystko jest ok. :confused4:

Może wspólnie coś wykombinujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu zauważyłem że po nocy, jak odpalam autko świeci mi kontrolka ładowania akumulatora... wystarczy delikatnie przygazować (~1000rpm) i gaśnie... :mysli:

Pasek nówka, sprawdziłem podłączenia przewodów i "wsuwki" do alternatora - jest ok.

Co moze być za przyczyna? Spotkał się ktoś z czymś takim?

:a4fan:

Ja też miałem coś takiego. Pojawiało się to z reguły gdy były wilgotne dni ( wiosna, jesień) i po dłuższym postoju. Sprawdzałem ładowanie i było O.K. więc nic nie robiłem. Działo się to jakieś 7 lat wstecz i do dziś nic z tym nie robiłem , bo po 2 sezonach lampka zaczęła gasnąć normalnie.

Ale gdybyś miał ładowanie słabsze niż 14V , w pierwszej kolejności sprawdziłbym szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kutfa... to jakaś zmora audi czy co. Troche podziałałem w tym temacie i juz miało być O.K. ale NIE....dzisiaj rano odpalam autko a tu co :shocked: kontrolka ładowania nie zgasła.... ręce opadają.

A teraz co robiłem:

- wymiana szczotek - problem jakby zniknął na jakiś czas :(

- wyjąłem alternator i stwierdziłem, że jeden pierścień wydarty... wymieniłem pierścienie i przy okazji łożyska. Wkładam altek a tu co... nie gaśnie kontrolka. Już miałem go wyciągać ale po ponownym uruchomieniu zgasła. Dwa tygodnie spokoju. Pomyślałem, może szczotki musiały ułożyć się do nowiutkich pierścieni.

Panowie co robimy dalej.... może to coś w zegarach, bądź z kabelkiem idącym do wzbudzenia a może regulator. W tygodniu kiedy to problem się pojawia nie mam okazji sprawdzić (tylko rano), a jak zaczaję się na niego w sobotę z multimetrem to wszystko jest ok. :confused4:

Może wspólnie coś wykombinujemy.

jakie masz napięcie na akumulatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd zacisku alternatora 1117 bardzo częsty problem w grupie VAG i nie ma to żadnego związku z alternatorem jest to problem okablowania lub pękniętej kostki stacyjki. Po prosu nie łączy przewód i nie wzbudza alternatora dopiero po przy gazowaniu zostaje wzbudzony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to drąże dalej.... kostka stacyjki wymieniona, błędów na VAG-u brak, pierścienie i szotki nowe, łożyska wymienione. Co teraz zostaje, czy jest możliwość sprawdzenia diod wzbudzenia bez rozlutowywania mostka??

Napięcie ładowania 14,5 V .... wprost ideał. A kontrolka czasem nie gaśnie i znika po przygazowaniu do około 1000 rpm. Więc raczej diody odpadają... :confused4:

A jak problem z okablowaniem to gdzie szukać ... może jakieś newralgiczne miejsca ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja kiedys w swojej b5 miałem identyczny problem i pomogła banalna sprawa a mianowicie właśnie ta kontrolka co swieci w liczniku...wymieniłem ja na wieksza tzn przykładowo stara miała 2 waty to złożyłem taka sama tylko 3 watowa i problem znikł bezpowrotnie[br]Dopisany: 21 Grudzień 2008, 20:15_________________________________________________Ona po prostu wzbudza alternator..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Udało mi się rozwiązać problem, a przynajmniej już od kilku dni kontrolka ładowania pięknie gaśnie.

A więc tak: sprawdzone okablowanie licznik-alternator, poszedłem dalej i obejrzałem zegary i znalazłem kiepski lut w obwodzie kontrolki ładowania, przelutowałem i póki co jest dobrze. Może komuś się przyda, w razie czego pisać postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mam problem z niegasnącą przy uruchamianiu silnika kontrolką ładowania, choć to dość dziwna spraw, ponieważ kontrolka zapala się tylko wtedy gdy to ja odpalam samochód :) Natomaist gdy za kierownicą znajduje się inna osoba problemu nie ma. Problem znika gdy obroty podniosą się ponad 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...