Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja Lark FreeBird 35.7 mapa(?)


Luka3s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie jakiś czas temu dostałem nawigację o ile można tak to nazwać z neostrady z jakiejś promocji powiązanej z przedłużeniem neta.

Otóż zupełnie nie mam pojęcia jak się do tego zabrać i gdzie szukać a konkretnie chciałbym jakąś najnowszą mapkę wgrać, ale jak a przedewszystkim skąd?

Czytałem że przez złe wgranie można bloknąć tą nawigacje i będzie lipsztyk. Chodzi mi o dokładną mapę Polski tylko i wyłącznie najistotniejsze były by fotoradary. Nawigacja jest mi potrzebna na sobotę bo muszę się dostać do pewnego miasta na daną ulice, niestety mam tak napięty dzień że przepisowo nie dam rady dojechać i nie chciałbym się natknąć na jakieś nieciekawe bomby stąd moje pytanie! Jeżeli ktoś kuma ten temat z tymi mapami etc to niech mi napiszę dokładną instrukcję co i jak będę bardzo wdzięczny ! :hi:

Nawigacja - Lark Free Bird 37.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mapamap.pl/

ale ogólnie to badziewna ta navi [br]Dopisany: 27 Październik 2010, 19:42_________________________________________________a na "bomby" polecam CB :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Auto mape i jak mi dali tego freebirda to widze że nawet za darmoche bym nie chciał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pitol ziom, co mam to wyrzucić? :decayed:

Trzeba rozkminić gdzieś godną mape chociaż polski i będzie jakoś szło i to do soboty mam czas :sick3: jak mnie w choja zrobi - to obiecuje Ci że ją eksmituje na miejscu z samochodu ! :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapy moze i dokładne znajdziesz w tym linku co ci go wysłałem ale urządzenie słabe i się często przycina podczas jazdy prowadzi jakimiś dziwnymi drogami itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raz mnie prowadziło w nocy właśnie przez jakąś qźwa droge taką serio wyglądająca jak ze średniowiecza.. kamienna taka a dookoła las i co chwile jakas kapliczka, wtedy sie modliłem żeby tylko mi adela nie padła bo bym umarł tam ze strrachu chyba! ale szczerze mówiąć droga była lipa ale sporo km zaoszczędziłem. i doprowadziła mnie do celu, a szczerze nawet się nie zacinała.

A na stronce jutro poszukam bo kurna dzisiaj już troche wcięty jestem i nie mogę dojść do ładu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czemu narzekacie na ta nawigację, mam ją, specjalnie taką kupiłem bo chciałem ją zabudować w samochodzie :evil: i jakoś działa nawet spoko. Mam tam automapę, i działa bez zarzutu. wogóle ma bardzo duże możliwości ta nawigacja, żeby się przycinała jakoś nie zauważyłem...

Co do oprogramowania do niej, poszukaj na www.my-navia.pl

znajdziesz tam wszystko a nawet więcej do tej nawigacji i do wielu innych :kox:

A co do mapymap, daj sobie spokój, bo to badziew oryginalna mapa w urządzeniu. lepiej poszukaj automapy lub czegoś takiego, i ją zainstaluj, bo one bez przeróbek mają taką ożliwość :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czemu narzekacie na ta nawigację, mam ją, specjalnie taką kupiłem bo chciałem ją zabudować w samochodzie :evil: i jakoś działa nawet spoko. Mam tam automapę, i działa bez zarzutu. wogóle ma bardzo duże możliwości ta nawigacja, żeby się przycinała jakoś nie zauważyłem...

Co do oprogramowania do niej, poszukaj na www.my-navia.pl

znajdziesz tam wszystko a nawet więcej do tej nawigacji i do wielu innych :kox:

A co do mapymap, daj sobie spokój, bo to badziew oryginalna mapa w urządzeniu. lepiej poszukaj automapy lub czegoś takiego, i ją zainstaluj, bo one bez przeróbek mają taką ożliwość :rolleyes:

ziomus, ja napisałem właśnie że mi się nie przycina, tylko potrafi poprowadzić przez straszne powieszchnie. Jechałem z nią dwa razy i się nie zawiodłem, napisałem temat gdyż w sobote naprawdę muszę pojechać bez błędnie i na pełnej kur. wie. rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to do tych co tak psioczą;p

Co do mapki, to poszukaj na tej stronie co napisałem. Polecam automapę. Odnośnie tego że prowadzi przez jakies dziury, to nie zależy od urządzenia tylko od wgranej mapy. Mapamap może tak prowadzić, a automapa nie, lub jakaś inna mapa tez nie. W większości dobrych programów nawigacyjnych możesz sobie to poustawiać po jakich drogach ma cię prowadzić. Także, szukaj i czytaj na www.my-navia.pl Naprawdę dużo informacji tam jest, wręcz początkowo przytłaczająca ich ilość :gwizdanie: Ale troche sie oczytasz i będziesz wiedział co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak czytam takie bzdety jak niektórzy koledzy wcześniej napisali to flaki się przewracają. Ja posiadam Larka 43.2 i większość moich znajomych i wszyscy są bardzo zadowoleni. Najważniejsze jest oprogramowanie, ja używam MapaMap Top i jak dla mnie jest to rewalacja. Bardzo prosta obsługa, żadnych fajerwerków i nigdy nie zdarzyło mi się abym nie dojechał do celu. Bardzo dużo jeżdżę z nawigacją po południowej części Polski. Wszystko zależy od ustawień, jak kolega wpisał sobie drogę najkrótszą i z używaniem dróg gruntowych to tak go pokierowała. Samo urządzenie GPS nie kieruje ale jego oprogramowanie. Używałem tak reklamowanej Automapy ale jak dla mnie za dużo zbędnych informacji i czasami prowadziła nie tam gdzie chciałem. Orginalnie miałem MapęMap w wersji Easy ale tam jest za mało informacji więc jeśli interesuje Cię prostota obsługi i bezproblemowy dojazd do celu to polecam MapęMap ale w wersji Top. Testowałem kilka nawigacji i każda ma jakieś niedoróbki. Do Larka można mieć tylko jedno małe ale, czasami lubi się przyciąć ale to jest na ułamek sekundy więc aż tak bardzo nie przeszkadza. Na stronie mają patcha który częściowo likwiduje te objawy. Poczytaj sam, w necie znajdziesz wszystko. Zależy kto czego oczekuje ale ja jestem zadowolony, zawsze u celu i pod samą klatkę bądź nr domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie to czego wymagam to bardziej rozbudowanej mapy niż ta podstawowa + jak najwięcej fotoradarów...Nic poza tym, rzadko jeżdże z nawigacją, ale w tym przypadku nie mam czasu żeby patrzeć w mape i rozkminiać. Potrzebuje dobrego pilota i tyle, dziękuje za wszelkie adresy do stron i rady :). Mam nadzieje że ogarnę temat w poniedziałek wieczorem jak wróce to dam znać co wgrałem i czy generalnie dałem rade dzięki waszym radom :):hi::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszystkie te informacje odnośnie czarnych punktów, fotoradarów itp. odpowiadają punkty POI które możesz dograć do nawigacji osobno. Wierz mi że tego są setki jak nie tysiące. Jak jesteś początkujący w temacie to najlepiej wybrać proste oprogramowanie i troszkę pojeździć po drogach które znasz. Nauczysz się wtedy jazdy z nawigacją bo jest trochę inaczej. Mi wystarczyło kilka dni i już załapałem. Reszta to kwestia ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla dziewczyny odblokowałem tego larka (wgrywa się taki windows specjalny, bardzo szczegółowy jest opis na internecie) i wgrałem sobie Automape i super wszystko działa. Automapa wg mnie najlepsza mapa na Polskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...